Skocz do zawartości

Propozycje projektu grupowego !!!


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

A może pojazdy zdobyczne? TKS-y, T-34 w niemieckim malowaniu itp. Do tego pojazdy z Lend-Lease w sowieckim malowaniu. Takie "pod obcą banderą".

Drugowojennej pancerki Ci u nas dostatek... Może taki temat : Czołgi M60, M48 , ich pochodne , i pojazdy zbudowane na ich podwoziach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A może pojazdy zdobyczne? TKS-y, T-34 w niemieckim malowaniu itp. Do tego pojazdy z Lend-Lease w sowieckim malowaniu. Takie "pod obcą banderą".
Drugowojennej pancerki Ci u nas dostatek... Może taki temat : Czołgi M60, M48 , ich pochodne , i pojazdy zbudowane na ich podwoziach ??
Ciekawy może być: Woja w wietnamie i na wschodzie?

Czyli jak zwykle, każdy chce, co innego... norma...

 

PS: Może coś rocznicowego??? Niedługo wrzesień. Może kampania wrześniowa, ale polska (tj. polskie samoloty, polskie czołgi i polskie okręty) albo wcześniej mamy sierpień i rocznicę powstania warszawskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powstania to akurat same niemieckie zrobisz :P Powodzenia życzę.

Ja byłbym za tematem "Wojna Wschód-Zachód 1946". What-if. Po stronie zachodu Niemcy ze swoimi zabawkami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wrzesień. Może kampania wrześniowa, ale polska (tj. polskie samoloty, polskie czołgi i polskie okręty) albo wcześniej mamy sierpień i rocznicę powstania warszawskiego.

Mi tam się podoba. Można by poprostu zrobić projekt pt. wojsko polskie. Wtedy zadowoleni by byli chyba wszyscy. Nawet ci co sklejają współczesną pancerke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powstania to akurat same niemieckie zrobisz :P Powodzenia życzę.

Chwat, Kubuś, Szary Wilk, zdobyczna Pantera z oddziału Zośki (o ile pamiętam, albo Parasol) Dochodzą dioramy z figurkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najbardziej miodny temat. Można użyc all od M4 poprzez T-34 do M26.

Znając życie pojawią się same E coś tam, coś tam . Może coś nie związane całkowicie z drugą wojną , chociaż znając nasze realia i tak nic z tego nie wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthass - NIE ZADNE E! Mam na mysli 1946 = kleska NIemiec. I rok po ZSRR robi inwazje na zachod. Zachod bierze wszytsko co sie da - Shermany, Cromwelle, Comety, Pantery, Tygrysy, Stugi itp - tak w ogóle to w takim celu Zachod trochę przetrzymał sprzęt i żołnirzy niemieckich aby nie rdzewieli - jakby Stalin jednak chciał zaatakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zróbcie projekt "in Foreign Services"

 

Zasada: robimy pojazd w malowaniu innego państwa, niż to które je wyprodukowało.

 

Tu wejdzie wszystko, od estońskich TKS przez niemieckie t-34 i ruskie panzery do bliskowschodnim teciaków i polskim leopardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam....

 

Przemos, do tego projektu musiałbyś wszystkim swoje story napisać

 

"W obcej służbie" skończyło by się na niemieckich T-34 i jakiś niemcach w ruskim kamo. Czyli coś czego i tak jest sporo na forum. Ostatnio coś czytałem o "prawdziwych faceta", może ktoś by się jednak skusił na te skracze. Tego na forum nie ma

 

A jak już tak się wszyscy boją robienia od podstaw to może jakiś okres, który jest nie tknięty na forum. Np. "Wojna w Wietnamie", tu mogli by się wykazać pancerniacy, lotnicy, figurkowcy, fani marynarki. A i modeli jest trochę do wyboru. Z resztą Wietnamu duzo nie ma u nas. Kurdę, wszedł bym w to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą Wietnamu duzo nie ma u nas.

I wątpię, że będzie - mało chętnych na taki okres. Jeśli projekt ma wypalić, musi chcąc niechcąc, dotyczyć tematu popularnego, bliskiego większości forumowiczów. W innym przypadku, chętnych będzie bardzo mało.

 

PS: Ostatnia moja propozycja co do tematu: budowa konkretnego pojazdu na podstawie zdjęcia / zdjęć historycznych. Skala 1/35, pełne pole do popisu jeśli chodzi o waloryzacje zestawu. Proponuję, mimo wszystko okres drugiej wojny światowej, a dokładniej jakiś konkretny teatr działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, ale wtedy będą tłuczone dalej te same modele co zawsze. Pewnie powstały by nawet i bez tego projektu. Ja np. specjalistom od Wietnamu etc. albo jeszcze jakiś podobnych tam nie jestem. Ale byłaby jakaś odmiana, a nie tygrys, tygrys, panthera, t-34, tygrys. Tak na szybko jak nie Wietnam to przychodzi mi jeszcze do głowy coś w stylu Polskie Wojsko w Iraku / Afganistanie. Może taki motyw patriotyczny by przypasował.

 

Z resztą tak się zastanawiać można jeszcze 1209 stron tematu. Musi ktoś się tym zając, tak jak reggy postawił barwy forum i jest. Jakoś chętni się znaleźli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej jakiś konkretny teatr działań.

Francja i Normandia 1944?

 

No sorry i co skleisz? Tygrysa, Panthere czy dla odmiany TK ?

Dobra niech będzie Sherman

 

Taki projekt to można już poskładać z gotowych galerii i warsztatów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, ja pasuję. Projekt jak widzę i tak nie wypali, ponieważ za dużo jest rozbieżności poglądów, a po drugie nawet jeśli dojdzie do wyboru niszowego tematu (np. wietnam) to chętnych będzie można policzyć na palcach jednej ręki, a to chyba mija się z założeniem projektu grupowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, ja pasuję. Projekt jak widzę i tak nie wypali, ponieważ za dużo jest rozbieżności poglądów, a po drugie nawet jeśli dojdzie do wyboru niszowego tematu (np. wietnam) to chętnych będzie można policzyć na palcach jednej ręki, a to chyba mija się z założeniem projektu grupowego.

No niestety Jakubie, ale jak widzisz druga wojna już się przejadła co po niektórym , i na prawdę nie ma sensu robić z tego tematu projektu grupowego , bo naprawdę, jak otworzysz galerię czy warsztat praktycznie od góry do dołu same Niemcy i temat WW2 , no sorry, ale ile można...

 

A tak z ciekawości. Kto zrobił by cokolwiek na:

- Wietnam

albo

- Polskie Wojsko w Iraku / Afganistanie

 

Wietnam?? Bardzo chętnie bym się pisał.

Co do Polskiego wojska w Iraku , hmmm... Tu może być problem w postaci braku odpowiednich zestawów na rynku . Chyba, że projekt by dotyczył wojny w Iraku i całego sprzętu koalicji , lub też ogólnie wojen na Bliskim Wschodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Jakubie, ale jak widzisz druga wojna już się przejadła co po niektórym , i na prawdę nie ma sensu robić z tego tematu projektu grupowego , bo naprawdę, jak otworzysz galerię czy warsztat praktycznie od góry do dołu same Niemcy i temat WW2 , no sorry, ale ile można...

Ja tylko proponowałem...

 

To może pancerka w skali 1/48. Okres, przynależność i stopień waloryzacji dowolny. Na rynku mamy modele firm: Tamiya, Hobby Boss, AFV Club, Academy. W dodatku jak tak wam zależy, to nie tylko niemieckie. A jak widzę na forum, tej skali jest mało, więc temat niszowy. Dostępność, cena i jakość zadowalające. Zestawy waloryzacyjne są, więc pomysł chyba niegłupi. Pojazdy pochodzą i z II wojny światowej (Tamiya, Hobby Boss, AFV Club) i są także nowoczesne (bodajże Academy). Każdy będzie miał możliwość zbudowania tego co go ciekawi, bez ograniczania okresu historycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pancerka w skali 1/48.

Jakby co, to ja się na to kiedyś piszę. Fajna skala - zachowuje łatwość robienia 1:72 a detale można niemal jak 1:35. Po zobaczeniu Tygryska w tej skali w Kielcach mam ogromna ochotę coś w tej skali zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.