Skocz do zawartości

1988 PETERBILT 378


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodnica kiedyś tam ukurzona.

CRW_7440.JPG

Światła tył zrobione od podstaw.

CRW_7441.JPG

Powoli się uczę malować pactrą, gdyby kabina mi wyszła za pierwszym razem to może by była gotowa. Obicia na masce zrobione na lakier do włosów. Tyle że szczoteczka do zębów ciut za dużo zebrała i poprawiałem delikatniej tępą stronę igły do szycia.

CRW_7437.JPG

CRW_7438.JPG

No i chyba przesadziłem, na oryginale jest tylko kilka drobnych obić, nie spojrzałem przed malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Wydaje mi się że obicia mogą zostać takie jakie są. Ale kolor tak trochę w różowy, nie wiem może to wina zdjęć. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra... aż strach wchodzić do twoich warsztatów bo można popaść w depresję lub coś podobnego...

Nie wiem jak ocenić to co robisz bo to sztuka sama w sobie ale za to chciałbym się zapytać jak zrobiłeś te obicia na masce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki połęchtałeś moje ego, ale nie widziałeś jak kabinę spaskudziłem, może coś z niej jeszcze będzie. W sumie to dopiero mój piąty plastik. A co do obić pisałem jak były robione, na lakier do włosów. Metod jest wiele, pędzelkiem, cukrem i solą, gąbką. Sól słabo się układała w tym przypadku. Warto poszukać co i jak w warsztatach pancerniaków, czy lotników, tam jest dużo przepisów na brudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromy w końcu wyszły znośnie, farbka to MM Silver Chrome. Kierunki coś dziwnie nie pasują do grilla, a że późna godzina to coś jeszcze popsuję. Przekładam kończenie grilla na jutro.

CRW_7442.JPG

Zbiornik na zdjęciu wygląda fajnie w rzeczywistości, sam nie wiem. Błotniki przyklejone dostaną jeszcze trochę kurzu z góry. Od spodu już ubrudzone. Całość kształtów powoli nabiera.

CRW_7443.JPG

CRW_7444.JPG

CRW_7445.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak jak już pisałem, bardzo mi się to podwozie podoba, jest takie realistyczne. Tylko tak dalej, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obity lakier fajnie wygląda z daleka. Z bliska jednak widać, że farba nie odprysła, tylko została... powiedzmy to zaciągnięta w jedną stronę (zapewne igłą). Musiałbyś chyba zerwać ten nadmiar albo jakoś wygładzić.

 

Grill wygląda bardzo dobrze. Jak będziesz wklejał klosze lamp, koniecznie pomaluj zewnętrzną krawędź na czarno lub oklej czarną folią - będą wyglądały o bardziej realistycznie.

 

I na czym polega problem z kierunkami? Z tego co pamiętam, są dobrze dopasowane.

 

Czekam na dalsze postępy - lubię gdy ten temat pojawia się na górze listy wątków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farby, to wiem, ale jak była jeszcze dość świeża to nie chciałem jej ruszać. Przed clearem ją na pewno wyrównam.

 

Co do kloszy lamp wkleiłem i nie pomalowałem, nie mogłem się zdecydować w którym miejscu. Jeśli clear fix słabo je złapał to może wyciągnę, bo taki miałem zamiar, no ale przecież musiałem je wkleić.

 

A co do kierunków to ich tył wystaje z 1/4 milimetra za bardzo do tyłu. Nie tworzy jednej linii ze światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moja pierwsza polerka, clear to akrylowy Model Master. Całkiem fajny i ponoć obecnie najlepszy akrylowy clear na rynku. Mam nadzieję że teraz nie jest różowy ;).

CRW_7452.JPG

 

Lusterka jeszcze nie dokończone. Polutowałem je z drutu, jakoś nie mogę się przekonać do oryginalnych ramek, mimo że przyzwoicie odlane.

 

CRW_7455.JPG

 

Grillowi i masce brakuje już tylko znaczków Peterbilta.

 

CRW_7456.JPG

 

Nie wiem jak to nazwać pałąk? Na podstawie obecnie dostępnych w sklepach, oryginał słabo widać, zastanawiam się nad zmianą.

 

CRW_7457.JPG

 

Miałem tego nie robić, z zwłaszcza nie pokazywać póki nie skończę, ale co tam.

 

CRW_7458.JPG

 

Tu słabo widać ale maska ma sprężynki które ograniczają jej otwarcie. Problem z nimi taki, że trzeba trafić tak żeby móc zamknąć maskę i otworzyć ją do odpowiedniej pozycji. Mogłem je 2mm zrobić dłuższe.

 

CRW_7459.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zainterwesowaniem śledzę relację i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba to co robisz z modelem, ale:

Grillowi i masce brakuje już tylko znaczków Peterbilta.

... po obejrzeniu zdjęć jestem trochę zdegustowany zbyt dużym kontrastem lakieru pomiędzy maską a kabiną, to samo tyczy się zawiasów maski w stosunku do ramy (patrząc od przodu) - będziesz coś z tym robił ?

 

Ps.

Co to jest w lewym dolnym rogu grilla ? jakaś łatka - celowo to zrobiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten claer MM - gdzie kupowałeś, i w jakiej formie jest ( spray, w słoiczku ) ?

 

Poza tym ciekawie, ale osobiście nie przemawiają do mnie na tym etapie odpryski - ale poczekam - może się coś zmieni

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat - maszyna nadal wygląda doskonale, a nawet powiedziałbym, że coraz lepiej. Naprawdę mocne w tym wątku jest Twoje przywiązanie do bardzo konkretnego samochodu w konkretnym punkcie czasowym. Zadałem sobie nawet trud przejrzenia całego wątku i znalazłem fotkę na której widać tę łatkę. o której wspomina kolega Andrzej:

1988_Peterbilt_378_with_1994_Strick_Bottom_Dumps_001.JPG

 

- wiedziałem!

 

Poza tym - ten "pałąk" o którym wspomniałeś - amerykanie mówią na to "pogo-stick", czasem spotyka się odjechane określenie"hose-tenna" - swoją drogą śmieszny sposób na podłączanie przyczepy...

 

Powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado kabina nie była jeszcze polerowana, może po polerce zginie ta różnica. No chyba, że dałem zbyt cienką warstwę farby to będzie kicha. Z kabiną miałem spory problem, czerwoną wciągnęło pod taśmę. Zawiasy maski poprawię, widzę tą różnicę i tak zostać nie może. Łatka na grillu pmroczko już odpowiedział.

 

Messer 4638/GLOSS CLEAR ACRYL. W sklepie w lublinie 12zł. 29,5ml słoiczek. Odpryski jak już pisałem wcześniej były w oryginale, tylko że mniejsze. Zostawiłem już tak. A że na tym etapie, wymagała tego technika robienia na lakier do włosów. Filtr powietrza też będzie z odpryskami.

 

pmroczkoTak znałem to słówko, czy zwrot, z instrukcji AMT. Wiem już chyba jak powinien wyglądać oryginał i poprawię raczej. Światła w zderzaku są poobrywane u mnie też będą. Wyciąłem już otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat wielkie dzięki za info

 

p.s na zdjęciu danym wyżej widać wyraźnie różnicę odcieni czerwieni kabina-maska, więc chcąc odwzorować dokładnie ten pojazd ( to tylko założenie) to co masz aktualnie z kolorami jest jak najbardziej ok - ale tylko w przypadku gdy chcesz zrobić tą ciężarówkę ze zdjęcia

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miałem nadzieję, że go na wystawę do Świdnika zrobię, a przynajmniej na tyle żeby móc go pokazać, nawet nieskończony silnik pomalowałem od spodu. No niestety czasu zabrakło. W sumie to tylko silnik został i uzbrajanie kabiny. Plus lekki kurz na chromach.

CRW_7461.JPG

 

Kabina prawie gotowa, wnętrze jeszcze wymaga dopieszczenia, nie podoba mi się też to jak przykleiłem przewody od klimatyzacji. Zrobiłem to na silikon ale, że niestety przysechł, to miałem problem z jego wyciągnięciem i lekko to wszystko odstaje. Mam inny do misek to poprawię. Malowanie zrobiłem od nowa bo używałem wcześniej do maskowania taśmy ze sklepu dla plastyków, marny substytut taśmy Tamiya. A i tak były podcieki, a na dodatek zacieki. Do mistrzów malowania daleko mi, co widać.

 

CRW_7462.JPG

CRW_7463.JPG

CRW_7464.JPG

 

Porobione schodki, te przy zbiorniku paliwa trzeba jeszcze ładnie wkleić.

 

CRW_7465.JPG

CRW_7466.JPG

CRW_7467.JPG

 

Znaczki Peterbilta najpierw nakleiłem na polistyren 0,25 potem pokryłem grubo clearem humbrola, wyciąłem i dałem obwódkę chromem model master. Są dzięki temu wypukłe i mają odpowiedni błysk.

CRW_7468.JPG

CRW_7469.JPG

 

Galeria zbliża się wielkimi kroczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5h maskowania taśmą Tamiya, a potem bardzo rzadki Chrome silver Model Master. Wiem że inni oklejają folią, ja niestety takiej nie mam. Tzn była dołączona do wreckera, może coś mi z niej zostanie, ale gdzieś mi wsiąkła, jak ramki oglądałem.

Przed konkursem tempo było aż za szybkie, bałem się że coś zepsuję, a tak naprawdę wolno to szło bo zamiast robić to cały czas grałem w S][C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5h maskowania taśmą Tamiya, a potem bardzo rzadki Chrome silver Model Master. Wiem że inni oklejają folią, ja niestety takiej nie mam. Tzn była dołączona do wreckera, może coś mi z niej zostanie, ale gdzieś mi wsiąkła, jak ramki oglądałem.

Przed konkursem tempo było aż za szybkie, bałem się że coś zepsuję, a tak naprawdę wolno to szło bo zamiast robić to cały czas grałem w S][C.

 

O.K Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadko piszę bo nie jestem doświadczonym modelarzem i zbyt wiele do powiedzenia nie mam. Ale nie mogę się powstrzymać żeby napisać kilka słów pochwały i zachwytu. Od samego początku podobał mi się ten "mały wielki" projekt. Kabina rama i maska wygląda rewelacyjnie aż nie mmogę się na nie napatrzeć z niecierpliwością czekam na efekt koncowy i oczywiście na duuuużo zdjęć

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z wystawy w Kraśniku, mam nadzieję że sędzia nie będzie chciał mu zawieszenia oglądać po puzzle jutro odbiorę .

Rurę wydechową w pierwszej wersji chciałem zrobić z jednego kawałka, jak się okazało zbiornik paliwa jest za długi i nic co siebie nie pasowało. Zresztą liczyłem wszystko w powietrzu to i o błąd łatwo. Przerobiłem wycieraczki, myślę że teraz lepiej wyglądają.

IMG_7526.JPG

IMG_7532.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.