Skocz do zawartości

Nowości Italeri, Revell itd.


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W końcu jest wyczekany SLS Very Happy Tylko teraz przydało by się wyczaić jakiegoś symbolicznego in-boxa

Mówisz masz

http://forum.spc.org.uk/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=15740

Oczywiście pod warunkiem że jesteś zarejestrowany na SPC, ale sądzę że jesteś, jeśli nie to warto

Ogólnie merco robi bardzo pozytywne wrażenie, felgi, a właściwie opony lepsze niż w italii, otwierane drzwi, ja tam niewybredny jestem i co do jakości nie mam zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki troszkę kiczowate Poza tym wydaje się super, chociaż nie mogę dostrzec, a tego jestem ciekawy, w jaki sposób są mocowane koła do zawieszenia i czy łatwo je zamienić na jakiś lepszy model. Czas pokaże, jak jest ze spasowaniem elementów. Przy tylu ruchomych elementach miejmy nadzieje że revell nie dał plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem czy każdy z was to widział:

 

DAF 105 XF + 2 x 20 `Container

 

http://www.wettringer-modellbauforum.de/forum/index.php?page=Thread&postID=288079#post288079

 

Ma wyjść prawdopodobnie na 2011 ( Data do końca nie znana, szczególnie w Polsce :|)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech podano cenę 76 euro, czyli licząc, że kurs Euro wynosi 3,97, to model tam kosztuje 301,72 zł . Tanio nie jest, a w Polsce już na pewno taniej nie będzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny jest ten zestaw. Naczepa jest ta sama, co była w zestawie z MANem, DAF jest modelem uproszczonym. Kolejna nieciekawa reedycja różniąca się od zestawu z MANem jedynie tym, że są 2 kontenery. Ta podkontenerówka jest od razu do przerobienia, bo kontenery wozi się teraz zupełnie inaczej - naczepy mają tzw. "łabędź", który powoduje, że pierwszy kontener powinien być wyżej od drugiego.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości z Revella na 2011.

 

07094 1/24 Audi R8 Spyder 08/2011

07095 1/24 Citroen 2CV 07/2011

00711 1/24 Mercedes C-Klasse DTM 2009 01/2011 (blaszki fototrawione)

00712 1/24 Audi A4 DTM 2009 01/2011 (blaszki fototrawione)

07405 1/24 Iveco Stralis 10/2011 (Italeri)

07171 1/24 Mercedes-Benz 300 SLR 04/2011

07166 1/24 New Mini Cooper 02/2011

07404 1/24 Schlingmann LF 20/16 01/2011

07651 1/32 London Bus (Roter Doppeldeckerbus) 09/2011

05717 1/24 Vodafone McLaren Mercedes MP4-25 Hamilton und Button

05/2011

 

 

Czyżbyśmy się mieli wreszcie doczekać Stralisa?

 

źródło: KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Stralisa to został on zaprojektowany przez Italeri(informacja podana przez Andrey Myakotkin na stronie www.scaletrucks.ru), więc pewnie w ofercie i tej firmy znajdzie się w niedalekim czasie. Ale ja nie o tym chciałem tu napisać.

 

 

Jak większość z Was słyszała pewna amerykańska firma(www.moebiusmodels.com) podjęła się wyprodukowania modelu International Lonestar w 1:24. Tak więc projekt jest już ukończony i model niedługo trafi to sprzedaży. Znalazłem już kilka amerykańskich i japońskich sklepów gdzie już jest ten model oferowany. Cena nie jest wygórowana bo wynosi około 50-60$ co daje nam 150-180zł. Wszystkie części w modelu są zaprojektowane od nowa, nie ma żadnej części wykorzystanej z modeli Revella, Italeri czy AMT. Poniżej galeria skończonego modelu jak i pierwszych testowych egzemplarzy. Znalazłem także informację o tym że firma zaczyna prace nad modelem International ProStar i naczepą chłodnią. Pozdrawiam

 

http://dmetzner.smugmug.com/Trucks/finished-LoneStar-1-3-11/15318488_PNrC6#1146202728_KXtMa

 

http://dmetzner.smugmug.com/Trucks/Lonestar-1st-Test-Shot/14912935_EL8S9#1113285438_bQBBY

 

4806880.jpg

 

4806881.jpg

 

4806873.jpg

 

4806875.jpg

 

4806877.jpg

 

4806879.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten international, wgl mi się nie podoba, ni to klasyczny US Truck ni to już te "nowocześniejsze". Ale całkiem fajnie podeszli do modelu. Mogli by wziąć się za konkurowanie Italeri, było by bardzo ciekawie na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Internationala:

 

1. W Polsce będzie strasznie drogi przy kupnie przez pośredników (np. White Freightliner kosztuje ok. 30-35 dolców, a u nas 2x drożej)

2. Czekam aż zrobią ProStara, co podobno mają w planach i nie wymaga dużo od nich roboty, a który jest znacznie bardziej urodziwy

3. Koła wyglądają kiepsko, coś jak amerykańce Revella :/

4. Na europejski rynek to oni raczej się nie szykują. To, że model jest zrobiony w 1/25 już daje do myślenia.

 

W każdym razie fajnie, że coś wreszcie drgnęło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonestar zapowiadany jest od kilku miesięcy, miał być w grudniu 2010. Teraz mówi się o kwietniu 2011. O dziwo Lonestar bardziej mi się podoba od prostara. Moebius zapowiada także 2 osobówki 1955 Chrysler C300, 1953 Hudson Hornet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.