Skocz do zawartości

Firefly po bolońsku 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

W przerwach w pracach nad Gdynią, na którą patrzeć już nie mogę zdecydowałem się na skok w bok. Równolegle powstał taki oto pojazd, na razie w stanie surowym. przeróbki i innowacje są chyba dobrze widoczne. zestaw to Sherman Ic Dragona, całkiem przyjemny w montażu, choć też potrafi zaskoczyć... a teraz już tylko pomalować 003ryc.jpg

001ryc.jpg

007ryc.jpg

006ryc.jpg

005ryc.jpg

004ryc.jpg

002ryc.jpg

aha, byłbym zapomniał - rzecz jasna będzie to Rycerz I przed modyfikacją wieżyczki dowódcy. czyli taki a'la Bolognese.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki robione aparatem Sony Cyber Shot DSC H10 na wolnym powietrzu - balkon. aparat ten ma bardzo efektywny tryb makro. z tym peryskopem to prawda absolutna - może jeszcze coś dokleję bo chcę się już zabierać do malarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zainteresowanie, dziś walczyłem z surfem i podkładem, pewnie niedługo wrzucę fotki. siatka maskująca? chętnie, ale nie znalazłem jeszcze niczego, co mogłoby ją godnie imitować w skali 72. jeśli macie jakieś patenty to poproszę o radę. gaza opatrunkowa moim zdaniem zupełnie się nie nadaje. w każdym razie jakieś bambetle na nim będą jak to na Shermana przystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

oj miałem po drodze sporo przeciwności życiowych... ale teraz powoli do przodu. zrobiłem go na ciemno, nie spodobało mi się i stopniowo rozjaśniałem. udało mi się uzyskać kolor, który naprawdę mi się spodobał, chociaż na zywca wyglada oczywiście inaczej...

DSC06123.jpg

DSC06111.jpg

DSC06106.jpg

ze względu na uroki photobucketu oglądacie moją pracę wspak czyli od jasnego do ciemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dziękuję za opinie wszelkie. póki co idzie pod górkę przez parę wieczorów robiłem czołgistę. wcale nie jestem zadowolony ale wyszedł tak jak wyszedł. w przyszłości dostanie jeszcze krople lakieru na okulary.

DSC06221.jpg

aha, pewnie, że będzie jeszcze wojenny bo na defiladzie był już z inną kopułką dowódcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taki zły. Jego sylwetka przypomina mi nieco skoczka narciarskiego o nazwisku Martin Koch. Dlaczego? Troszkę jakby nieproporcjonalna głowa i długa szyja.

 

pozdrawiam

Grzesiek

 

P.S. Mam nadzieję, że Martin Koch nie przeczyta tego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic Martinowi Kochowi nie powiem, sprawa zostanie między forumowiczami ;-) figurka to jakieś klony jakiegoś producenta. wiem, że to nie najlepsza odpowiedź, ale po prostu nie wiem. podejrzewam Millicast czy coś takiego. Rtoipmodest na pewno będzie wiedział. w kazdym razie pocieszam się, że w realu wygląda lepiej niż na zdjęciach, jak to zwykle w małej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dla Ciebie figurki są dopełnieniem modelu i, mimo, że figurka nie jest AŻ tak zła, wydaje mi się, że zbytnio odstaje poziomem wykonania (również przez producenta) od poziomu modelu i go tylko oszpeci...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dla Ciebie figurki są dopełnieniem modelu i, mimo, że figurka nie jest AŻ tak zła, wydaje mi się, że zbytnio odstaje poziomem wykonania (również przez producenta) od poziomu modelu i go tylko oszpeci...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Weź po uwagę kilkunastokrotne powiększenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też sądze, że w realu nie wygląda tak tragicznie, makro jest okrutne. jak bedę miał wenę to może zmaluję coś jeszcze... bo ni ebędzie to jedyna figurka w okolicy Rycerza. w każdym razie sądzę, że zrobić dobrą figurkę w 72 jest trudniejsze niż wyprodukować cały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.