Skocz do zawartości

Waloryzacja własnym sumptem - propozycje


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

Tyyyy... Ale zes mi patent podsunal... Zastanawialem sie, z czego moglbym zrobic te takie czerwone kokardki ostrzegawcze, co je np. na rakietach wieszaja, jak uzbroja samolot. Tylko jak toto pomalowac na czerwono (chociaz to w sumie niewielki problem) i jak zrobic ten bialy napis "Remove before flight"...

 

AAaa... I skad tasme magnetofonowa wziac? Pozbylem sie wszystkich kaset juz dawno temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaki wentylator? Trochę ich wymyślono na świecie, raczej nie chodzi Ci o taki, na przykład pokojowy?

 

Ze strunami fortepianowymi jest problem - u mnie jest ich jakoś mało. Lepiej już z gitarowymi, ale to też oznacza wydatki drogą kupna.

 

Jak będę zmieniał u siebie to mogę wysłać, z tymże używam dość grubego setu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Teraz mi powiedzcie co może być potencjalnym źródłem zdobycia cienkiego drucika do skręcenia i stworzenia imitacji łańcucha lub liny, wg. pomysłu http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=13857&page=1.

Dla skali 1:72.

 

Sam sobie odpowiem.

Należy zepsuć lokówkę, rozłożyć na części pierwsze i odnaleźć spiralki, które grzeją.

Świetny cieniutki drucik dla małych skal.

Ma taką wadę, że bardzo trudno go zwinąć, rozprostować i naprostować, ale da się.

Tak mi wyszła lina stalowa z tego ustrojstwa:

 

914ab536d7d64625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Wcześniej była mowa o siatce z wentylatora , mam coś innego do zaproponowania

Siatka ścierna , znajdziecie w każdym metalowcu , budowlanym itd.

Działa jak papier ścierny (ale owiele lepiej ) i ma struktóre bardzo drobnej siateczki , chyba nawet nie jest pleciona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyyyy... Ale zes mi patent podsunal... Zastanawialem sie, z czego moglbym zrobic te takie czerwone kokardki ostrzegawcze, co je np. na rakietach wieszaja, jak uzbroja samolot. Tylko jak toto pomalowac na czerwono (chociaz to w sumie niewielki problem) i jak zrobic ten bialy napis "Remove before flight"...

 

AAaa... I skad tasme magnetofonowa wziac? Pozbylem sie wszystkich kaset juz dawno temu

 

najtańsze kasety magnetofonowe za jakieś 2 zł kupisz w każdym prawie kiosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
te grubsze mają oplot, który idealnie nadaje się na kabelki do słuchawek radiostacji i radiotelefonów.
A nie za sztywne toto bedzie? Ja myslalem, zeby wykorzystac strune, wlasnie ta z oplotem, jako przewod powietrzyny do masek tlenowych. Ale nawet nylonowa struna E jest tak sztywna, ze ciezko ja w jakikolwiek sensowny sposob uksztaltowac. To wlasnie przeplot nadaje tej sztywnosci i moze byc tak, ze nawet jak sie go zdejmie z rdzenia, to i tak cieko bedzie go jakos ulozyc. Ale sam pomysl ciekawy, w kazdym razie wart wyprobowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę jeszcze:

kocie wąsy - anteny

wszelakie przeźroczyste (czerwone, pomarańczowe) elementy oświetlenia np. z samochodu - po wypiłowaniu i oszlifowaniu wspaniale imitują światła na modelach

Diody LED - białe np. po odcięciu łebka mogą służyć jako szperacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

kocie wąsy? to by oznaczało, że musiałbym zabić swoja kotkę, bo po dobroci by ich nie oddała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocie wąsy? to by oznaczało, że musiałbym zabić swoja kotkę, bo po dobroci by ich nie oddała

 

nie trzeba zabijać, bo to by było pójście na łatwiznę...trzeba pobawić się w detektywa i poszukać tych wąsów, które koty przecież gubią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ja musze zrobic bleche ryflowana na pomosty do mojej lokomotywy SU-42 w 1:87. Wiem, ze mozna kupic gotowa "blache" z zywicy. Ale gdzies w Internecie widzialem sposob, ktory prawie nic nie kosztuje, a przy odrobinie wprawy mozna uzyskac skale jaka sie chce

 

Na cienka blache aluminiowa (taka jak jednorazowki do pieczenia) naniose wzor wytlaczajac go wkretakiem precyzyjnym. Proste co?

 

Efekty bedzie mozna ogladac juz wkrotce w moim watku:

viewtopic.php?t=3507

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę jeszcze:

kocie wąsy - anteny

Odnośnie kocich wąsów to nadają się do czyszczenia dysz aero, zwłaszcza tych najmniejszego kalibru.

Co do dodatków to w środku dyskietek jest wykładzina zabezpieczająca przed porysowaniem dysk. Po nasączeniu farbą dobrze imituje pikowane maty wygłuszające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Wpadłem na ciekawy pomysł zrobienia lusterek w truckach z płyty cd/dvd trzeba zdjąć folię z plastikowego krążka i mamy idelane lustro.
A nie łatwiej po prostu kupić kawałek samoprzylepnej taśmy w kolorze chromu? Z pewnościa jest łatwiejsza w obróbce, a efekt mamy równie idealny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.