Skocz do zawartości

New Scania R500 1:24


SmalTrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

Chciałbym przedstawić Wam mój najnowszy model. Jest nim nowa Scania serii R. Nie jest to jednak oryginalny model Italeri, który ostatnio wszedł do sprzedaży, a przeróbka starej serii R na nową przy pomocy polistyrenu, szpachli i blaszek fototrawionych firmy Aber.

 

Model został bardzo starannie przerobiony i równie starannie polakierowany na kolor podobny do koloru nowej Scanii R730 demo. Baza to kolor z palety Fiata, nr 109a nakładany aerografem, a clear to spray firmy Inter Troton. Na koniec całość została wypolerowana pastami Gunze 3000 i 8000, a następnie nabłyszczona woskiem samochodowym firmy Prestone. Linie podziału blach zostały zwashowane przeznaczoną do tego celu farbką Vallejo.

 

Model nie jest jeszcze ostatecznie skończony. Dojdą do niego nowe gumy umieszczone na spoilerach, nowe chlapacze tylne oraz światła tylne i tablice rejestracyjne.

 

Zapraszam do oceny.

 

Na początek kilka zdjęć z budowy:

 

DSC05431.jpg DSC05437-2.jpg DSC05445a.jpg

DSC05435.jpg DSC05457.jpg DSC05473---Kopia.jpg

DSC05463a.jpg DSC05480---Kopia.jpg DSC05524.jpg

DSC05501.jpg DSC05503.jpg DSC05505.jpg

DSC05542---Kopia.jpg DSC05546.jpg DSC05493.jpg

 

Galeria:

 

4351664.jpg

 

4351673.jpg

 

4351687.jpg

 

4351678.jpg

 

4352940.jpg

 

DSC05785-2.jpg DSC05798-2.jpg

 

4351692.jpg

 

4351694.jpg

 

4351695.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woooooooooooooooooow!!!! amatorem to ty nie jesteś! Niesamowity ten model odwaliłeś. Jednak czy kierownica nie jest przypadkiem skręcona? Bo ramie jakby do góry było . Po drugie to zawias drzwi prawych mogłeś wyrównać z przednią częścią. Nie wiem jak z lewymi. Ale te błędy są niwelowane przez wygląd całości. Ogólnie 10/5 szczerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania piekna, a szczegolnie lakier wyglada bosko. Jedyna rzecz, ktora mi sie nie podoba to to, ze przez siatke na grillu widac swiatlo na przestrzal - tam powinno byc zabudowane. Super poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna człowieku to co Ty tu wyrabiasz to jest jakiś totalny obłęd. Gały z orbit wyskakują a szczęka kończy swój lot w piwnicy. Patrzę na ten model i patrzę i nadziwić się nie mogę. Wiesz co Ty weź się lepiej przyznaj że przyłapałeś taką Skakankę na parkingu porobiłeś jej zarombiste zdjęcia i teraz mówisz, że to jest model :P

Nie no naprawdę bomba, chciałbym ją widzieć w realu ...

Trzymaj się, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim za komentarze na temat modelu.

 

Niestety wspólnych zdjęć z poprzednim moim modelem, czyli czarną Scanią nie będzie. Ci, którzy zjawili się na Modell Truck Manii mogli się dowiedzieć, że czarna Scania uległa uszkodzeniu spadając z niewysokiej szafki. Efektem tego było uszkodzenie powłoki lakierniczej i kabiny. A ponieważ ramie, silnikowi i wnętrzu nic poważniejszego się nie stało postanowiłem wykorzystać te elementy i odbudować resztę. Została zakupiona nowa kabina, nowy zderzak i nadkola. Podczas szukania pomysłu na malowanie postanowiłem zbudować Scanię po faceliftingu. I tak oto powstała ta Scania.

 

Tak więc jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak szczegółowo wygląda rama i silnik może w galerii poszukać tematu z poprzednim modelem.

 

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.