Skocz do zawartości

TS-11 Iskra


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2022 o 22:08, pezetinz napisał:

Będąc w Muzeum SP w Dęblinie w grudniu, dowiedziałem się, że 3 biało-czerwone Iskry mają trafić do Radomia jako pomnik na jednym z rond. Tak przynajmniej twierdziła osoba pracująca w muzeum.

4. Umowę podpisano w listopadzie.

 

https://www.cozadzien.pl/radom/iskry-wracaja-do-domu-projekt-pomnika-tylko-u-nas/77752

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 23:23, jmx62 napisał:

Jak Radek Sikorski był ministrem ON to zniósł zakaz foto na terenach wojskowych więc od tamtej pory można pstrykać foty📷

To trochę nie tak. Ogólnie ten zakaz fotografowania został zniesiony ustawą w 1999 roku. Sikorski w 2006 roku de facto tylko dostosował się do tej ustawy i nakazał pościąganie tabliczek, które nadal wisiały na wszystkich płotach. Natomiast nadal obowiązujące jest rozporządzenie z 2003 roku "o ochronie obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa".  Tam gdzieś jest też nawet jakiś wykaz, choć oczywiście wszystkiego nie obejmuje.

Wiadomo, że po serii ataków terrorystycznych trochę surowiej zaczęto podchodzić do pewnych spraw i na pewno nie można fotografować np. rafinerii, zbiorników czy hubów gazowych, zapór wodnych itp. itd. czyli tego, co może być narażone na ataki i co może wywołać tragiczne skutki w przypadku takiego ataku.

Co do samych jednostek wojskowych, to szczegółowych list nie ma, ale niektóre obiekty de facto się pod to rozporządzenie łapią, więc jak to u nas bywa, wszystko zależy od interpretacji oraz dobrej/złej woli obu stron.

 

Generalnie przyjęło się tak. że o ile nie ma zakazu fotografowania samych terenów wojskowych, to już rozpowszechnianie zdjęć newralgicznej infrastruktury na nich się znajdującej (np. hangarów, magazynów, radarów, radiostacji, zbiorników itp. itd.) jest zakazane bez zgody dowódcy. Co do samego sprzętu (samoloty, czołgi itd.) i żołnierzy zakazu oficjalnie nie ma, ale nie wolno upubliczniać wizerunku tych drugich.

Edytowane przez Jacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pojedynczą sztukę startujacą potem za jakiś czas lądowanie i znowu za jakiś czas jak kołowała, nie wiem może to była jedna i wykonala kilka lotów a moze było nich więcej?

Niestety nie mialem wówczas dostępu do lornetki więc nie wiem jaki numer maiala na kicie?

1.02.2022

Dzisiaj już dwie na raz fruwały.

Może prawem serii jutro będą fsystkie csy w powietrzu 😉 

2.02.2022

Prawo serii nie zadziałało

Dzisiaj nie widziałem żadnej Iskry, może nie było lotów?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą Dawid Kubacki skoczył po brąz na igrzyskach w Pekinie.

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na jego kask...

451146186_Beztytuu.thumb.jpg.2422040e609b63ec37fbf3d23c67ddd3.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszaty napisał:

No, takie dziwne

Dla mnie tak, bo jak patrzę na to ze swojej ponad 30 letniej perspektywy... to Ty w przedszkolu jesteś :haha:

(i nie mam tu na myśli umiejętności, a jedynie lata spędzone w fachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Po 58 latach PZL TS-11 Iskra został oficjalnie wycofany z Polskich Sił Powietrznych...

 

 

Screenshot_20220727-202641_Facebook.thumb.jpg.cee4ec50f5c436e2ca088e959a4626cb.jpg

 

 

FB_IMG_1658946574649.thumb.jpg.37fa2399438f104b2724d4984ae1aef7.jpg

 

FB_IMG_1658946572016.thumb.jpg.bb4eebd7875872990ad41d2996e2795c.jpg

 

FB_IMG_1658946577194.thumb.jpg.32e1003d1d17dff00da4420a385d37ea.jpg

 

 

Może Mastery zostaną przemalowane i zastąpią Iskry w zespole akrobacyjnym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Po 58 latach PZL TS-11 Iskra został oficjalnie wycofany

skoro Iskra to jednak: została wycofan

Moja akrobacyjna "trójka" w malowaniu z czasów 60.LPSz w Radomiu

1539643842_IskraZA_4.JPG.14deb0e1c25c36eab4ac22a43291558d.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, ze Sztab Generalny zamiast zdjęć z tej uroczystosci, wrzucił jakieś stare foty, zupelnie od czapy. Nawet tego nie potrafili uszanowac. Tak jak potraktowali Iskry i BCI, tak i całe to "pożegnanie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 lipca 2022 roku odbył się ostatni lot TS-11 Iskra w naszych Siłach Powietrznych.
Poleciały: BCI 1 (3H 2011), BCI 3 (3H 2009) i BCI 10 (3H 2013).
Jako ostatnia wyląowała BCI 3...

 

 

001.jpg

002.jpg

006.jpg

007.jpg

013.jpg

015.jpg

017.jpg

019.jpg

023.jpg

024.jpg

027.jpg

028.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot, który od zawsze był...jak dla mnie był przez całe moje życie bo ...jest ode mnie starszy o dwa lata.

To tak jakby moja starsza siostra.

Zawsze latała mi nad głową, B.P. Radom, Dęblin. Gdzie ja tam była Iskra.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.