Skocz do zawartości

TS-11 Iskra


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna Iskierka zmienia właściciela, dzisiaj na lawecie wyjechała "1702" niestety nie znam szczegółów.

Proszę również o wybaczenie słabej jakości fotki, robiona komórka z balkony z odległości około 200 metrów.

IMG_20210715_122640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tam nie byłem, a dziś przejezdżałem koło MWP w Warszawie. Jeśli mnie wzrok nie mylił to przemalowali pierwszą seryjną Iskrę w jakiś fantazyjny kamuflaż... Zatrudnić ich w MN w Krk to "Damę z gronostajem" przemalują...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, _OldMan_ napisał:

Rozkradną ten kraj do końca.

Śmiem wyjaśnić -dziś rano ten samolot został wyładowany na terenie dawnej bazy 28 plm w Redzikowie w dawnym schrono hangarze obok amerykańskiej bazy.  Trafił on w bardzo dobre ręce i będzie wyglądał jak nowy. Ustawiony zostanie na postumencie w konfiguracji do lotu ze złożonym podwoziem obok innych samolotów już ustawionych przed dawną bazą.  Stowarzyszenie byłych pilotów będzie wszystkie te czynności nadzorować i wykonywać . Cały czas stowarzyszenie opiekuje się już obecnymi samolotami i mają przychylność we władzach Gminy Słupsk, która to jest właścicielem całej kolekcji samolotów. Również szkoła nosi imię dawnego pułku.  Zorganizowano tam również salę tradycji pułku, jak i klasę o profilu wojskowy. W wolnej chwili postaram się wrzucić fotki z rozładunku.

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 16.07.2021 o 14:00, Wymysl napisał:

Dawno tam nie byłem, a dziś przejezdżałem koło MWP w Warszawie. Jeśli mnie wzrok nie mylił to przemalowali pierwszą seryjną Iskrę w jakiś fantazyjny kamuflaż... Zatrudnić ich w MN w Krk to "Damę z gronostajem" przemalują...

Wzrok mnie nie mylił. "Aircraft under restoration"

Resize of 20210803_100850_resized.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wymysl napisał:

"Aircraft under restoration"

O kur...... aż okulary wziąłem, bo nie wierzyłem.

Oryginalna 101 nie dość, że w gówniatym fikcyjnym kamuflażu, to jeszcze z odwróconymi szachownicami.

Czemu to ma służyć?

Widać idą w ślady muzeum z Dęblina...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes a co tam w muzeum w Dęblinie odwalili? Niby mieszkam w stolicy polskiego lotnictwa wojskowego ale w muzeum SP nie byłem że dwa lata. Podobno są jakieś nowe eksponaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jmx62 napisał:

co tam w muzeum w Dęblinie odwalili?

Takie propozycje:

Mi-2.jpg.3a5dbe22582223c5597da77bb8466727.jpg

Mi-8.jpg.371da92f7261251257dbdc6f59b54499.jpg

Mi-24.jpg.4628b7e1567e8804ce5351c4f415d5a6.jpg

A wisienką na torcie jest Su-20 w malowaniu pustynnym:

Su-20.jpg.e600e699dd2a62b64c6fd09cc6b3781e.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, to faktycznie pojechali po bandzie.

Ten kto to wymyślił i kazał realizować powinien ponieść jak najdokuczliwsze konsekwencje. Tak jak w armii czyściło się za karę kibelek szczoteczką do zębów to tutaj nie wiem może wykałaczką skrobać te obłędne kolory i malować od nowa zgodnie z oryginałem oczywiście za swoją kasę. A wykałaczką to po to żeby nie zrobić szkody eksponatom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziłem Iskrę w Redzikowie. Iskra obecnie jest szlifowana ze starej farby pomierzone są numery burtowe , szachownicę. Dowieziona została zasposorwana przez firmę SIMBHP podkład, farba etc. . Za parę tygodni Iskra ma wyglądać jak nowa. 

20210803_105012.jpg

20210803_111700.jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''To chyba jakaś nowa szkoła konserwacji zabytków,  a my się nie znamy'' - a  co dziwnego, że zdzierają starą powłokę?Patrząc na te co już stoją  przy osiedlu ,ta pewnie też będzie ładna.

Edytowane przez mcrec1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzes napisał:
10 godzin temu, jmx62 napisał:

co tam w muzeum w Dęblinie odwalili?

Takie propozycje:

 

10 godzin temu, Grzes napisał:

O kur...... aż okulary wziąłem, bo nie wierzyłem.

Oryginalna 101 nie dość, że w gówniatym fikcyjnym kamuflażu, to jeszcze z odwróconymi szachownicami.

Czemu to ma służyć?

 

„Głupi ten, kto głupio robi.” Forest Gump.

Wierzyć się nie chce, jakie pustki w głowach można ostatnio obserwować, zwłaszcza w tzw. sferach publicznych. Zdaję się, że w obu przypadkach afrykańskie upały się komuś rzuciły na resztki rozumu. I narodowy znak raz tak, raz tak.  Byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, niestety te malowania z dęblinskiego muzeum mają już trochę lat.

Gdy byłem tam jesienią 2020, to ten pustynny Su-20 był już porządnie zmurszały (co dodatkowo świadczy o jakości jego malowania).

 

Z resztą, muzeum w Dęblinie na starcie zasłynęło tym, że na Limach zaczęli przemalowywać szachownice na współczesny wzór.

To czego się można spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcrec1962 napisał:

''To chyba jakaś nowa szkoła konserwacji zabytków,  a my się nie znamy'' - a  co dziwnego, że zdzierają starą powłokę?Patrząc na te co już stoją  przy osiedlu ,ta pewnie też będzie ładna.

Robią tą społecznie byli technicy 28 plm, którzy dbają m.in o pozostałe samoloty jak i również otoczenie.  Zdzierają starą powłokę z samolotu, która to nie była już w najlepszym stanie. Samolot jest bez żadnych instalacji, które to zdemontowano po wycofaniu Iskrą ze służby. Po tych pracach będzie podkład oraz kolor właściwy. Po zakończeniu prac trafi ona na cokół  obok innych samolotów przed Lądowiskiem Kultury w Redzikowie. Fotel z drugiej kabiny trafi do Lądowiska tak aby każdy mógł go zobaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Irek-M1 napisał:

Robią tą społecznie byli technicy 28 plm, którzy dbają m.in o pozostałe samoloty jak i również otoczenie.  Zdzierają starą powłokę z samolotu, która to nie była już w najlepszym stanie. Samolot jest bez żadnych instalacji, które to zdemontowano po wycofaniu Iskrą ze służby. Po tych pracach będzie podkład oraz kolor właściwy. Po zakończeniu prac trafi ona na cokół  obok innych samolotów przed Lądowiskiem Kultury w Redzikowie. Fotel z drugiej kabiny trafi do Lądowiska tak aby każdy mógł go zobaczyć. 

Znam niektórych, służyłem tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcrec1962 napisał:

''To chyba jakaś nowa szkoła konserwacji zabytków,  a my się nie znamy'' - a  co dziwnego, że zdzierają starą powłokę?Patrząc na te co już stoją  przy osiedlu ,ta pewnie też będzie ładna.

Kiedy pisałem nie było jeszcze postu z redzikowską Iskrą, a później zerwało mi połączenie i nie mogłem wyedytować. Nie ich miałem na myśli tylko to co się dzieje w Dęblinie i MWP.

Iskra 101 kilkanaście lat temu była odnawiana pod egidą "Aeroplanu". Redaktor naczelny jest z nami, może magazyn mógłby jakoś zareagować?

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam w którym numerze Aeroplana był artykuł o tym że jakiś podchorąży WAT-u w ramach chyba praktyk czy pracy dyplomowej sam za własną kasę z żołdu odmalował właśnie szachownice i inne oznaczenia na Iskrze 101. 

Jeżeli jest obecny na tym forum może zabrałby chłopak jakiś głos w tej sprawie. Przepraszam go też za to że napisałem "jakiś" podchorąży ale nie pamiętam nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jmx62 napisał:

Nie pamiętam w którym numerze Aeroplana był artykuł o tym że jakiś podchorąży WAT-u w ramach chyba praktyk czy pracy dyplomowej sam za własną kasę z żołdu odmalował właśnie szachownice i inne oznaczenia na Iskrze 101. 

Jeżeli jest obecny na tym forum może zabrałby chłopak jakiś głos w tej sprawie. Przepraszam go też za to że napisałem "jakiś" podchorąży ale nie pamiętam nazwiska.

Karol Budniak. Obecnie ppłk, zastępca attachee obrony w USA, ale to tym bardziej może mógłby się wypowiedzieć ☺

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.