Skocz do zawartości

F-14B Hasegawa VF-103 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę tych farbek typu clear jest na rynku (patrz niżej). Poza tym większość farbek akrylowych typu gloss to farbki transparentne a to oznacza, że dodając do Sidoluxu (pomysł artoora_k) parę kropel akrylowej farbki w kolorze niebieskim, zielonym, żółtym lub czarnym otrzymujemy właśnie takie "smoki" Świetnie się zresztą one sprawdzają w praktyce. W taki sposób była malowana ta owiewka:

 

F-14D_4049_107.jpg

 

Humbrol (uwaga farbki nitro)

1321 Clear Red

1322 Clear Orange

1325 Clear Green

Model Master Acryl

4625 Clear Orange

4630 Clear Red

4658 Clear Blue

4668 Clear Green

Pactra

A65 Clear Red

A66 Clear Orange

Revell Aqua i Enamel

730 Orange Clear

731 Red Clear

752 Blue Clear

Tamiya

X19 Smoke

X23 Clear Blue

X24 Clear Yellow

X25 Clear Green

X26 Clear Orange

X27 Clear Red

Vallejo Model Color

MC182 Woodgrain (Transp.)

MC183 Natural Wood

MC184 Transparent Yellow

MC185 Transparent Orange

MC186 Transparent Red

MC187 Transparent Blue

MC188 Transparent Green

Gunze

H090 Clear Red

H091 Clear Yellow

H092 Clear Orange

H093 Clear Blue

H094 Clear Green

H095 Smoke Gray

H096 Smoke Blue

 

 

Jak chcesz to mogę Ci też podać parę linków gdzie takie farbki są.

np: http://www.mojehobby.pl/gunze-sangyo-h096-96-smoke-blue-gloss--p-6-939368.html, a jak jej nie będzie to mogę Ci od razu wysłać swoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Listwy zostają czarne, sido mogłoby zejść razem z taśmą, czego raczej bym nie chciał .

Wiatrochron po 6 myciach cleanluxem, 6 nieudanych próbach pomalowania i wielu wielu ostrych słowach wygląda tak, nie zamierzam go juz poprawiać.

 

PC170001.jpg

 

Nie wiem tylko czy zadajecie sobie sprawe jak ciezko położyć tak jasny clear który wam cały czas spływa, Marek wie o czym mówię. U Ciebie Pilex7 sprawa była prosta, skala 1:144 powoduje to iż wystarczy jedno pociagniecie z pedzla, a próbowałeś na wiekszej powierzchni z Aero (tu właśnie zaczynaja sie schody przynajmniej dla mnie z niektórymi farbami ).

 

Pozdrawiam All

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka ukończona.

 

PC180001.jpg

 

A tak wyglada całościowo.

 

PC180004.jpg

 

PC180003.jpg

 

PC180002.jpg

 

Model otrzymał toczona sondę Alfa, anteny na górnej powierzchni, rurki pitota i wszystkie elementy wykończeniowe. Doszły także RBF-ki.

 

Zapraszam do galeri

 

viewtopic.php?p=376819#376819

 

Dziękuje wszystkim za wsparcie duchowe i merytoryczne, w galeri możecie mnie zjechac Pozdrawiam All.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 13 lat kolekcjonowania i około 40 tysięcy plików. A do tego 50 książek tylko do F-14. Każdy ma swojego konika.

 

Chylę czoła Ciekawy jestem, czy masz jakiś sposób na skatalogowanie tej masy plików? Trudno się nie zgodzić z prawdą dotyczącą "konika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem katalogować od około 3 tysięcy plików. Poza oczywistym podziałem wynikającym z przynależności do jednostki - w przypadku zdjęć całych samolotów (bądź szczegółów oznakowania), a także wewnętrznym podziale "na ziemi", "na pokładzie" i "w locie", osobno mam podzielone detale konstrukcji. Dość łatwo odnajduję to czego potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć. W jaki sposób uzyskałeś taki efekt w kokpicie? Używałeś washa i ścierania farb ? Bardzo mnie interesuje w jaki sposób udało ci się osiągnąć taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory bazowe, wash dla uwypuklenia detali, obicia przetarcia suchy pedzel (moczysz odrobinke, jakis duzy pedzelek, wycierasz i na prawie suchym zaczynasz przecierac powierzchnie, drobinki farby z pędzla zostaja tylko na wypukłych elementach) - cos jak odrysowanie monety na papierze ołówkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.