Skocz do zawartości

F-14B Hasegawa VF-103 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej ewoluuje z infantylnej zabawy (czym modelarstwo być nie powinno) w stronę technologiczno-historycznego przedsięwzięcia.

Hoho! Jakże mocno to zabrzmiało! Poczułem się nieco urażony, bo mimo dojrzałego wieku, w modelarstwie uwielbiam właśnie infantylną zabawę, która stanowi przyjemną odskocznię od moich innych poważnych i zawodowych przedsięwzięć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Facet zawsze w duchu zostaje dzieckiem, nieważne ile będzie miał lat także z tą infantylnością nie przesadzajmy .

 

Wczorajsza i dzisiejsza dłubanina

 

PC140003.jpg

 

PC140001.jpg

 

Szyba czołowa może się wydawać na zdjęciach zbyt ciemna. W realu jest ok. Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap prac. Maskowanie odpowiednie kabiny.

Maski eduarda zmodyfikowane do kabli elektrostatycznych

 

PC140003-1.jpg

 

Po malowaniu i naklejeniu kalek wyszło to tak:.

 

PC140004.jpg

 

Uzbrojenie dostało wash i werniks, gotowe do założenia.

 

PC140006.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zielony na pierwszym zdjęciu rzeczywiście był za mocny, zmyłem go cleanluxem i pomalowałem bardziej rozcieńczoną, po poprawkach jest to drugie zdjęcie, i teraz napewno jest ok. Porównywałem ze zdjęciami i wg. mnie jest ok.

Kabina dostała sidolux na wierzch kładziony z pędzla

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kabina dostała Lusterka i spodnią cześć wraz z zamkami i wygląda tak.

 

PC150007.jpg

 

Następnie zebrałem sie w sobie i wypadało by części składowe połączyć do kupy, i tak:

-Uzbrojenie trafiło na swoje miejsce.

-AN/ALQ-100 dostał szybkę z pomalowanym tłem, pomalowałem także pod nim światełko na czerwono.

-Przyklejone stopnie dla Pilota i RIO

-Przyklejona drabinka

-Przyklejona owiewka za pomocą Humbrola Clear Fix

-Przyklejona kabina.

Całość nabiera krztałtów które cieszą juz moje oczy

Zostało jeszcze trochę roboty:

-Podstawka

-RBF-y

-Anteny na górnej powierzchni samolotu.

 

Całość prezentuje sie smakowicie i wyglada tak:

 

PC150008.jpg

 

PC150009.jpg

 

PC150010.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o ten fragment

Kabina dostała sidolux na wierzch kładziony z pędzla

To tak, całosc zabezpieczyłem sdoluxem. Kładłem dwie cienkie warstwy równomiernie rozprowadzając pedzelkiem aby nie powstały zacieki. Tak pomalowane elementy zachowują swoją przejrzystość i nabieraja świetnego połysku.

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarstwo to wspaniała sprawa - każdy z nas wie , że zależnie od własnego podejścia do tego hobby - modele przez nas robione albo są zabawą odskocznią i przyjemnym spędzaniem wolnego czasu , albo walką o jak najwierniejsze odzwierciedlenie prawdziwej maszyny.

Ty wybrałeś walkę - stąd wysokie wymagania Wujków i innej modelarskiej gawiedzi z uwagą śledzącej Twoj Warsztat.

Byłem pewny,że Kocur za którego się zabrałeś będzie najpiękniejszym z dotychczas przez Ciebie sklejonych czternastek.

Nie zawiodłem się!

Nie wiem,czy to magia tego malowania,która działa na mnie jak żona wieczorem;)czy Twoj kunszt modelarski,który stopniowo z modelu na model się podnosi ale wynik Twojej batali jest dla mnie wygrany.

Wróciłeś z tarczą .

Gratuluję pięknego Kocura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Samurai7 nie przesadzajmy.

 

A pokaż mi te zdjęcia, na podstawie których się wzorowałeś? Moim zdaniem ten zielony jest mocno przekombinowany. Ta zieleń, a właściwie seledyn, powinien być ledwo widoczny.

 

Proszę bardzo. Mam jeszcze gdzies dwa z tak wyeksponowanym przodem, reszta jest albo z boku albo pod takim kątem że tego nie widać zbyt dobrze.

 

1250440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się, że nie sposób dostrzec tu żadnego koloru (a mógłby być nawet różowy) oszklenia. Przecież pod spodem jest czarna obudowa tablicy przyrządów. To chyba najgorsze zdjęcie które może posłużyć do odtworzenia koloru szyby wiatrochronu. Uległeś złudzeniu, bo ta szyba sfotografowana jest niemal pod kątem prostym, natomiast boczne są pod niewielkim kątem przez co odbijają światło. Stąd tak wielki między nimi kontrast. W rzeczywistości tak nie jest. Niebawem wkleję kilka przykładowych zdjęć.

Nie napisałem w poprzednim poście, ale listwy na owiewce są zawsze jasnoszare, natomiast zamki owiewki takie jak rama - czarne. Są pojedyncze odstępstwa - na niektórych zdjęciach widać podmalówki bardzo ciemnym szarym. Ale nigdy tak jasnym jak zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie nie mam skanera ale oprócz tego zdjecia mam zdjęcia w "TOPSHOTS" którym głównie sie podpierałem i intensywność zielonego jest taka sama z tym że zmienia sie delikatnie w seledyn. Dla informacji żadna firma prócz Tamiya nie produkuje zielonego clear nie wspominajac o seledynie. Zamki faktycznie sa za jasne natomias jeśli chodzi o listwy, na żadnym zamieszczonym tam zdjęciu nie mam koloru szrego, przykro mi

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak mi przykro kochanie, ojojoj:).Była kiedyś taka pieśń.

Przykro patrzeć jak bardzo ładny model złożony przez ciebie i ilość włożonej pracy nie przekłada się na radość z jego wykonania. To droga do nikąd.Pomimo tego gratuluje ładnego TOMCATA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak mi przykro kochanie, ojojoj:).Była kiedyś taka pieśń.

Przykro patrzeć jak bardzo ładny model złożony przez ciebie i ilość włożonej pracy nie przekłada się na radość z jego wykonania. To droga do nikąd.Pomimo tego gratuluje ładnego TOMCATA.

Pozdrawiam

Przykro mi z tego powodu iż mój materiał nie zgadza się z materiałem Marcina. Poprawię zamki bo rzeczywiście są za jasne reszta zostaje.

Model dalej sprawia mi kupe frajdy - jeszcze go nie skończyłem

Kolego Zepot nie łap za słówka

 

Dziękuję PKD4GA za pomoc w udokumentowaniu szybki masz

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty masz takie zdjęcia, chylę czoła przed Twoimi zasobami

Te listewki mnie zastanawiają, a to nie jest tak że szare sa pod kolor całości?, nie masz może takich zdjęć z kabina malowaną na czarno?, może to jest uzależnione od malowania?

Ja mam zdjecia tylko od środka.

Wracając do koloru szyby, jak dla mnie jej kolor i intensywnosc jest uzależnione od oświetlenia, na modelu jak ją wystawisz na duże nasłonecznienie, intensywnosć koloru zmalaje tak jak na Twoich zdjeciach, dyskusyjny jak dla mnie może byc odcień Marcinie, mój za bardzo wpada w zieleń, ale jak wspominałem wcześniej seledynu, nie mówiąc o niebieskim smoku nie dostaniesz :( w żadnym sklepie.

Pozdrawiam i chylam czoła przed dokumentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty masz takie zdjęcia, chylę czoła przed Twoimi zasobami

Jakieś 13 lat kolekcjonowania i około 40 tysięcy plików. A do tego 50 książek tylko do F-14. Każdy ma swojego konika.

 

Te listewki mnie zastanawiają, a to nie jest tak że szare sa pod kolor całości?, nie masz może takich zdjęć z kabina malowaną na czarno?, może to jest uzależnione od malowania?

Ja mam zdjecia tylko od środka.

Canopy_3.jpg

Canopy_4.jpg

 

Do tematu wiatrochronu nie będę już wracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_bladek napisał:

nie mówiąc o niebieskim smoku nie dostaniesz

 

dostaniesz

 

Marku byłem w Jadarze tylko mieli szary, byłem w Martoli dostałem Zielony i tylko Tamka - innych brak. Na Allegro dwa pytania do sprzedających - brak. Mały sklep modelarski na Conrada - tylko to co powyżej (Pani mi jeszcze jakies emalie proponowała którymi nie maluje), tak więc zdradź mi Marku gdzie się zaopatrujesz, jeśli jakiś sklep modelarski w Twojej okolicy to chętnie poproszę Cie o zakup i wysyłkę. Za całość przeleję pieniadze na Twoje konto.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.