Skocz do zawartości

Firefly po bolońsku 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętacie tego oto Shermana?

intro800x600-1.jpg

otóż Krówka doczekała się towarzystwa w ramach tego, co nazwałem sobie roboczo

galintro800x600.jpg

miałem nadzieję na lepsze zdjęcia, ale najbliższe słońce w Olsztynie pojawi się pewnie w marcu więc przedstawiam to, co do tej pory udało się pstryknąć przy różnych okazjach:

gal1800x600-1.jpg

gal2800x600.jpg

Hej tam, gałęzie ci zjeżdżają!

gal7800x600-1.jpg

gal6800x600.jpg

gal5800x600.jpg

gal14800x600-1.jpg

gal13800x600-1.jpg

gal12800x600-1.jpg

gal9800x600.jpg

gal8800x600.jpg

gal15800x600.jpg

gal11800x600.jpg

gal10800x600.jpg

gal4800x600.jpg

gal3800x600.jpg

explosion800x600.jpg

dziękuję wszystkim, którzy zaglądali do warsztatu, nieustające szczególne podziękowania dla Rtoipmodesta (wiesz, za co) i Temira (też wiesz...).

pracę nad modelem jak zawsze dedykuję pamięci mojego nieodżałowanego przyjaciela, majora Ireneusza Szarubki. pozdrawiam z Olsztyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boskie! Nie da się tego inaczej opisać (chyba że bym wypisywał wszystkie synonimy tego słowa).

 

Zwykle nie mamy nic do gadania, ale:

Adminie, moim zdaniem następną fotką admina powinna być ta oto

gal12800x600-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, gratulacje!

Trzy drobne uwagi, na wieży nie powinno być celownika listkowego, przynajmniej na znanych zdjęciach nie występuje, te tylne półokrągłe zakończenia błotników występują tylko na bardzo wczesnych Shermanach (na naszych niespotykane), pomiędzy napisem Rycerz a I powinna być kropka. Kopuła dowódcy jak mniemam sprawa znana.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała robota Andrzeju!

 

Chylę czoła i mam nadzieję, że uraczysz nas kolejną scenką z polskim Shermanem w roli głównej. Może Monte Cassino lub Piedimonte ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt ze "znawców" nie dostrzegł babola na tabliczce

Przypadkowo na wikipedii znalazłem, że dywizję powołano do życia w CZERWCU 45. Andrzeju (swego czasu podobnie wtopiłem z 64th AR) robimy nową tabliczkę z napiesem 2ga Brygada?

 

Ciekaw jestem całości w realu. Czołg pieknie pomalowany - ;epszy od Krowy Szkoda tylko, ze musiałeś dać siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za wszystkie opinie, cieszę się, że model sie podoba a uwagi biorę sobie do serca.

podstawka została wymodelowana z gipsu, pomalowana, posypana różnymi farfoclami, później sadziłem trawke i złamane drzewo - więcej szczegółów znajduje się w wątku warsztatowym pod tym samym tytułem. nie jest rewelacyjna, ale do prac gruntowych jakoś zdolnosci nie mam.

Vis - dziekuję, sam bym na takie szczegóły nie wpadł, następnym razem sie poprawię i tak twój Rycerz w 35 to dla mnie wzorzec niedościgły.

Wspomniany numer NTW obejrzałem dziś w Empiku ale na razie pomysłów na najbliższe 10 lat klejenia mi nie brakuje.

tabliczka to rzeczywiście wtopa ale najpierw zasugerowałem się defiladą w Loreto, później zmieniłem realia ze wzgledu na wieżyczkę (miał być czołg przed przeróbką) i po prostu zapomniałem.

no i fotki... dzięki Czarek, że dzięki tobie przynajmniej jedna jest fajna i miło, że zajrzałeś, bo coś rzadko się tu pojawiasz ostatnio...

moje marzenia na ciąg dalszy Polish Shermans Project: Mk III spod Monte Cassino, Rokitna, Firefly Vc 1 DP, Firefly Hybrid z Loreto. lekko licząc i biorąc poprawkę na przeciwności losu co najmniej 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, smutno mi było z tego powodu strasznie i jest nadal. niestety, ostatnio najwięcej czasu zajmuje mi rehabilitacja :-(((( ale zrobię wszystko żeby być za rok. a tak przy okazji to ptaszki ćwierkają, że pod koniec marca ma być wystawa w Olsztynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju jeśli moge Ci poradzić to nie stosuj gipsu do robienia podstawek.

Kup klej do płytek i poeksperymentuj z nim. Taki klej ma owiele fajniejsza fakture i jest lepszy w obróbce.

Naprawde warto. Łatwo w nim odciska sie fakture gasienic kół itp.

Ponadto sam model o wiele lepiej czysci sie z takiego kleju.

A jesli gips to tylko gladz szpachlowa, bo gips budowlany lub klej gipsowy to przeklenstwo dla modelarza. Z kleju do płytek można zrobic prawie każdy rodzaj gruntu (błoto, suchy piasek, suche grudy ziemi itd.) Moze kiedys pokaże jak to proste do wykonania, ale narazie to tez mam problemy ze zdrowiem. Zdrówka życze.

Czarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.