Skocz do zawartości

J-XX zwany rowniez J-20


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A od kiedy chińczycy mają czerwona gwiazdę na samolotach?
Od zawsze , tyle że z żółtą obwódką i swoimi znaczkami wpisanymi w tą gwiazdę .

j20.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Nie wiem czy to jest to samo , ale z opisami byłbym ostrożny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy chińczycy mają czerwona gwiazdę na samolotach?

od ok 1949r? (powstanie ChRL, w '50 podpisanie 30-letniego układu z ZSRR o przyjaźni pomocy i takie tam... wcześniej było bodajże białe słonko w granatowym kole, takie jak nie raz widać na Curtissach P-40)

żółta obwódka ! choć faktycznie - zwykle gwiazda występuje z poziomymi belkami po bokach, Rosjanie mają białą.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom wlasnie kwestia oznaczen jest intensywanie dyskutowana na zagranicznych forach.

 

Rozwiazania zagadki padaja nastepujace:

 

- PLAAF wprowadza nowy typ oznaczen. Poniewaz Rosja rezygnuje z czerwonej gwiazdy w dotychczasowej formie, PLA nie widzi potrzeby stosowania przez lotnictwo "belki".

- to makieta na ktorej namalowano oznaczenia w wersji ladowej, lub generalnie - takie jakie sa uzywane przez wszystkie rodzaje wojsk (np. na czolgach itp.) - czyli czerwona gwiazda z zolta obwodka i zoltym "znaczkiem" w srodku gwiazdy.

- calosc powstala w PS, a czlowiek ktory wyprodukowal obrazki nie mial pojecia jak wygladaja znaki PLAAF.

 

Troche dodatkowych fotek

21ebdb952ae6bb4f.jpg

f91f2e7ac652da12.jpg

cc6ae2dd6ef8b7a1.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są gdzieś zdjęcia tego tworu w powietrzu? Albo choć z pracującymi silnikami, lub choćby z człowiekiem w kabinie? Kto jak kto, ale chińczycy znani są z tego, że lubią puszczać w świat informacje o niewiadomo czym. Z zachwytem na temat tego, jak dla mnie póki co domniemanego, samolotu 5 generacji ja bym się jeszcze wstrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- calosc powstala w PS, a czlowiek ktory wyprodukowal obrazki nie mial pojecia jak wygladaja znaki PLAAF.

 

I z dużą dawką prawdopodobieństwa możemy trzymać się tej wersji.

Ot, chińska odpowiedź propagandowa na rosyjskiego PAK-FA.

 

Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby od budowy licencyjnych Su-27 i budowanego z Izraelczykami J-10 przeskoczyli do technologi stealth i wysoko manewrowych myśliwców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mamy w to wierzyć , albo nie .Jak zwykle za mało informacji , albo Chińczycy "podsuwają " co nieco z premedytacją .Ale nie zpominajcie Panowie , że jeszcze 50 lat temu Ten Naród wytapiał żelazo w dymarkach. I mimo wszystko do czegoś przez te lata doszli , a czego dokonali Nasi konstruktorzy i przemysł lotniczy ? Trochę samokrytyki Panowie nie zaskodzi .A to w kwestii znaków , jakby rzeczywiście ta gwiazda była w tym wszystkim najważniejsza .

jf10mx.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czego dokonali Nasi konstruktorzy i przemysł lotniczy ? Trochę samokrytyki Panowie nie zaskodzi...

Temat wałkowany nie raz, ale nie o to nie o to ;)

 

Co do zdjęć, które Pan pokazał - co za różnica, jak się profiluje arkusze duralu, skoro technologia ciągle ta sama, co i 60 lat temu? Chińczycy co rusz robią mnóstwo zamieszania wokół swoich konstrukcj tylko po to, zeby tuszować, ze wewnątrz to ciągle to samo. Wyposażenie, które montują na J-10 to i tak licencyjna produkcja rosyjska (Su-27) i to bynajmniej nie hi-tec, bo rosjanie najzwyczajniej w świecie boją się mieć silnego (nieobliczalnego) sąsiada pod bokiem. A kto jak kto, ale rosjanie wiedzą najlepiej, co to znaczy komuna u władzy...

 

Co do J-XX - póki nie będzie zdjęć z lotów (a zakładam, że nie będzie) nie ma co się zachwycać skokiem technologicznym u chińczyków. Cytując klasyka: "ot, zobaczyła żaba, że konia kują i sama łapę nadstawiła" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby od budowy licencyjnych Su-27 i budowanego z Izraelczykami J-10 przeskoczyli do technologi stealth i wysoko manewrowych myśliwców.
- czy to na zdjeciu jest wysoko manewrowe (?) - patrzac na rozmiary i rozpatrujac kwestie napedu to smiem watpic. Pojawila sie teoria ze to cos ma byc prototypem samolotu uderzeniowego, a nie mysliwca.

 

Poniewaz Chiny bez entuzjazmu podchodza do programu PAK FA, a po podpisaniu przez Rosjan z lokalnym rywalem Chin (czyli Hindusami), porozumienia dotyczacego finansowania rozwoju konstrukcji, transferu technologii itp., jasne sie stalo, ze Pekin bedzie sam budowal nowy mysliwiec.

 

Budowac musza bo:

 

- Rosjanie beda mieli PAK FA,

- Hindusi przeksztalca PAK FA w PMF,

- Japonczycy odgrazaja sie ze jezeli nie dostana mozliwosci kupienia F-22, to projekt budowy ShinShin'a nie zakonczy sie na wykonaniu pelnowymiarowej makiety,

- no i USAF juz lata na Raptorach.

 

W temacie technologii budowy platowca to tu raczej jestem spokojny. Chinska kopia Su-27SK, czyli J-11B miala platowiec z wiekszym udzialem kompozytow niz produkt licencyjny. Glowny problem, podobnie jak w przypadku samolotu rosyjskiego, stanowic beda silniki o wymaganych dla 5 generacji mysliwca parametrach.

 

Ciekawe jest zagadnienie "chinskiego hoaxu" i teza o permanentnej checi wprowadzania wszystkich w blad. Szukalem w pamieci jakiegos przykladu potwierdzajacego te teze, ale bez skutku. Moze mi przypomnicie? Bardziej mam wrazenie ze zachodni autorzy (w tej grupie rowniez polscy) lykaja "kaczki" pojawiajace sie na chinskich forach, a gdy wszyscy juz wiedza ze popularyzowali hipotezy/obrazki generowane przez nastoletnich (z calym szacunkiem dla nastolatkow), internetowych pasjonatow, trudno sie dziennikarzom do tego przyznac. O wiele latwiej obarczyc wina wszechpotezne tajne sluzby, ktore za cel stawiaja sobie zamieszczanie dezinformacji w skrajnie powaznych i wiarygodnych periodykach. Jak wiadomo, oszukiwanie milosnikow lotnictwa w Europie czy Ameryce Pln. jest glownym zajeciem chinskich sluzb. Jezeli dodac bariere jezykowa i kulturowa (ktora wbrew pozora jest istotna) to przeplyw informacji przypomina bardziej zabawe w gluchy telefon.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zadziałała cenzura

 

raczej problemy z linkowaniem, ale już się poprawiam

 

12299755.jpg

12299756.jpg

12295323.jpg

 

a deser na koniec...

 

Miały być zdjęcia w locie? Są zdjęcia w locie!

 

12294413.jpg

12294424.jpg

12294416.jpg

 

 

A zmieniając trochę temat, to proponuję obejrzenie:

(niestety tylko po angielsku). Krótkie podsumowanie pierwszego chińskiego wyjścia w kosmos. Daje do myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, lifting bardzo ładny Ciekawe jaka to klinika kosmetyczna

W sumie to nawet zmienił płeć, bo stracił wirnik ogonowy

Przez te techniki komputerowe, to człowiek już nie wie co jest prawdą, a co zmyłką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te techniki komputerowe, to człowiek już nie wie co jest prawdą, a co zmyłką...

 

I niech to motto przyświeca temu wątkowi do momentu oficjalnego ujawnienia samolotu, lub zamknięcia przez moderatorów

 

PS. Ja chyba obstawiam jakąś makietę zbudowaną dla celów reklamowych/ filmowych/ wizyt gospodarczych naczelnika partii/ innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , może się nie znam ale jak dla mnie to to wygląda jak próby kołowania lub dobieg po starcie:

http://img9.itiexue.net/1230/12303117.jpg

 

Nieważne czy to prawdziwy samolot czy makieta , jeśli słyszy mnie ktoś ze Zvezdy lub Trumpetera to ja chcę model. Najlepiej 1:48

 

PS:

Czy mógłbym prosić o link do większej ilości zdjęć tego Hinda po liftingu (jeśli oczywiście są:) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że z jakiegoś powodu nie można podlinkować zdjęć z www.tiexue.net

 

musisz spróbować zapisać je na innym serwerze i dopiero wtedy linkować.

 

Z fotek Hinda była tam jeszcze jedna - od przodu. Całość wyglądała na fragment jakiegoś filmu. Niestety nie mogę odnaleźć gdzie dokładnie znajdował się wątek więc pozostaje Ci jedynie klikać na chybił - trafił po calym serwisie w nadziei odnalezienia wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że z jakiegoś powodu nie można podlinkować zdjęć z www.tiexue.net

 

musisz spróbować zapisać je na innym serwerze i dopiero wtedy linkować.

 

Z fotek Hinda była tam jeszcze jedna - od przodu. Całość wyglądała na fragment jakiegoś filmu. Niestety nie mogę odnaleźć gdzie dokładnie znajdował się wątek więc pozostaje Ci jedynie klikać na chybił - trafił po calym serwisie w nadziei odnalezienia wątku

 

autopoprawka: http://bbs.tiexue.net/post_4749724_1.html

 

A kiepskie tłumaczenie tej stronki mówi, że:

 

"The Russian first 3D big piece "Dark World" in the preview appears a new science fiction attack helicopter, this machine fused the Miri Designing bureau rice - 24 and the Kamov designing bureau card - 50 helicopter merits, being possible be called is two type perfect marriages. "

 

Słowem - kadry z filmu "Dark World" produkcji rosyjskiej.

http://www.cinemagia.ro/trailer/dark-world-3d-5399/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.