Skocz do zawartości

Pz.kpfw. IV ausf. G Dragon 1:35


pan_piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś model z nietypowego dla mnie okresu i po ciemnej stronie mocy w dodatku ;) Zestaw Dragona, bogato wyposażony, super spasowany jak na razie. Taka fajna pokraka mała ;) Podpowiedzcie koledzy jakie kolorki przydałyby się do modulacji dunkelgelbu? Najlepiej z vallejo air.

 

IMG_3624.jpg

 

IMG_3625.jpg

 

IMG_3626.jpg

 

I z prapraprawnuczkiem w tle ;)

 

IMG_3629.jpg

 

 

IMG_3637.jpg

 

IMG_3631.jpg

 

IMG_3635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc, chyba go robisz tak dla siebie bo nie widze dodatkowych blaszek to najlepiej nie valejo tylko wez tamya farbki i bedzie ok, tylko zamiast normalnego zielonego wez nato zielony, wyglada na za jasny ale po wykonczeniu jest wlasnie taki jak byc powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest IV-ka, jest impreza

A tak serio.

Pokaż jakie malowanie sobie wybrałeś.

 

Jeśli chcesz wchodzić w szczegóły to na kołach jezdnych masz za pewne "ContinetnaU" zamiast wiadomego Contunetal, można spiłować połowę "U"

 

Jeśli chcesz robić modulacje dunkelgelb to możesz rozjaśniać białym, ale odrobinę żółtego można dodać żeby kolor nadal był żywy, a nie tylko wyblaknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję,

 

Sam mam w magazynku IV Dragona (F2) i chętnie popatrzę jak ty sklejasz swojego zębacza.

 

Ekrany z blachy zestawowe, czy puszkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie pierwsze z instrukcji (zasłanie częściowo napis) http://mojehobby.pl/show_file.php?src=%2Fzdjecia%2F8%2F6%2F9%2F1928_2_dra6594_6.jpg

Czyli takie jak na pudełku:

6594-1.jpg

 

Kiedyś jeszcze zrobię czwóreczkę w syryjskim malowaniu z wzgórz Golan

Ekrany z zestawu, bardzo fajna blaszka można wyginać do woli.

Chyba sobie daruję przerabianie tych kółeczek.

 

Jedyne co w tym zestawie mi przeszkadza to elementy fototrawione z blachy pancernej. Pozatym cud miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włazy otwarte, czy pozamykane będą docelowo w modelu?

 

W zasadzie, to jeśli wnętrze jest tak zdetalowane jak w mojej IV, to szkoda zamykać, tymbardziej, jeśli jest opcja z otwarciem.

 

Oczywiście decyzja należy do ciebie.

Gdybyś był ciekaw mojego zestawu i malowań to tutaj link do przeglądu i in-boxa.

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/dragon/dr6360.html

 

Zawartość bardzo podobna obu zestawów, więc tymbardziej się przypatruje, jak wykonujesz swój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie otwarty jeden właz z boku wieży.

Pytanie czy ekrany na wieży też powinny być otwarte? Dragon daję możliwość wykonania środkowej części ekranów z jednego elementu lub z dwóch. Rozumiem że jak włazy były otwarte to tą część ekranów też musiano otworzyć, albo zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po trochę za długiej przerwie ;)

 

Wziąłem się do roboty wreszcie i dzisiaj dokończyłem sklejanie czwóreczki.

Na zdjęciu bez gąsek. Mam nadzieje że za dużych baboli nie walnąłem nigdzie;)

 

IMG_3723.jpg

 

IMG_3729.jpg

 

IMG_3726.jpg

 

IMG_3731.jpg

 

I kolorki które zakupiłem celem modulacji bazy, nie wiem jeszcze jak się za to zabrać, będę eksperymentował. Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

 

IMG_3736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i bardzo ładnie!

Kółeczka staraj się poprawić rozcieńczoną farbą - ja tam maluje opony.

Czekam na dalsze "boje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.