Skocz do zawartości

[W] diorama 1:35


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Nowinka z warsztatu.

 

Wykonałem przed chwilą zawias, jakoś przeszedłem te męki, muszę udoskonalić jeszcze co nieco obróbkę metalu, coby mi łatwiej to szło. I ruszam z masową produkcją!

 

Oglądajcie

IMGP0227.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetna praca. Obserwję sobie w ciszy

 

Gościu ma rację, sięgnij po korzenie chwastów, ewentualnie po korzenie właśnie wychodzących małych roślin. Idealne drzewka.

 

Co do mebelków to może te?

http://www.martola.com.pl/pl141/produkty36326/furniture_set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Dziś relacja bez zdjęć nie zdążyłem ich zrobić - dodam w miarę czasu jutro wieczorem.

Dzięki, że podoba Wam się moja praca, to sporo motywuje do dalszego intensywnego działania.

 

Teraz szybka odpowiedź na pytania:

 

@Gościu faktycznie nie pomyślałem o tym że z korzenia tez idzie ujrzeć drzewo, przy następnym projekcie rozejrzę się za takimi korzeniami

W między czasie sadzę osławioną komosę ciernistą która też nadaje się na drzewka.

 

@Dexter Widziałem już te meble z Miniart, dość często odwiedzam ich stronę w celu sprawdzenia co nowego wypuszczają na rynek, ale wzornik na meble bardzo dobry. Custom Dioramics, PlusModel też maja coś, muszę tylko zobaczyć co oferują.

 

@apsik41 nic nie szkodzi, że co chwile o coś pytasz, im więcej tym lepiej

Częściowo myślałem o osadzeniu scenki dioramy we Francji lub Niemczech, bądź też Szwajcaria, Austria coś z tych kierunków UE

Włochy lub Grecja może przy następnym projekcie wkrótce

 

@rvlt_n616 zgadza się grunt to dobrze rozplanowany plan budowy.

Tak jak wyżej wspomniałem scenka ma rozgrywać się gdzieś w tych wybranych miejscach, co podałem powyżej, Ale żeby nie mieszać i już tak konkretnie to zostanę w okolicach Niemieckich.

No chyba że, macie jakieś sprzeczności to bić na alarm zawsze jestem skory do zmian.

 

Opisowo to w weekend wykonałem:

- klameczki do okien, mała rzecz a cieszy oko

- przykleiłem już jedno przęsło ogrodzenia

- wykańcza mnie robota przy oknach aby wszystko dobrze pasowało do siebie

- pianino dorabiam poszczególne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki:

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part44.jpg

Dorabiam powoli kolejne elementy pianina

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part40.jpg

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part39.jpg

I gotowe już klamki w oknach, oszklenie dodam później.

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part41.jpg

Do okiennic dorobiłem także uchwyty.

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part43.jpg

Pierwsze przęsło ogrodowe już zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo myślałem o osadzeniu scenki dioramy we Francji

W takim razie proponuję w dolnym piętrze budynku wstawić stół, 2 krzesła i 2-3 partyzantów ( jeden sobie siedzi, drugi się opiera o ścianę a trzeci załóżmy siedzi przy stoliku i wysyła meldunek lub obserwuje poczynania szkopów zza płotu, dodatkowo na stole leżał by np stenik, 2-3 granaty, luger i jakieś magazynki).

 

Szwajcaria... odpada.

Austria... nudy.

Niemcy....????....ciekawe , tylko co tu wykombinować?

Aaaa... Może Polska . No w każdym bądź razie, wybór należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ruszyło się z budynkiem i nie tylko:

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part45.jpg

Zagruntowałem już kostkę brukową, położyłem na to gładź szpachlową, cienką warstwę, w szczelinach mam zamiar upchać co nieco trawy, mchu, czy coś podobnego

 

Pierwsza konstrukcja dachu:

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part46.jpg

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part47.jpg

Wczorajszy wieczór oglądając Ligę Mistrzów, tworzyłem dach, efekty widać na powyższych zdjęciach, zapewne ci którzy się znają na tego typu rzeczach, wypatrzą błędy. Myślę że położę dachówkę typu mnich-mniszka (czy jakoś tak się to nazywa)

 

Coś takiego:

58412e5aeffbcb00med.jpg

 

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part48.jpg

Brakowało mi krawężnika, więc szybkie cięcie korka, i gotowe!

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part49.jpg

Okna doszczętnie rujnują mi czas, i tak widać krzywiznę, postaram się to zakamuflować, aby aż tak nie rzucało się w oczy :P

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part50.jpg

Dolne piętro gotowe, do wyposażania w różne sprzęty, ale jeszcze czeka go malowanie, tzw. parapetówa

 

A jednak, po głębszym zastanowieniu, zostanę jednak przy Francji.

Przy okazji zastanowię się nad tytułem całej scenerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że do twojego pomysłu z korkiem podchodziłem dość sceptycznie. Obawiałem się że faktura korka zepsuje cały efekt, ale po położeniu gładzi projekt zaczyna mieć ręce i nogi. Może też się zaopatrzę w to ustrojstwo. Czekam na efekty malowania.

Łukasz S. napisał:

Częściowo myślałem o osadzeniu scenki dioramy we Francji

 

W takim razie proponuję w dolnym piętrze budynku wstawić stół, 2 krzesła i 2-3 partyzantów

Trzech francuskich partyzantów? To było ich aż tylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal0281 przeglądałeś cały temat?

Szczeliny między korkiem wypełniam gipsem budowlanym. Mieszankę robię na oko. ale na pewni nie z dużą ilością wody, wszystko mieszam w małej miseczce ze względu na to że budynek powstaje etapami. Z pewnością konsystencja nie może być wodnista. Za kilka dni mogę pokazać na zdjęciach, w jaki sposób to wszystko wykonuje.

 

@chemik Ja się do korka przekonałem, sam miałem pewne obawy co do tego, i teraz korek znalazł miejsce w moim warsztacie.

 

Teraz do rzeczy, zrobiłem trzy próby dachówek mnich-mniszka.

 

IMGP0279.jpg

 

Wersja 1: wykonana z gliny samoutwardzalnej

Wersja 2 i 3 wykonane są z puszki

 

Dachówki z gliny mogę jeszcze przeszlifować po wyschnięciu, ustrojstwo pęka przy formowaniu, ale da radę tego uniknąć.

Wersja puszkowa podoba mi się nr3.

 

Sęk w tym że jakbym chciał zrobić kilka potłuczonych na chodniku dachówek, gliniane bardziej się to tego nadają.

A wy jak myślicie, które są odpowiednie?

 

Mogę na dniach wykonać kilka testowych sztuk dachówki karpiówki, i zrobić kilka zdjęć poglądowych z układem każdej dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba będzie jak użyjesz glinianych. Dadzą lepszy efekt przez to że są popękane. Poza tym, jakbyś użył jednych na dach, a drugich na chodnik (stłuczone) to było by widać różnicę między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienie. dachowke widzialem kiedys njak jeden gosc na stronie armorama czy jakos tak robil z kartonu, z tej falistej czesci ktora laczy zewnetrzne gladkie czesci, jak znajdziesz odpowiednio masywny karton to efekt bedzie w pelni zadowalajacy a bedziesz mial przy tym duzo mniej roboty niz z ta glina lub puszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o ilość roboty( no może troszku), ale o efekt końcowy pracy. Lepiej posiedzieć dłużej i zrobić porządnie niż posiedzieć krócej i po jakimś czasie stwierdzić że to nie pasuje.

 

Trzech francuskich partyzantów? To było ich aż tylu?

No, czemu nie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Francuski_ruch_oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wcześniej z dachówkami typu karpiówka.

Przed 15 minutami je zrobiłem.

 

Oto zdjęcie, wersja poglądowa:

 

IMGP0293.jpg

 

 

I chyba raczej zostanę przy tej koncepcji dachówek.

Malowanie też już znalazłem, być może takie:

nuance2.jpg

 

albo więcej mam tutaj klik ale jeszcze zobaczę bo do tego daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni weekend wykończył mnie w tworzeniu dachówek, ale w końcu opłacało się, metoda prób i błędów skutkuje

 

Zdjęcia z produkcji:

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part51.jpg

Jak na razie wykonałem 140 takich dachówek, na pewno będę musiał dorobić kolejną partię, bo kilka sztuk będzie cięta na połówki.

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part51a.jpg

Po oszlifowaniu i gotowe do ułożenia na dach.

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part52.jpg

I kilka dachówek wstępnie już przyklejone na dachu.

 

W między czasie zabrałem się także za dwa Ople Blitz, na razie usuwam poprzednie malowanie itp. Będą budowane od nowa, z nową inwencją twórczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myski79 jak mam chęci to zrobić, i nic nie stoi na przeszkodzie, to staram się to wykonać. Aby później mieć z tego ogrom satysfakcji.

Będzie widać, co nieco w dachu który teraz robię, ostatnia kondygnacja budynku. Jestem w trakcie przeglądania konstrukcji kręgosłupa dachów.

Dla ciekawostki klik -> POKRYCIA DACHOWE

 

michal0281 coś taki kolego niecierpliwy, życie prywatne też zabiera sporo czasu.

Więc nie było czasu, testowałem także swój sprzęt po serwisie, taki mały off z tematu:

bike%20Luke%20S..jpg

Fota z zeszłego sezonu.

Gdy teraz pogoda dopisuje, wyjazdów coraz więcej

 

Dobra wracamy do właściwego tematu.

W między czasie czyściłem z farby dwa Ople (a jeszcze sporo zostało), przez to mało zrobiłem, ale zawsze coś:

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part54.JPG

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part54a.JPG

Trzy belki są osadzone na sucho (licząc od prawej), bo konstrukcja lekko uciekła, da radę to zniwelować tak aby wszystko grało

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part55.JPG

To okno z którym miałem ostatnio problemy.

Myślę że jak na ten czas jest ok, jeszcze kilka poprawek zostało.

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part56.JPG

W między czasie zjawił się elektryk

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part57.JPG

Pierwsza rynna prawie gotowa, tu wprawdzie też kilka drobnostek do usunięcia.

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part58.JPG

Rzut na cały budynek, ot taki bonus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lecimy dalej, skończyłem cały dół budynku, zostało jeszcze dorobić kilka szczegółów. I w końcu zacznę kłaść gips budowlany.

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part59.JPG

 

%C2%A92011%20Luke-Workshop%20%28Diorama%29%20part59a.JPG

Aby cała ściana nie była zbyt płaska na niektórych kawałkach korka kładę szpachlę wamodu, dla wypuklenia powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.