Skocz do zawartości

C-130E Herkules 1:72 ITALERI


Darek 1614

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć Darek, warto było czekać - przepiękna robota

Widać, że musisz dysponować bardzo dobrą dokumentacją. Wygląda też na to, że ten Herk powinien wejść do podręczników modelarskich...

Czyżbyś miał dostęp do oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota i doskonale uwzględnione wszystkie detale modelu. Czekamy na efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trwają prace nad silnikami, oto efekty:

 

 

Cytat
Dobra robota!

Ty masz dostęp do jakiech planów bo tak to dokładnie robisz?!

 

Jedyne plany jakie posiadam pochodzą z "PRZEGLĄDU KONSTRUKCJI LOTNICZYCH" NR 33.

Powiększyłem je odpowiednio i na nich bazuję.

b 039.jpg

b 040.jpg

b 041.jpg

b 042.jpg

b 043.jpg

b 044.jpg

Edytowane przez Darek 1614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, mam pytanie. Śledzę ten temacik już jakis czas (chyba "wpadłem" na niego jak był w wieku 2 stron ) i nie kumam czemu ryłeś linie. Przecież tam są linie wklęsłe. Od wczoraj mam herkiego i jak obejrzałęm te linie to ani one grube ani szerokie. Ale to tylko pytanie , bo może mi się wydawać że są ok, a Ty masz możliwość porównania "przed" i "po".

 

Podglądam i czekam niecierpliwie na kolejną porcję fotek.

 

p.s. masz jakies plany silnika? ewentualnie na czym wzorowaleś się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - przypuszczam, że Darek ma Herka z wczesnych wypustów. Ja też mam takiego (nabyty dość dawno temu) i linie są wypukłe. No ale niech sam powie

Przyłączam się do pytania o dokumentację silnikową. One są tak zrobione, że same zdjęcia nie mogą wystarczyć

Ma łobuz dostęp do oryginału, jak go przeglądają i nie chce się przyznać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj ma racje, posiadam wczesną wersję HERKA z wypukłymi liniami. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że nowy c-130 z ITALERI ma wklęsłe linie. Myślałem że to przepak z nowymi kalkami.

Idealnie sprawdziło się tutaj jedno z modelarskich Praw Murphy'ego "jeśli modelarz wykona model z ręki to wkrótce ukaże się on gotowy na rynku".

 

Co do dokumentacji to musicie mi uwierzyć, bazuję na dokumentacji pozyskanej głównie z netu. Piękne fotki są właśnie na tym forum w dziale Walkaround - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie silniki będą 'otwarte'?

 

Tylko lub aż dwa.

Heh, pytałem, bo śledząc wątek wcale bym się nie zdziwił, gdybyś pootwierał wszystkie ;). Po prostu byłem ciekawy. Dwa w zupełności wystarczą. To i tak o dwa więcej niż sam byłbym w stanie zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek mam pytanie Herek z godelkiem?

 

Chciałbym go zrobić w malowaniu w jakim przleciał, przed ordynarnymi poprawkami z przesuwaniem numeru i szachownicy. Jeśli dobrze pamiętam godełka jeszcze wtedy nie było.

 

domyślam sie ze na EPLK pracujesz - tez po okxwordzie COSSTWL

 

Pracuję na lotnej i jestem po WAT.

Czy masz na myśli COSSTWL Oleśnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dokumentacja zdjęciowa z kolejnego etapu prac:

 

Silniki wreszcie zakończone pozostały jeszcze do wykonania osłony otwartych luków

... i moment który najbardziej lubię, a mianowicie skrzydła i kadłub wreszcie razem.

 

 

 

 

 

 

b 047.jpg

b 051.jpg

b 052.jpg

Edytowane przez Darek 1614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.