Skocz do zawartości

[IJA] Type 94 FineMolds 1/35


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

obraz4pa.jpg

Nazwa zestawu: Imperial Japanese Army light armored car TYPE 94 "TK"

Firma: FineMolds

Skala: 1:35

Nr katalogowy: FM17 3000

 

Postep.

Model przygotowany do malowania.

 

dsc06974.jpg

 

Czekam aż przyjdzie rozcieńczalnik do farb mr. color.

 

O modelu.

Cóż - tutaj byłem bardzo zaskoczony samym zestawem oraz jego składalnością.

Model składał się jak klocki lego, wszystkie części kleiło się na styk. Najlepiej było przy kadłubie, gdzie śmiałem się na głos jak małe dziecko co dostało grzechotkę. W tym wypadku producent się niesamowicie spisał. Do modelu dołączył elementy fototrawione, dużą ilość części - ładnie odlanych, bez wypychaczów, nadlewek i innych "niespodzianek".

 

Kolejnym plusem jest bardzo czytelna i przejrzysta instrukcja oraz osiem schematów malowań (początkowo wydaje się, że jest więcej lecz są tam rzuty ogólne).

Jak wspomniałem wyżej model ma bardzo dużo części, co za tym idzie, świetne detale i tutaj jest tak w całej rozciągłości. Detale robią ogromne wrażenie mimo tego, że pojazd ma osiem centymetrów długości po złożeniu. Blaszka fototrawiona także nie odbiega poziomem od reszty. Do zestawu są jeszcze dołączone gumowe gąsienice które kleją się klejem CA na styk.

 

Budując ten model byłem wniebowzięty. Myślę, że takiej jakości modele powinny być produkowane. Mimo wysokiej ceny czyli, 140-150zł, otrzymujemy model znakomitej jakości i składalności. Polecam ten zestaw każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp.

 

Znalazłem foto jeszcze przed "macaniem" wyprasek.

dsc06972h.jpg

 

Sam model dostał czarną Pactrą po pancerzu.

dsc06979j.jpg

 

Wielkość tankietki.

dsc06978s.jpg

dsc06980q.jpg

dsc06982n.jpg

 

Aby mieć łatwiejszy dostęp do ul. wydechowego, zdjąłem siatkę...

dsc06983e.jpg

 

...oraz zrobiłem foto chemii oraz narzędzi które użyłem do klejenia oraz użyję ich do malowania.

dsc06985x.jpg

 

Wybrałem sobie również malowanie, szkoda tylko, że kalkomanie są trochę pożółkłe - może się to jeszcze zmieni.

dsc06986.jpg

dsc06987q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Strasznie ładnie to wygląda. Mimo straszliwej ceny, zestaw jest wart tych pieniędzy. Z zapartym tchem będę śledził co ci z tego wyjdzie. Patrząc na zdjęcia, mniemam że będziesz malował dwa naraz! Może połącz oba warsztaty? Będzie ciekawiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, te małe japońce są całkiem urocze ! Porównałbym je do naszych kalaruchów TK echhh ale ja uwielbiam i tak Ubooty ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Strasznie ładnie to wygląda. Mimo straszliwej ceny, zestaw jest wart tych pieniędzy. Z zapartym tchem będę śledził co ci z tego wyjdzie. Patrząc na zdjęcia, mniemam że będziesz malował dwa naraz! Może połącz oba warsztaty? Będzie ciekawiej!

 

Tez tak chciałem - lecz Type 97 miał kąpiel w krecie i jestem zmuszony mu dorabiać zaczepy do narzędzi. Jutro przyjdzie do mnie mr. color thinner więc rozpocznę malowanie tankietki. Generalnie to nie chce robić ich naraz bo przy jednym jest mnóstwo roboty a lepiej jest robić gdy patrzysz na jeden skończony model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp

Wieża gotowa w 97%. Jeszcze matt i jakieś tam wykończenie.

dsc07007b.jpg

dsc07004p.jpg

dsc07005h.jpg

Fotki słabe z lampą, jutro zrobię lepsze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp

Baza to farby mr. color TC15 oraz TC14,

Następnie malowanie detali Pactrą Polish Khaki II.

Obtarcia robione mr. color TC13.

dsc07027.jpg

dsc07028d.jpg

dsc07023hz.jpg

dsc07024x.jpg

dsc07026b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się bałem, że porzuciłeś skalę 72. tymczasem wielkośc tego modelu jest kalibru 72. podoba mi się bardzo, ale tak myslę, że akurat przy Japończyku można było się pokusić o bardziej efektowne malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zapowiada się super!

 

Dzięki.

 

już się bałem, że porzuciłeś skalę 72. tymczasem wielkośc tego modelu jest kalibru 72. podoba mi się bardzo, ale tak myslę, że akurat przy Japończyku można było się pokusić o bardziej efektowne malowanie.

 

Endriu, porzuciłem skale 1/72 (można od zdrajcy wyzywać) :P

Można by - tak bedzie przy TYPE 94 Late.

 

Nawierciłeś lufę, bo ze zdjęć nie mogę dostrzec? Co do malowania to miałem nadzieję, że zrobisz takie jak na obrazku, ale to które zrobiłeś także wygląda nieźle

 

Tak, tylko trochę za płytko (trza poprawić). Malowanie mi się podoba o! Uwielbiam jednolite kamo.

 

 

Postęp

 

Wash z brązu van dycka oraz malowanie nitów i kantów farbą Pactra Polish khaki, dały efekt poniżej.

dsc07030.jpg

dsc07031.jpg

dsc07035eg.jpg

dsc07036g.jpg

Nie będę ukrywał, że jestem bardzooo zadowolony.

Teraz pytanie laika do publiki:

Czy dawać rdzawe zacieki? Waham się bo nie za dużo będzie tej rdzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zostawił, wyglada świetnie.

 

Bardzo to wszystko jest... hm, po prostu ładne .

 

pozdrawiam

Grzesiek

 

No model pięknieje w oczach

Co do zacieków to myślę, że jeden czy dwa by tutaj nie zaszkodziły, ale to tylko moja opinia.

 

czołg walczył w zabójczym klimacie i zacieki są chyba na miejscu - tylko bez przesady.

 

Przebojem wkraczasz w tę 35-tkę. Oby tak dalej !

 

Dziękuję Wam panowie.

Cóż chyba znalazłem skale dla siebie.

 

 

Postęp

 

Model dostał lakier matowy, rdze na tłumik, fakturę drewna oraz jedna stronę układu napędowego. Wstępnie też nałożyłem pigment - muszę go zetrzeć bo chcę uzyskać lekki kurz. Może dziś się zajmę drugą stroną.

Zrobiłem dwa małe zacieki lecz zobaczymy czy ktoś je wypatrzy.

 

dsc07039q.jpg

dsc07041i.jpg

dsc07037b.jpg

dsc07038z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem, jedno mnie zastanawia, czy faktycznie w tych tankietkach była szpara między górną a tylną płytą? Jeśli nie, to to jest ten element, który dość mocno wskazuje, że ten czołg to jednak model. Nie wiem czy te szmaty na pancerzu są naprawdę potrzebne, wydają się być troszkę na siłę, chyba, że później jakaś scenka obroni ich sensowność. Na przedniej klapie jest uchwyt z plastiku, na którym widać nieopiłowane wycięcie z ramki, może lepiej drucik?

 

Kibicuję :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpara tak w rl nie bije po oczach.

Szmaty jeszcze podmaluję - pancerz był by bez nich taki pustawy. Zresztą są klejone na wikol i nie da się ich usunąć. Uchwyt poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - raport z ostatniej chwili, zdjąłem te szmaty po czym niestety musiałem je nałożyć jeszcze raz. Dlaczego? Powód jest prostu, były nakładane przed cieniowaniem, washem i lakierem matowym. Nawet nie wiecie jak wygląda pancerz pod tymi szmatkami... Odróżnia się. :( Jakby to poprawiać to musiał bym malować cała płytę przednią i troche tyłu. Więc je nałozyłem jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.