Jump to content

Modele PLL LOT

Michał G.
 Share

Recommended Posts

Przód unosi się w górę. Model nie był wyważany, gdyż był wykonywany w celu umieszczenia na podstawce. Czekam teraz na model IŁ-a 62 w skali 1:72 i on zostanie wykonany w barwach LOT-u o nr rej. SP-LBG "Tadeusz Kościuszko". Na warsztacie AN-24 w skali 1:72

Witam.Model ładdnie sklejony.Poprostu super!!!!Mam podobny z kartonu z małego modelarza.Twój model o nr.rej SP-LAA to "Mikołaj Kopernik".Mój z kartonu o nr.rej SP-LAB to "Tadeusz Kościuszko"sprzed katastrofy.A tak na marginesie model ten miał już kalki w barwach Lotu czy sam robiłeś??

Bardzo ładny model.

Ile kosztowoało kolege owe zlecenie dotyczące kalkomani (jeśli to nie tajemnica) i gdzie było realizowane. Pytam, bo sam tez mam kilka braków i chetnie bym zlecił taką robótkę...

• 1 month later...

Co do 62-giego to brakuje na nim z prawej strony kadłuba czupryny kopernika, a i dodaj cos w stylu memorial tak samo jak zamierzasz robic Kosciuszko SP-LBG, a ten był już w wersji M i też skończył tragicznie niestety

Na zdjęciu jest AN z nr rej. SP-LTB, a model ma SP-LTE. Ja zastosowałem się do oznaczenia użytego przez producenta kalkomanii.

SP-LTE - rozbił się 24 stycznia 1969r. i nie jestem pewien czy w ogóle występował w takim malowaniu jak Twój model. Tu niech wypowie się ktoś bardziej zorientowany w tym temacie.

Co do malowania to rygor w liniach pasażerskich jest przeważnie znacznie większy niż w wojsku i nie przypuszczam aby miały miejsce takie odstępstwa przy kształcie pasa przeciwodblaskowego czy płetwy statecznika pionowego jak w Twoim przypadku.

Mimo tych różnic, na Twój model i tak miło jest popatrzeć.

AN-24 SP-LTE - dostarczony do Polski w 1966 roku. Uległ katastrofie pod Wrocławiem w dniu 24.01.1969r.

AN-24 SP-LTF - dostarczony do Polski w 1966 roku. Uległ katastrofie w dniu 02.04.1969r rozbijając się na północnym stoku Policy w Paśmie Babiogórskim, na terenie Zawoi.

W chwili katastrofy samoloty musiały posiadać ,,stare,, malowanie.

753f41dceb1e5807m.jpg9176cf24f859a8d8m.jpgb3e004b30517f395m.jpg

Nowe malowanie wprowadzono w 1977 roku.

Krystek.

SP-LTE - rozbił się 24 stycznia 1969r. i nie jestem pewien czy w ogóle występował w takim malowaniu jak Twój model. Tu niech wypowie się ktoś bardziej zorientowany w tym temacie.

Tak, na pewno nie występował w takim malowaniu.

Notabene, poszukuję kalkomanii właśne tego schematu, w 1:72, ale podejrzewam, że jestem skazany na samoróbkę...