Skocz do zawartości

Modele PLL LOT


Michał G.

Rekomendowane odpowiedzi

Przód unosi się w górę. Model nie był wyważany, gdyż był wykonywany w celu umieszczenia na podstawce. Czekam teraz na model IŁ-a 62 w skali 1:72 i on zostanie wykonany w barwach LOT-u o nr rej. SP-LBG "Tadeusz Kościuszko". Na warsztacie AN-24 w skali 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Model ładdnie sklejony.Poprostu super!!!!Mam podobny z kartonu z małego modelarza.Twój model o nr.rej SP-LAA to "Mikołaj Kopernik".Mój z kartonu o nr.rej SP-LAB to "Tadeusz Kościuszko"sprzed katastrofy.A tak na marginesie model ten miał już kalki w barwach Lotu czy sam robiłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model.

 

Ile kosztowoało kolege owe zlecenie dotyczące kalkomani (jeśli to nie tajemnica) i gdzie było realizowane. Pytam, bo sam tez mam kilka braków i chetnie bym zlecił taką robótkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co do 62-giego to brakuje na nim z prawej strony kadłuba czupryny kopernika, a i dodaj cos w stylu memorial tak samo jak zamierzasz robic Kosciuszko SP-LBG, a ten był już w wersji M i też skończył tragicznie niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah jak patrze na tego An-24 to mi się przypominają lata dzieciństwa kiedy nad moim blokiem podchodził do Rębiechowa każdego dnia...niezapomniany charakterystyczny warkot silników...ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest AN z nr rej. SP-LTB, a model ma SP-LTE. Ja zastosowałem się do oznaczenia użytego przez producenta kalkomanii.

SP-LTE - rozbił się 24 stycznia 1969r. i nie jestem pewien czy w ogóle występował w takim malowaniu jak Twój model. Tu niech wypowie się ktoś bardziej zorientowany w tym temacie.

 

Co do malowania to rygor w liniach pasażerskich jest przeważnie znacznie większy niż w wojsku i nie przypuszczam aby miały miejsce takie odstępstwa przy kształcie pasa przeciwodblaskowego czy płetwy statecznika pionowego jak w Twoim przypadku.

 

Mimo tych różnic, na Twój model i tak miło jest popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AN-24 SP-LTE - dostarczony do Polski w 1966 roku. Uległ katastrofie pod Wrocławiem w dniu 24.01.1969r.

AN-24 SP-LTF - dostarczony do Polski w 1966 roku. Uległ katastrofie w dniu 02.04.1969r rozbijając się na północnym stoku Policy w Paśmie Babiogórskim, na terenie Zawoi.

W chwili katastrofy samoloty musiały posiadać ,,stare,, malowanie.

753f41dceb1e5807m.jpg9176cf24f859a8d8m.jpgb3e004b30517f395m.jpg

Nowe malowanie wprowadzono w 1977 roku.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP-LTE - rozbił się 24 stycznia 1969r. i nie jestem pewien czy w ogóle występował w takim malowaniu jak Twój model. Tu niech wypowie się ktoś bardziej zorientowany w tym temacie.

Tak, na pewno nie występował w takim malowaniu.

Notabene, poszukuję kalkomanii właśne tego schematu, w 1:72, ale podejrzewam, że jestem skazany na samoróbkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.