Skocz do zawartości

ShkH Dana- PKW Afganistan, HB 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Gotowa!

Warsztat tu:

viewtopic.php?t=25027

Choć nie sądzę żeby ktoś go przeoczył...

 

Podstawka taka skromna, trochę pusto na niej, ale widziałem że SKP Model zapowiedział amunicję do tego więc może kupię kiedyś i położę obok w skrzyniach...

 

Model tradycyjnie mi się podoba i nie żałuję żadnego kroku wykonanego przy jego budowie, no może paroma odciskami palców które wprawne oko z pewnością wychwyci, ale to drobiazgi widoczne tylko na makro.

 

101_0466.jpg

101_0475.jpg

101_0478.jpg

101_0480.jpg

101_0485.jpg

101_0488.jpg

101_0492.jpg

101_0494.jpg

101_0498.jpg

101_0501.jpg

101_0507.jpg

101_0511-1.jpg

101_0514.jpg

101_0518.jpg

101_0520.jpg

101_0523.jpg

101_0469.jpg

 

I jeszcze dla porządku:

Zdjęcie przed zamknięciem kabiny, zrobiłem pare klocków i kabelków mających imitować nowoczesną elektronikę pokładową którą nasze polskie zostały wypełnione:

101_0152.jpg

Po zamknięciu kabiny i tak nie wiele widać, ale coś tam się majaczy.

 

Miłego oglądania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka, owszem, skromna...

Warsztat tu:

viewtopic.php?t=25027

Choć nie sądzę żeby ktoś go przeoczył...

...wykonawca trochę mniej Taka też na siłę zrobiona ta podstawka, brak śladów po kołach haubicy można wytłumaczyć ich zawianiem przy dłuższym postoju, brak śladów żołnierza już trochę razi. Nie przekonuje mnie zupełnie roślinność. Skrzynki na pewno poprawiłyby odbiór całości.

 

 

Ale to wszystko bzdury, które bledną przy pięknie samego modelu. Możesz być z niego naprawdę dumny Świetne malowanie, duży plus za wyblaknięcia +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka, owszem, skromna...

...wykonawca trochę mniej

W końcu stare czeskie przysłowie mówi "Skromność zdobi człowieka ale prawdziwy mężczyzna nie powinien się zdobić"...

 

A ślady butów były... do czasu jak przykleiłem piasek, choć chyba z drugiej strony pojazdu jakieś sie uchowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super, malowanie super i temat super. Ogólnie bardzo ładny model

 

Jedynie podstawka ciut słaba. Wydaje mi się, że DANY w Afganistanie nie ruszają się z bazy, ba, nie wiem czy ruszają się z miejsca. Krzaczki nie bardzo mi tam pasują. Ogólnie bardziej szedł bym w stronę jakiegoś stanowiska wewnątrz campu. Resztę wymienili koledzy.

 

Gratulacje, kawał porządnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że byłem przeciwny rozjaśnieniom krawędzi plam, to koniec końców wykończeniówka Dany wyszła Ci dobrze. Model Robiony szybko, ale napewno nie na chybcika. Koledzy wymienili już niedoskonałości. Ja w tej materii nie mam nic do dodania.

 

Twój model bardzo mi się podoba i to wszystko co powiem na zakończenie

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie miałem zrobić takie zapory w siatce jak na zdjęciach, ale ostatecznie nie miałem takiej i wygrało lenistwo, a co do krzaczków to na zdjęciach są bardzo podobne, tylko znacznie mniej wybujałe

 

7779.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana jak laleczka, ale bez tych rozjaśnień prezentowałaby się lepiej w/g mnie. W paru miejscach chyba pozostawiłeś szczelinki między elementami. Wycieniowany bardzo fajnie i kolorki jak już Mirek napisał też świetnie trafione. Stroju, tak z perspektywy skończonego modelu, to dość pracochłonne malowanie opłaciło się, w sensie czy to widać ile pracy z malowaniem jest włożone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne wykonanie

Proponuję zacząć wobec Danuśki używać nazwy, która obowiązuje w WP:

152,4mm AHS wz. 77 DANA

AHS: automatyczna armato haubica

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwyt zachwytem ale nikt nie wykrył tak rażącego błędu jak brak priorytetów drogowych.

Dopiero dziś rano jak po raz kolejny oglądałem Dane stojącą w gablocie i podziwiałem swoje umiejętności modelarskie spostrzegłem że zupełnie zapomniałem o tych znaczkach.

 

Wybrałem z kalek wariant bez drukowane tła, żeby je pomalować z farby półprzezroczystej nakładanej na srebrną dla efektu odblasku, to był doskonały pomysł (z resztą to było do przewidzenia bo był mój), nie są tak płaskie wizualnie jak całkowicie drukowane i mienią się w świetle.

 

101_0532.jpg

101_0536.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny oglądałem Dane stojącą w gablocie i podziwiałem swoje umiejętności modelarskie
to był doskonały pomysł (z resztą to było do przewidzenia bo był mój)

No tak, w końcu stare czeskie przysłowie mówi "Skromność zdobi człowieka ale prawdziwy mężczyzna nie powinien się zdobić"...

 

 

 

Bez tych priorytetów to był dość słaby model, ale teraz to zupełnie inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku ja dostrzegłem, ale byłeś szybszy i uzupełniłeś. Barwo za temat, barwo za wykonanie. Odkąd zrobiłeś SKOTA ze stanu wojennego jest twoim fanem. Zresztą mówiliśmy o tym jak pamiętasz w Warszawie na konkursie. Mam ten sam model i właśnie Toro pokazało kalki do DANKI. Pewnie je zakupię i w nie długiej przyszłości będę robił ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.