Skocz do zawartości

ShkH Dana , Hobby Boss 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupy041.jpg

 

No i nie wytrzymałem i rozgrzebałem...

Postanowiłem jednak założyć warsztat na forum, nie mogłem nie być pierwszy.

 

Na razie gotowe jest działo:

 

Dana003.jpg

 

Malowanko będzie oczywiście któreś z moich kaleczek

th_kalki.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no zastanawiałem się kiedy ktoś zabierze cie za to dziwadło:) siadam i kibicuje

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś Danuśkę w sklepie (157zł), zastanawiałem się kto pierwszy wyskoczy z warsztatem... głupio się zastanawiałem. No dobra, teraz masz trudne zadanie, każda następna będzie porównywana do Twojej... Powodzenia! Choć o to jestem spokojny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy, oby mi wyszło tak dobrze jak to:

viewtopic.php?t=25007

 

Idąc dalej.

Skleiłem przybudówki wieży, przykleję je chyba po malowaniu zielonym:

 

Dana004.jpg

Dana005.jpg

 

I zabrałem się za podwozie, ramy też nie będę przyklejał do 'placka podłogowego', ułatwi to malowanie jej na czarno:

 

Dana006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś plany, dokumentację?

Nie, tylko trochę zdjęć z netu, nie gromadzę specjalnie dokumentacji.

Ale może ktoś ma zdjęcia silnika Tatry 813 Kolos na której zmodyfikowanym podwoziu jest Dana?

 

Dla mnie model ma wystarczającą ilość detali, smęcić mogę tylko na to że nie zrobili wnętrza wieży, ale to pewnie by podniosło cenę, jak ktoś jest ambitny to może zrobić coś od podstaw, wszystkie włazy można otworzyć.

 

Niedziela jest dla mnie dniem roboczym więc czasu nie miałem tak dużo i postępy nie są spektakularne...

Nasadziłem oponki na felgi by mieć odpowiednią wysokość i dłubałem dalej kadłub:

 

Dana011.jpg

Dana010.jpg

 

Przy przymiarkach już to jakoś zaczyna wyglądać.

 

Dana012.jpg

 

A no i jeszcze: Ma ktoś zdjęcia wnętrza kabiny kierowcy w naszych Dnach, co tam nasi dodali za sprzęty, bo widziałem na jednym zdjęciu jakiś monitor, pewnie systemu celowniczego.... ?

Wciąż bije się z myślami czy nie zrobić tego od podstaw, choć widać nie będzie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręki sobie nie dam obciąc, ale prawdopodobnie mówisz o terminalach WB Electronics (montowane przede wszystkim w Langustach, ale o ile pamiętam miały być montowane na wszystkich modernizowanych pojazdach artyleryjskich).

 

1290721176_d%20topaz2.JPG

 

http://www.wb.com.pl/pl/produkty/komputery/seria_dd/

na stronie producenta są szczegółowe rysunki, więc jesli to to, czego szukasz, to na pewno się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem budowę tylnej części, czy zrobić otwarty przedział silnikowy jeszcze nie podjąłem decyzji bo nie mam żadnego zdjęcia oryginału, poza jednym zdjęciem silnika z Tatry kolos...

 

Dana013.jpg

 

Część tyłu jest złożona osobno i można odłączyć na czas malowania podwozia, tak samo podłoga:

 

Dana014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś czuję że genialnie się to będzie prezentowało. Fajnie sobie to wszystko układasz, cały etap budowy. Ja jak czasami się wezmę za sklejanie to nawet nie wiem kiedy a już coś za dużo przykleiłem i potem się męczę przy malowaniu .

Fajnie by było zrobić zdjęcie tego gigancika przy jakimś innym modelu, czołgu albo czegoś. Tak dla porównania

Będę tu podziwiał budowę. Przyznam szczerze że troszkę ci zazdroszczę takiego modeliku, chwilowo cierpię na brak aktywów, ale może za niedługo....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak się ponad 10 lat klei te plastiki to już się wypracowuje własne postępowanie, producent nie zawsze podaje najsłuszniejszą kolejność budowy.

 

Małe porównanie:

Dana015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.