Skocz do zawartości

ISU 152 ZIMOWY KAMUFLAŻ 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

efotomontaz.jpg

 

 

Model skończony.

Chyba pierwszy po dłuższej przerwie.

Jak zwykle były nowe wyzwanie.

Chodzi mi o zimowy kamuflaż (mocno zmyty)

Jak również wykonanie samego błota i resztek śniegu.

Pierwszy raz zwaloryzowałem model o metalową lufę.

 

Proszę mi wybaczyć, ale zdjęcia nie są najlepsze.

Pierwsza sesja z użyciem nowego aparatu i dwóch lampek (z czego jedna mocno prowizoryczna)

 

Model:

Italeri bez użycia blaszek.

Wszelakie zniszczenia to praca w plastiku (pocienianie, odcinanie i wyginanie)

Jeśli chodzi o styl malowania, to staram się coraz bardziej tak mocno naturalistycznie.

Żeby nie było zbyt schematycznie.

Dlatego też przy brudzeniu samego pojazdu staram się mocno improwizować.

 

Figurka:

To też Italeri.

Przerobiona oczywiście.

Jej zaleta jest bardzo dobre odzwierciedlenie szczegółu.

Jak również ładnie wyrzeźbiona twarz.

Z tego co pamiętam to w 35'tce bywały gorsze figurki tej firmy.

Coraz bardziej przekonuje się też do malowania samych figurek w tej skali.

Warto malować oczka, brwi, zarost itp.

 

Dobra koniec pisania, zapraszam do oglądania.

 

Max zoom (chyba najlepsza fotka)

 

emaxzoombest.jpg

 

emaxzoonbokgl.jpg

 

emaxzoomtyl.jpg

 

Cała podstawka.

 

59019118.jpg

 

36702079.jpg

 

91208469.jpg

 

64569775.jpg

 

MACRO.

 

60599796.jpg

 

71388984.jpg

 

89252126.jpg

 

91293984.jpg

 

Szczegóły.

 

edetale.jpg

 

edetaletyl.jpg

 

plytaw.jpg

 

Figurka.

 

efigurka.jpg

 

efigurkaultrazoom.jpg

 

Podstawka bez modelu.

 

epodstawka.jpg

 

I sam model.

 

esammodel.jpg

 

Można komentować

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo fajnie Ci wyszło zimowe kamo. Jednakże bardziej od samego modelu podoba mi się podstawka. Prosta, bez żadnych udziwnień, ale za to bardzo efektowna. Sama figurka, cóż gdyby nie detale pojazdu to powiedziałbym, że to na pewno nie jest 1/72. Podsumowując prosta, ale bardzo ciekawa pod względem malarskim praca. Dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi się oberwie, ale co tam. Jakoś nie bardzo mi się podoba. Tzn. gdybym ja go tak wykonał to pewnie cieszyłbym się jak dziecko, ale ja to ja a z ISU spodziewałem się prawdziwego fajerwerku. O ile góra jak najbardziej trzyma poziom (twarz gostka robiły Ci krasnoludki, albo dałeś zdjęcie 35 i udajesz że to 72), o tyle dół do mnie nie przemawia. Zbyt jednostajne błocenie, zupełnie niewidoczne jakiekolwiek szczegóły podwozia i ta smutna jak p... podstawka.

Dalej uprawiasz masterstwo skali paznokciowej ale patrząc na Twoje wcześniejsze modele... sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malarsko podoba mi sie bardzo, błotko też wyszło pięknie. ale sądzę, że taki kolos bardziej by osiadł w błocie (lewa gąska jest ślicznie wgnieciona w glebę, prawa niekoniecznie). brakuje szczegółów które dodają każdemu modelowi realizmu - tutaj najbardziej widoczny jest brak uchwytów przy włazach. może też kawałek drzewka jakiegoś by się przydał... w każdym razie warsztatowo trzymasz poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniak ! ja do wczoraj myślałem że to 1:35 !! Ale jaja ... sam pozazdrościłem i kupiłem Orange Boxa z Zwierzobójcą ;) oj Ty oj Ty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zdania są podzielone.

To dobrze.

Jednym się podoba innym mniej.

Andrzeju, wiesz nie lubię zabawy z blaszkami (to nie jest moja mocna strona) Wiem, wiem Ty to uwielbiasz widziałem ostatnio Gdynie.

A ziemia troszke odpusciła po zimie i rozjeżdziła sie na boki.

Pod spodem jest nadal twarda. Fakt prawa gąska jest wyżej.

Twarz malowana pędzelkiem 00 z tym że oczka i brwi malowane olejami artystycznymi.

Zastanawiam się, czy nie pociągnąc modelu mattem w miejscach gdzie sa resztki białej farby???

Dzieki za komenty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalnie wyglądaja burty pojazdu.

Świetnie te "maziaje" Ci wyszły.

Błoto może i jednostajne ale taka breja raczej kolorowa nie jest.

Scenka wygląda surowo, mnie się podoba.

Jak już Andrzej pisał można by maszynę bardziej "wtopić" ale skoro jest nie przymocowana do podstawki to i tak nie jest źle.

Fajnie, że wena, ochota i wolny czas znów są razem z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też muszę przyznać, że tak średnio mi się podoba. To znaczy model wysokiej próby, ale przyzwyczaiłeś na do lepszych produkcji. Jak już koledzy wspomnieli brakuje detali, a podstawka jest nieco monotonna.

 

Chciałbym żebyś teraz się zabrał za podstawkę typowo suchą, piaseczek, ziemia, rośliny. Coś takiego jak w Twojej normandii, i pełny SBS do tego, bo co jak co, ale podstawki wychodzą Ci idealnie w skali. Co Ty na to? ;]

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka taka miała być - PROSTA.

Projekt 7 TP będzie zapewne ciekawszy.

Nie mam już tyle czasu co kiedyś, a i podejście się zmieniło.

Dzieki za komentarze.

PS. SBS może i zrobię kiedyś, ale pewnie bedzie na mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model świetny, ale to już standard w Twoim wykonaniu. Jedyne, co mi się nie podoba to zardzewiałe osłony wylotów rur wydechowych. Ten element raczej nie rdzewiał tak intensywnie, chociażby z tego powodu, że był zrobiony z grubej stali pancernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.