Skocz do zawartości

Montex kalki polskie


K.Barcz

Rekomendowane odpowiedzi

Kalki do polskich samolotów i śmigłowców w najpopularniejszych skalach 1/72, 1/48, 1/32, 1/35 już niebawem wyjadą z wytwórni MONTEX . Wewnątrz broszurka 6-10 stron malowań, zdjęć plus schemat rozłożenia kalek i napisów.

Polskie napisy eksploatacyjne.

MIG-2321024x768.jpg

MIG-231024x768.jpg

mig-2121024x768.jpg

mig-211024x768.jpg

MI-2421024x768.jpg

MI-241024x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tam parę tematów dla siebie - trójbarwne kamo z Łasku dla MF-a . Kolorki ładnie opisane na schemacie malowania - dobra robota. Myslę że jak za całość to cena będzie się kręcić koło 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załapałem się na ten numer, mam go ale w PDF-e- kalki dokupiłem na allegro. Kalki robią dobre chociaż przy nakładaniu nr 7907 rozerwały się na trzy kawałki. Trochę się spociłem bo nie miałem zamiennika ale jakoś wszedłem z opresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki będą do wszystkich popularnych skal tu jest pokazany tylko przykład pełnego arkusza i strona broszurki A5 format , jeden komplet kalek to 4-6 malowań a Mi-24 nawet więcej. Nic nie mają wspólnego z Kagero dla mnie to już historia. A tu ciekawostka dla niedowiarków, były krótko, ale za to ogon piękny.

File0019m1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu ciekawostka dla niedowiarków, były krótko, ale za to ogon piękny.

Dokładnie tak. Szachownice Low Visibility zostały natychmiast (o ile pamiętam już następnego dnia) zmienione na biało-czerwone na rozkaz Dowódcy 2.BLT. To był taki "mały" eksperyment w 3.elt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego obrazka już baaardzo blisko do tego, żeby w końcu pojawiły się jakieś normalne napisy eksploatacyjne do polskich MiGów-29. Może firma pokusi się o wypuszczenie takiego zestawu? Mógłbym nawet wykonać projekt kalkomanii w oparciu o napisy, które zostały już przez Państwo opracowane, oraz dodać te, których brakuje. Dajcie znać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na ten projekt, patrzę, potem na zdjęcie zaprezentowane przez K.Barcz i zrozumieć nie mogę jednego, szachownice na s-cie są szare bez białego koloru, a na projekcie szare z białym...

Szkoda, że Montex nie pokusił się o wszystkie cyfry 0-9 tak aby każdy mógł ułożyć sobie własny numer boczny... Wtedy wziąłbym zestaw do ołówka, a tak pozostaje robić samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili zastanowienia brakuje mi w tym zestawie kalek do 6814 w 1/72. Dziś na Ligowcu był Dzień Dziecka i setki dzieciaków testowały wytrzymałość konstrukcji. Postarzał się o kilka lat w jeden dzień

P5280014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę takich imprez i będzie wyglądał jak traktor z PGR. Ja rozumiem propagowanie lotnictwa, "dni otwarte..." itp imprezy, ale czy naprawdę trzeba tyrać 21 w najciekawszym już przecież historycznym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak jeszcze za wysypem kalkomanii w parze poszedł wysyp dobrych tanich modeli ... marzenia ;)

 

Dobre i tanie to jest tylko wino.

 

Szkoda, że Montex nie pokusił się o wszystkie cyfry 0-9 tak aby każdy mógł ułożyć sobie własny numer boczny... Wtedy wziąłbym zestaw do ołówka, a tak pozostaje robić samemu

 

Zdaje się, że to byłby strzał w stopę, sprzeczny z prawami rynku.

 

 

Krzysiu, dobrze, że to jednak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał w stopę?

Trochę jest zestawów gdzie mamy możliwość poskładania dowolnego numeru (patrz choćby nowy zestaw Techmodu do F-16). Myślę, że wielu by to pasowało.

Tak natomiast kalek Montexu nie kupię, przy dzisiejszych możliwościach zrobienie projektu zajmuje pół godzinki, a i znajdzie się wielu chętnych którzy za opłatą wydrukują to porządnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Young- nikt Ci tego nie broni. Zarówno nie kupować, jak i sobie drukować, co Ci się tylko żywnie spodoba. Tylko się cieszyć, że ktoś przysiądzie opracuje jakiś wycinek historii naszego lotnictwa i może się przy tym jeszcze podzieli? Choć w to ostatnie wątpię.

 

Zrobili jak zrobili, cześć im i chwała. Zawsze można powiedzieć, że można było lepiej. Karawana natomiast toczy się spokojnie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Young- nikt Ci tego nie broni. Zarówno nie kupować, jak i sobie drukować, co Ci się tylko żywnie spodoba. Tylko się cieszyć, że ktoś przysiądzie opracuje jakiś wycinek historii naszego lotnictwa i może się przy tym jeszcze podzieli? Choć w to ostatnie wątpię.

 

Zrobili jak zrobili, cześć im i chwała. Zawsze można powiedzieć, że można było lepiej. Karawana natomiast toczy się spokojnie dalej.

 

Dokładnie to samo pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qalimar ja nie zamierzam narzekać na firmę za to co wydała. Kawał świetnej roboty i oby tak dalej

Zdziwiła mnie tylko twoja wypowiedź o strzale w stopę, gdy inne firmy jednak mogą. Znaczy się, wbrew własnemu interesowi?

Sam niedługo przysiądę i tak jak obiecałem się tym podzielę. Jak już projektem, który na tym forum wrzuciłem. Będą numerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecałem się tym podzielę

Trzymam za slowo, mam w planie wykonanie MF'a z 2plm Goleniow. Model z dedykacja dla kolegow z Goleniowa [technikow i pilotow] z ktorymi dane mi bylo pracowac w 28SPLM po tym jak przeniesli sie do nas po rozwiazaniu jednostki. Beda potrzebne numery i godla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko raczej z ciekawości czy polscy producenci kalek umieszczają na swoich kalkach takie rarytasy jak na zdjęciu poniżej:

 

p7160422.jpg

 

 

chodzi mi konkretnie o napis kontrola poziomu "anytfryzu".

 

 

żródło własne MiG ze Szkoły Orląt w Dęblinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.