Skocz do zawartości

JAGUAR XK-E COUPE - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz w aparacie, prawdopodobnie mozesz ustawic sobie go tak, zeby robil zdjecia w nizszej rozdzielczosci, ale tez z niskim stopniem kompresji. Pewnie masz dwa parametry; rozmiar obrazu i jakosc. Rozmiar ustawiasz mniejszy, a jakos wysoka i jestes w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kasta do Jaguara przepięknie się prezentuje, jak się okazuje Andrzeju z wprawy malowaniem z puszki niewyszedłeś ;) nieżle się zpowiada czy to jest kolor z palety Tamyia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasta do Jaguara przepięknie się prezentuje, jak się okazuje Andrzeju z wprawy malowaniem z puszki niewyszedłeś ;) nieżle się zpowiada czy to jest kolor z palety Tamyia ?

 

Tak, dokładnie tym samym, tzn. TS-8

 

 

Chyba nieźle Andrzej popłynąłeś na lakierach. Jak mi wiadomo TS-y nie należą do najtańszych sprayów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasta do Jaguara przepięknie się prezentuje, jak się okazuje Andrzeju z wprawy malowaniem z puszki niewyszedłeś ;) nieżle się zpowiada czy to jest kolor z palety Tamyia ?

 

Tak, dokładnie tym samym, tzn. TS-8

 

 

Chyba nieźle Andrzej popłynąłeś na lakierach. Jak mi wiadomo TS-y nie należą do najtańszych sprayów

 

Pozdrawiam

Ano nieźle, prawie dwie dyszki puszka a czeka mnie kupno następnej partii. Zastanawiam się czy nastepne trzy spraye wystarczą bo po wyschnieciu kasty widoczne są mikropęknięcia, a wiec czeka mnie kolejna przecierka papierem wodnym i ponowne malowanie

 

Tymczasem pobawiłem się z układem chlodzenia. Producent chyba zapomniał o wentylatorze albo doszdł do wniosku, że skoro będzie niewidoczny to celowo go pominął Ja jednak go zrobiłem, silnik pochodzi z przepiłowanego zbirnika powietrza od trucka, koło wiatraka wyciałem i oszlifowałem ze srodka ramki, a skrzydełka wiatraka wyciałem z płytki polisterynowej. A oto fotorelacja:

 

d7db54a4a3c526cdm.jpg96e4d9c55692e6e6m.jpg21620eaa9ccca942m.jpg7b06b788e5c64d47m.jpg

 

i prawie gotowy, bo narazie złożony na sucho (sorki za jakosć fotki, ale co dpiero ja zrobiłem):

 

8db22c664189e286.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ja moge napisać. Jak zawsze zaskakujesz swoją staranością w dtale i tym razem pokazałeś to że ktoś jak czegoś niezrobił to Ty to zrobisz. Piękny wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, kolejny odcinek "zrób to sam" ...Ale prace widzę idą kapitalnie. Trochę dużo tych puszek zużyjesz, no ale w końcu mając takie gabaryty do pomalowania można się było tego spodziewać. Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota

 

Jakie gabaryty ma (pi razy lewe oko) sam wentylator??

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gabaryty ma (pi razy lewe oko) sam wentylator??

Okolo 5 cm. Chyba nie powiększałeś miniaturek bo to akurat można było odczytać na macie.

 

Silnik i chłodnicę osadziłem w klatce na stałe. Cały układ chłodzenia połączyłem gumowymi przewodami, które zacisnąłem chromowanymi opaskami. Muszę jeszcze wykonać trochę poprawek lakierniczych, bo to farba gdzieniegdzie poscierała się, a to paluchy kropelką przykleiły mi się

Oczywiscie dojdzie jeszcze instalacja elektryczna, ni pasek klinowy, ale na wszystko jeszcze przyjdzie pora.

 

A teraz oceniajcie:

 

27c873a3fcb97053.jpg

37a7dffd9af0099b.jpg

6bdb3250be4a451e.jpg

fb7ac5b64f709caa.jpg

176d76b1187c1bd4.jpg

4b4a178e4e9f7a95.jpg

 

Ps.

Kurna jakoś nie mogę uporać się z tymi "artefaktami" wygląda na to że wychodzą tylko na czerwonym lakierze A może poprostu jestem fotografem z koziej du..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poprostu jestem fotografem z koziej du..

 

Możesz być fotografem z koziej du.. - nam to nie przeszkadza. Najważniejsze, że jesteś modelarzem najwyższej klasy To co pokazałeś teraz na fotkach to jest dosłownie bajka, ja wysiadam nie ma co A te chromowane zaciski to naprawdę świetny pomysł Brawo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

ja czekam na model w tej skali tylko ze corvetty stingray. zobaczymy co soba przedstawia

pozdrowionka

Mam ten model, co prawda jest dużo uboższy w detale, ale i tak jest super:)

Ps.

Przed godzinką wróciłem z trasy i zastałem w domu kilka paczek, w tym jedną już ocloną z USA. W sumie nie tak dużo doliczyli mi (bałem się że będzie więcej), bo od 90 $ 66 zł. A oto i model:

 

85f6fbb7fcd932d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy ten Jag, mam pewne obawy czy model w tej skali nie będzie po złożeniu wyglądał zbyt plastikowo, poza tym wielkość wyciąga wszelkie niedoróbki. Np krytycznym miejscem może być miejsce przyklejenia przedniej szyby od środka kabiny, pewnie będzie wymagało jakiegoś maskowania.

 

Na marginesie czy mógłbyś wrzucić in-box tej Corvetty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewne obawy czy model w tej skali nie będzie po złożeniu wyglądał zbyt plastikowo

Zapewne masz rację, ale to okaże sie po zbudowaniu modelu.

 

poza tym wielkość wyciąga wszelkie niedoróbki. Np krytycznym miejscem może być miejsce przyklejenia przedniej szyby od środka kabiny, pewnie będzie wymagało jakiegoś maskowania.

 

Akurat z przednią szybą nie powinno być problemu, w tym modelu jest wycięta prawie na wymiar, piszę "prawie" bo jej boki są ciut za wąskie i obawiam się czy aby nie zostanie szpara w oknie Zastanawiałem się również nad tym aby wyłożyć wewnętrzne ściany jakąś wykładziną imitujacą tapicerkę, ale z tym mam jeszcze czas.

 

Na marginesie czy mógłbyś wrzucić in-box tej Corvetty?

Ok, postaram się wieczorem porobić fotki i zamieszczę je w osobnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w sklepach są ciągłe kłopoty z zaopatrzeniem w spraye TS-8, a mi też go brakło, to postanowiłem przemalować nadwozie Motipem " Daewoo 73L". Kolor farby jest bardzo zbliżony do TS-8, więc doszedłem do wniosku, że silnika z osprzętem nie będę wymontowywał z klatki aby ją przemalować, poprostu zostawie ją taką jaka jest. Natomist dzisiaj zdążyłem dwukrotnie machnąć elementy karoserii, wygląda to tak:

 

fdf2aa3e6645f823.jpg

6836ba5e7a021f37.jpg

85eb54219af4fd95.jpg

44becba58b1ba626.jpg

62131062f5680051.jpg

dcff72bff435a415.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja się wypowiem do twojego tematu, pięknie jak zawsze można cię pochwalić ,dzisiaj było bardzo gorąco więc ja też malowałem myślę ,że wszystko Ci bardzo ładnie wyszlo, bo przecierz z Ciebie jest fachowiec pozdrawiam Cię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

o kurna chata ... czapki z głów ... lakier boski :-)

 

btw. mam nadzieję, że sobie jaja robisz, że nie zrobisz imitacji tapicerki.

 

Czekam na więcej

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za wystawione opinie

Hej,

btw. mam nadzieję, że sobie jaja robisz, że nie zrobisz imitacji tapicerki.

Ależ ja napisałem, że zastanawiam się nad oklejeniem wnętrza, a to znaczy, że główkuję jakiego użyć do tego celu materiału

Założenia mam takie; podłogę okleję sztucznym czarnym zamszem, fotele, wewnętrzne boczki drzwi i podłogę bagażnika pomaluje na czarny półmat gdyż elementy te powinne być skórzane, a na sufit planuję jakiś jasny materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka lakier ma polysk jak przyslowiowe psie ........ Z planami co do tapicerki mnie dobiles. Jeszcze tylko powiedz, ze bedziesz robil oswietlenie to normalnie bede mial stracha tu zagladac Z drugiej strony moja ciekawosc mi chyba na to niepozwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.