Skocz do zawartości

JAGUAR XK-E COUPE - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A kluczyki do stacyjki dołączyli w zestawie?

Coś ty, chcesz aby krasnale rozbijały mi sie po chałupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klatka na silnik jest gotowa, była już częściowo pomalowana, niestety musiałem farbę zeskrobać.

 

ac32719023b8e1b4.jpg

c7d0d5d17668bfd9.jpg

 

Okazało się, że producent pominął kilka blach, więc musiałem je sam dorobić.

 

e1c139f24a2d2d61.jpg

 

Przymiarka klatki do nawozia:

 

e6d5b9dc140a31e7.jpg

 

oraz z zamontowanym silnikiem:

 

9833ec0005c0e76b.jpg

09717c2611edb5c7.jpg

1d284bfa50546cc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa relacja. Lubię takie

A skala powala wielkością, ja ten model to bym chyba z rok robił.

W 1:8 można juz pobawić się w szczegóły, ponieważ muszą one być.

 

A i pytanko, czemu nie chcesz malować kasty aerografem. Ja osobiście bym TS-y przelał to aerografu, albo bym inną farbą pomalował, ale może to dlatego, że zbytnio nie lubię malować sprejami. Czy po malowaniu aerografem były by smugi, to w to raczej wątpię, po TS’ach też mogą zostać przebarwienia jeżeli nierówno się kładzie warstwy lakieru. No ale to twoja decyzja.

 

Czekam na dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super są te blach, Andrzej co wykonałeś poprostu przymiarka silnika jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie chcesz malować kasty aerografem. Ja osobiście bym TS-y przelał to aerografu, albo bym inną farbą pomalował, ale może to dlatego, że zbytnio nie lubię malować sprejami. Czy po malowaniu aerografem były by smugi, to w to raczej wątpię, po TS’ach też mogą zostać przebarwienia jeżeli nierówno się kładzie warstwy lakieru. No ale to twoja decyzja.

Myślę, że sprayem jest łatwiej malować dużą powierzchnię niż aero, dlatego wybieram puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też się zgadzam, prace są rewelacyjne, jak to u Tornada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik piękny , chociaż sam samochód mnie nie kręci wcale. Pozatym to bardzo dobra skala , wszystko jest duże i faktycznie można tu wiele podziałać. Ładnie wyszedł silnik , jak prawdziwy. Powodzonka w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Andrzeju robi niesamowite wrażenie Poprostu piękna sprawa Też bym się pobawił czymś takim w skali 1:8 ale rajdowej

 

Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni była cisza, jednak nie próżnowałem, w tym czasie pomaloałem podkładem elementy karoserii i praktycznie skończyłem klatkę z zawiechą i układem kierowniczym. Oczywiście jak na tą skalę przystało, wszystkie elementy są ruchome. Malowanie na podstawie oryginału, co nie co widać:

 

9580d0a2f61a2753.jpg

 

da0499170f1e7e92.jpg

d7d90d9bae301b68.jpg

3b1a892e00091451.jpg

2782af96a9d5ea7c.jpg

 

W amortyzatorach wbudowane są sprężyny, co pozwala na normalną ich pracę.

 

9daf2e024efb9909.jpg

a542bf29ff137444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to odbicie od lampy błyskowej, w realu nic takiego nie ma.

 

Ps.

Uprzedzam odpowiedź na temat plam na amorkach: a wiec nic takiego nie ma, poprostu w lakierze odbija się sreba farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio ,Andrzej zrobiłeś ten wsad na silnik oraz oś też miodzio wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co przychodzi do głowy, gdy widzi sie tak duży model w wykonaniu Tornada to ...

Rewelacyjny model i jeszcze lepsze wykonanie. Czekam na więcej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochlebne komentarze

Ta rama na silnik jest pomalowana sprayem tym co bedzie karoseria cala??

 

Tak, dokładnie tym samym, tzn. TS-8

Praktycznie cały dzisiejszy dzień bawiłem sie w lakiernika. Podkład na elementach karoserii przeszlifowałem papierem wodnym 2000 i po odtłuszczeniu pomalowałem sprayem. Niektóre elementy są już dwukrotnie pomalowane, zużyłem prawie trzy puszki a i tak nie wszystko jest pomalowane No nic, muszę zamówić kolejną partię sprayi.

A oto fotki:

 

3f42cfacb10473e2.jpg

e1c81c86fb154e5c.jpg

ffeda96cf1570793.jpg

90cb5eafdc44a470.jpg

b2ac0ed20e3c0c4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio Andrzeju, idzie jak z płatka tylko troszkę dużo zabawy chyba.W nie długim czasie takiego Jaguarka też sobie sprawię ale jeszcze nad tym pomyślę, narazie życzę powodzonka w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka techniczna uwage nie na temat samego modelu i jego wykonania, bo w Twoim przypadku nie ma sie czego czepic, jak zwykle z reszta . , ale na temat zdjec. Chodzi o to, zebys wrzucal w siec zdjecia o mniejszym stopniu kompresji. Nie wiem, czy obrabiasz zdjecia jakims programem graficznym, czy w aparacie masz takie ustawienie, w kazdym razie przy zapisie do JPG ustaw sobie troszke lepsza jakosc, bo kompresja powoduje, ze w niektorych miejscach pojawiaja sie artefakty. Zaznaczylem niektore z nich na niebiesko:

 

xke.jpg

 

Wiesz, o co chodzi? Troche to psuje zdjecie i momentami moze wygladac jak np. zle polozony lakier, czy cos takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Majek, wyglada to jakby były zacieki Zdjecia robiłem na małej rozdzielczości bo nie chciało mi się potem ich obrabiać Do tego wszytkiego jetem po kilku lampkach i nie zauważyłem tych zniekształceń Juro postaram się o lepsze fotki i w wiekszej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.