Skocz do zawartości

JAGUAR XK-E COUPE - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Pomysł z irchą jest ekstra i kolor jest wg. mnie OK

Co do kierownicy jest OK i można przyjąc, że jest poprawna. Z tego co wiem to Jag może mieć kilka różnych kierownic, w zależności od modelu, rocznika itp. (w linku rocznik 1966)

Jakby co to link (szybko wygooglany):

http://www.classicinvest.com/current/66xke-conv.htm

 

Tornado ... model i relacja to po prostu szaleństwo !! Niech to trwa, niech to trwa !!

 

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej,

 

 

Co do kierownicy jest OK i można przyjąc, że jest poprawna.

 

Kiownica jest napewno poprawna, tyle że jej koło powinno być drwniane, a przynajniej drewno podobne jdnak drwno do niczego mi nie pasiło więc pomalowałem ją pod tapicerkę.

 

kilka przykładów:

1e86eac4e71a2c1cm.jpg2a354bc4062d5a1em.jpg16e6792a099626dfm.jpg

 

Ps.

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Świetny model Andrzejku. Co do imitacji drewna na kółku ... może jednak warto pokusić się o zrobienie takiej imitacji ?!?

 

Pomalowałbym koło kierownicy jakimś jasnym brązem podchodzącym pod drewno i całość na koniec pociągnął pomarańczowym clearem - to taki prostszy sposób.

 

Jeżeli chcesz coś bardziej finezyjnego to proponuję:

pomalować koło kierownicy piaskowym podkładem, po wyschnięciu nanosisz farbkę sienna palona w postaci pasty. Po około 20-30 minutach wycierasz nadmiar tej pasty/farby pędzlem do uzyskania pożądanego efektu. Proponuję odczekać z wyschnięciem 2-3 dni. Na koniec również malujesz to pomarańczowym clearem - ale tym razem z areo bo można uszkodzić efekt nanoszenia farby dla plastyków.

 

Gwarantuję czadowy efekt !!

 

Acha, a co do zegarów, to we wszystkie zapuściłbym po kropelce lakieru błyszczącego bezbarwnego albo sidoluks do PCV-Linoleum żeby nabrały imitacji szkła osłaniającego.

Pozdrawiam

S. - Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nic nie mówię

 

Krystianie czy sprawdzałeś tą metodę pierwszą? Mógłbyś zapodać jakieś fotki?

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sprawdziłem i wypróbowałem. Co prawda na modelach szamtopłatów z okresu I Wojny ... ale myślę, że na kole kierownicy tez będzie super wyglądało ...

Druga metoda, zastrzały i kokpit

WN5.jpg

WN4.jpg

WN3.jpg

WN2.jpg

 

pierwsza metoda, tablica i śmigło

5.jpg

0000.jpg

 

Pozdrawiam

S. - Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krystian za fotki i wyczerpujacy opis

Pewniakiem skorzystałbym z twojego pomysłu wykonania kierownicy gdyby nie to, że jest już przyklejona na stałe i nie chciałbym jej malować na tle deski z obawy że jeszcze coś niechcący zachlapię

Co do zegarów, to nie jest kalkomania, jest to druk na kartonie fabrycznie zalaminowany, wycięty i wklejony w otwory zegarów, krótko mówiąc nie ma potrzeby ponownego nabłyszczania.

 

Ps.

Efekt drewna na szmaciakch jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsufitka jest prawie gotowa, zrobię jeszcze jakieś wykończenia na brzegach i wokół okien i powinno być gites

 

febbe4968e1e67c0.jpg

 

Kurna zapodziałem gdzieś oryginalne zawiasy drzwi Skleiłem i pomalowałem je już jakiś miesiąc temu, no ale gdzieś wsiąkły

Wobec tego wykonałem je od podstaw, użyłem do tego celu kawałki plastikowej rurki, trochę płytki polisterynowej i odpady z ramek, a oto efekt:

 

ba90c9f76a0cdf43.jpg

d54906930ae3be86.jpg

 

Sprawdziłem jak się spisują - działają poprawnie Troszkę jeszcze je wzmocnie i już tak zostawię. Narazie zawiasy są zamontowane do kasty i drzwi na sucho:

 

6594fde4dcfbd4e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super zwłaszcza obity daszek ,zawiasiki też mogą być nic nie powiem ,że mi się nie podobają są fantastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian wygląda fantastycznie!

 

Na pewno skorzystam z metody w trakcie budowy Kenwood Trucka

 

Andrzej zawiasy ok Ciekawy czy dałyby radę w 1:24?

 

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne zawiasy można w łatwy sposób znaleźć - musisz po prostu szukać czegoś innego

Święta prawda - człowiek gdy nieraz czegoś szuka i w dodatku bardzo tego potrzebuje, to może na to patrzeć i tego nie widzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że okien od wewnątrz nie będę wykańczł uszczelkami, przyznam się że miałem obawy o uspaćkanie szyb klejem Natomiast uszczelki wkleiłem w otwory na drzwi, pod sufitem umieściłem lusterko i budę połączyłem z podlogą. Zamontowałem silnik i tylne zderzaki, no i całość postawiłem na kołach:

 

dd8ec7f1d1c0901d.jpg

0a99271acf278ac2.jpg

fac46ebc33857535.jpg

 

W masce silnika przybyły reflektory przymiarka na sucho:

 

99e5d716e86bfa45.jpg

1128795daf3eace1.jpg

7774b364062d6b37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały modelik do kolekcji, Andrzeju robota pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Finish już tuż tuż, a ja coraz bardziej nie moge sie doczekać

 

Do finiszu jest jeszcze troche czasu, narazie uzbrajam komorę silnikową w osprzęt i instalacje.

Ps.

Dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie

 

W masce silnika przybyły reflektory przymiarka na sucho

 

Ja mam nadzieje, ze juz niedlugo sie zaswieca

Co prawda żarowki (diody) mam odpowiedniej wielkości i idealnie pasują do reflektorów, ale czy będą świecić to się okaże

 

Wczoraj podłączyłem przewód paliwowy z pompki paliwa do rozgałęźnika gaźników (w pompce kieliszek jest tymczasowy bo mam zamiar dać przeźroczysty, ale to jak taki skombinuję), wykonałem także instalację hamulcową (przód) i trochę elektryki. Nie zwracajcie uwagi na szparę pomiędzy kastą a przednią ścianą w komrze silnikowej, w tym miejscu będzie uszczelka i to zasłoni.

 

b480609c6cef6597.jpg

cf97aba6668d05f5.jpg

fcb9e6ea009e4e5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.