Skocz do zawartości

JAGUAR XK-E COUPE - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Pafkiem, lepiej będę milczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super Andrzeju oby tak dalej, bo narazie pomyślnie widzę idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze a na przyszłość proszę nie przesdzać z pochlebstwami

 

Pod maską przybyły filtry paliwa i powietrza, cięgno gazu oraz tabliczki znamionowe. W komorze silnika praktycznie zostało tylko zakamuflować uszczelką szpary i wykonać drobne retusze.

 

49f7039e8a5f1f95.jpg

2cac996debb84f49.jpg

 

Następnie zabrałem się za montaż podnośników z szybami, oczywiście wszystko jest ruchome Fotki przedstawiają fazy opuszczania szyby:

 

06ccae82e87dc100m.jpg345870113930e5ffm.jpg0e9dbeb27ca78ddcm.jpg

 

Do pdwozia zamontowałem już wydech, a w przednich reflektorach umieściłem żarówki. Pokrywę silnika przytwierdziłem już na stałe, a do niej zderzaki. Fotek tych podzespołów narazie nie zrobiłem bo model jest cały wypalcowany i muszę go najpierw wypucować, a tego już mi się dzisiaj nie chciało robić

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie teraz się dopiero dowiedziałem, że Ty takie rzeczy z modelami wyprawiasz. Super moje gratulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko brakuje żeby silnik pracował i wydawał dźwięk w skali 1:8:P Naprawdę respekt za to jak robisz ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze fajnie jest gdy komuś podobają sie moje wypociny

 

Tymczasem markerem pomalowałem przednie klosze kierunkowskazów, które wcześniej podkleiłem folią chromowaną, dzięki niej wygląda jak by od spodu było lustro.

 

9a10876392f8cc3e.jpg

 

Pomalowałem i zamontowałem wycieraczki, cholewcia dopiero na fotkach zoriętowałem się, że są angielskie ale i tak inaczej nie można było ich zamocować gdyż miały mocowania w ten a nie inny sposób, a w dodatku od spodu brak w nich przetłoczeń ( w późniejszym terminie wkonam je od podstaw). Porobiłem również drobne korekty w malowaniu pod maską, między innymi zmyłem benzyną łby srób na dmuchawie i malnąłem je ponownie. Lewe drzwi są już prawie gotowe, zostało w nich przykleić zewnętrzną chromowaną obramówkę. I tu właśnie mam problem, mianowicie wszystkie okna okleiłem folią BMF, w tym przypadku niebardzo mogę oklejać ramki gdyż ruchoma szyba może ja zedrzeć. Alcladem pomalować jej nie mogę bo będzie bardziej błyszczący niż folia, jeszcze pomyslę nad tym, może uda się dobrać jakiś srebny kolorek Do końca budowy mdelu jeszcze trchę, ale już teraz pozwoliłem sobie zrobić małą sesję zdjęciową. Prawdopodonie wiecej fotek nie będzie w tym temacie, po ukończeniu budowy modelu wrzucę je odrazu do galerii.

A teraz zapraszam do oceny, słowa krytyki mile widziane

 

e61c8e4856ce5a18m.jpg74159984ac6c503cm.jpg913b9e2b67671d68m.jpg88155d8923012244m.jpg

 

65a7578efcd9ca0em.jpg3f5635156e2d66afm.jpgea16b73ab486fcb4m.jpgfaecea42fd7f3fc6m.jpg

 

8d6fef0141d3de88m.jpgc3b9a315f8ae61b3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wieeeeelka baaaajka , cudeńko robota kiedyś sklejałem takiego w 1:24 tylko wtedy jeszcze nie słyszałem o czymś takim jak aero i badziałem się pędzlem i wszystko wyszło bardziej podobne do czołgu niż na samochodu jednym słowem , ale twoje atko wymiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie mam problem, mianowicie wszystkie okna okleiłem folią BMF, w tym przypadku niebardzo mogę oklejać ramki gdyż ruchoma szyba może ja zedrzeć. Alcladem pomalować jej nie mogę bo będzie bardziej błyszczący niż folia, jeszcze pomyslę nad tym, może uda się dobrać jakiś srebny kolorek

Tornado a nie myślałeś żeby okleić to BMFem i pokryć werniksem półmatowym, żeby utrwalić tą folię ??

 

A tak poza tym to model wygląda cudnie. Nic dodać nic ująć. Tylko więcej takich

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado a nie myślałeś żeby okleić to BMFem i pokryć werniksem półmatowym, żeby utrwalić tą folię ??

Kurna - nie pomyślałem o tym

Dzięki za radę postaram się tak zrobić, zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szajs! Normalnie bardziej mógłbyś się postarać z tym modelem

 

(Taki żart- mówiłeś, że słowa krytyki mile widziane )

 

Sorry, ale nie mogłem

 

 

Bardzo ładnie się prezentuje. Kolega Krzysztof, którego poznaliśmy w Światowidzie wspominał właśnie o takim sposobie (BMF + werniks). Spróbuj

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado wszystko ładnie, ale ja bym doczepił się do wycieraczek, mogły by być czarne, no i 2szt tylko bardziej by pasowało tak to spoko pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado wszystko ładnie, ale ja bym doczepił się do wycieraczek, mogły by być czarne, no i 2szt tylko bardziej by pasowało tak to spoko pozdrowionka.
- wszystko jest jak w prawidziwym Jaguarku... taki typ ze mial trzy szt. Ja sie przyczepiam do grubosci szyby w drzwiczkach - na fotkach dosc grubo to wyglada... Super model - moze tornado wez go w rece i niech ktos zrobi fotke - bedzie mozna zobaczyc jakie to duze

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa MODEL !!!! Precyzja i wykonanie na najlepszym poziomie !!! Tylko patrzeć jak niedługo spłyną do domu nowe pucharki z zawodów MODELARSKICH !!!!! BARWO TORNADO wspaniała robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado wszystko ładnie, ale ja bym doczepił się do wycieraczek, mogły by być czarne, no i 2szt tylko bardziej by pasowało tak to spoko pozdrowionka.

Wycieraczki są chromowane a gumy pomalowałem na czarny matt (zgodnie z oryginałem). Na fotkach widać, że Jagi mają po trzy wycieraczki ze stali nierdzewnej.

Ps.

W dodatku okazuje się, że nie muszę odwracać ich bo ten typ tak ma

 

88650e4c5b5ddbdfm.jpg8f0837598a012870m.jpg

 

Ja sie przyczepiam do grubosci szyby w drzwiczkach - na fotkach dosc grubo to wyglada... Super model - moze tornado wez go w rece i niech ktos zrobi fotke - bedzie mozna zobaczyc jakie to duze

Szyby mają około 1 mm grubości, myślę że takie muszą być aby wytrzymać obciażenie nacisku podnośnika

 

Pawełku chciałeś fotki to i masz, drugie zdjęcie przedstawia Jaga z VW Passat w skali 1:24:

 

193ace9de6be8e8c.jpg

91be1b1eb267a809.jpg

 

Ja poprosze o fotki w plenerze, gdzies przy ulicy itp. Pewnie bedzie wygladal jak orginal

 

Ok, masz to jak w banku, ale jak skończę budowę modelu.

 

Ps.

Dzieki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacuszko, Torni nie można powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.