Skocz do zawartości

T-34/76 Model 1943 Bitwa na Łuku Kurskim [1/48 HobbyBoss]


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gąski poklejone i bardzo się cieszę, że mam to już za sobą. Było strasznie - nic nie pasowało.

Karabinu na pancerzu nie będzie bo właśnie go zgubiłem - zrobiłem za to profil na który dam jakaś plandekę.

Wszelakie uchwyty pancerza jeszcze nie przyklejam bo był by problem z technikami malarskimi.

dsc08650a.jpg

dsc08651k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem za to profil na który dam jakaś plandekę.

 

Czyli kolejny model z "narzutą"

 

Tylko na samym ruchomym gnieździe km. Co jak w Tygrysach initial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początku chciałbym przeprosić za brak obiecanego poradnika, niestety dziś kompletnie nie miałem na to czasu, wolne godziny poświęciłem robieniu kadłuba. Postaram się go napisać przy robieniu wieży.

A teraz czas na małe sprawozdanie z pola walki. Jako iż wciąż jestem nie zdecydowany na kalki wieżę, postawiłem na bok a zabrałem się za resztę, zdecydowałem, że teciak będzie zielony i takową go pomalowałem - farbką Vallejo użyta pierwotnie, przy pierwszym podejściu. Uznałem, że wartało by się trochę bardziej zaznajomić z pigmentami. Co za tym idzie - mocne kurzenie (tutaj nie ukrywam, że takiego nie lubię). Wracając do tematu postanowiłem jeszcze raz powalczyć z błotkiem - tym razem z ostrożnością i umiarem, bardziej to przypomina jakiś mocny kurz ale ... ujdzie. Kurz/błoto robiłem z dwóch odcieni pigmentów chodź na fotkach tego pewno nie widać bo jak zwykle robię po nocy i używam biurkowej lampki która wszystko zażółca tak ,że nawet nie widać zacieków na burtach!!. Tak samo kolor teciaka jest bardziej wyblaknięty niż taki zażółcony. Tak czy siak myślę, że drugie wskrzeszenie teciaka prezentuje się o niebo lepiej - chociaż moim skromnym i nie trafnym, czasem zdaniem. Jeszcze mi pozostało małe picowanie szczegółów, dodanie szkiełek lampy, uchwytów i jakaś satyna. Jutro zrobię lepsze fotki.

dsc08663f.jpg

dsc08664z.jpg

dsc08665a.jpg

dsc08666c.jpg

dsc08667c.jpg

dsc08660w.jpg

dsc08661h.jpg

dsc08662p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie świetne ale zarówno w pierwszej jak i w obecnej wersji uważam, że powinieneś wykonać podstawkę tłumaczącą pochodzenie tego całego syfu na czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio przez grzeczność na temat glutowania się nie wypowiadałem ale tu o niebo lepiej dół wygląda . Dodając do tego to co z górą zrobiłeś i powstaję kolejny model na wypasie.

Bardzo ładnie to wygląda.

Jeśli mogę coś zasugerować to zdławiłbym jednak trochę ten efekt mokrości na kołach i zastąpił go wilgocią )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki!

Tornado - podstawek nie lubię.

Plastikk - gąski są niesamowicie krzywe we wszystkie strony, tam brakuję ogniwa, postaram się tą dziurę jakoś zalepić.

ups - ten efekt to raczej smar wyciekający z pod kołpaków kół. Mokrości tam nie dawałem bo by znowu gluty wyszły. A tak jest kurz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio przez grzeczność na temat glutowania się nie wypowiadałem ale tu o niebo lepiej dół wygląda .

 

Zauważyłem, że taka grzeczność i "poprawność polityczna" na tym forum dość mocno się zakorzeniła, przez co komentarze są miłe i grzeczne, ale często nie wiele z nich wynika. Myślę, że warto pisać to co naprawdę się myśli, zwracając uwagę na konkret, bo mam wrażenie, że czasem komentarze to wymiana dobry - za - dobry, a takie podejście z pewnością nie podniesie ogólnego poziomu wykonania modeli.

 

Co do samego modelu - teraz znacznie lepiej, podoba się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, od mnie - malowanko OK, efekt uszkodzonej osi - olej na kapslu - bdb. Jedyne co mi się nie podoba to gąsienice napchane piachem najbardziej to drażni na kołach napędowym - wiem tego się już nie zmieni.

 

Jeden powie, że jeździł po błocie - ja powiem, efekt "rozpędzenia" przy nakładaniu błota, sam znam to uczucie. Nawet jak pojazd jeździ/jeździł po błocie to zybko następuje proses samowyczyszczenia gąsienicy - jest tego błota znacznie mniej. Ten efekt by się spinał w poprzednim wydaniu jak miałeś mokre wszystko teraz jak dałeś suche, przykurzone koła to gąsienice powinny być terz suchsze a zatem czystsze - błoto wykruszone. Aha wydechy masz też napchane błockiem.

 

Przy kolejnych projektach spróbuj dać go 50% mniej tak aby było widać wiecej szczegółów trakcji. "Less is more" Odszedłbym od użyczia tej ziemi którą napychasz szczeliny za grube ziarno - lepiej pracować kilkoma pigmentami i stopniowo nasypywac nowe warstwy. Widać, że błoto i resztę nakładasz w pośpiechu a to żadnemu modelowi nie pomoże. Nawet przy błocie się staramy: Tu filmik Model Madmana który pokazuje co i jak. Koleś jedzie na samym pigmencie.

 

http://www.youtube.com/user/ScaleModelMadman#p/u/1/iGA32YSK9Uw

 

Sama trakcja pogięta i nierówna taka na 3+ ale po reanimcji więc nie będę się czepiać. Wiem, że jakbyś nie musiał zdejmować byłoby lepiej. Trudno jest wspasować wcześniej wklejone i brudzone ogniwa.

 

Generalnie malowanko na 5 brudzonko słabiej ale bez tragedii, dałbym 4- model po renimacji więc nie można się za bardzo czepiać.

 

Czekam ne ten poradnik z niecierpliwością! Jak idzie o malowanie to rządzisz tylko brudzenie poprawisz i na zawody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie ale chciałbym aby w tym temacie obyło się bez offtopów na temat "poprawności politycznej"

Tak czy siak jak by nie komentarze pewno bym go nie poprawił.

Lepsze fotki - teraz widzę, że mi Dot wymył szpachle w niektórych miejscach i trzeba nanieść korekty. Szczególnie w okolicach dodatkowych zbiorników:roll:

PS. Zastanawiam się aby jakoś go urozmaicić - może kilka gałązek z liśćmi załatwiło by sprawę?

 

 

dsc08683t.jpg

dsc08669o.jpg

dsc08671t.jpg

dsc08672n.jpg

dsc08673t.jpg

dsc08678r.jpg

dsc08679i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto procesy tworzenia wieży.

Krok 1

Wieża pomalowana Vallejo Russian Unif. WWII metoda natryskową a następnie sidulxem nakładanym pędzlem.

dsc08684w.jpg

 

Krok 2

Nakładanie kalkomanii płynem Mr. Mark Softer oraz druga warstwa sidoluxu.

dsc08695i.jpg

 

Krok 3

Nakładanie washa z średnio rozcieńczonej farby Renesansu - Czerń z winorośli oraz benzyny ekstrakcyjnej.

dsc08696u.jpg

dsc08697ju.jpg

dsc08698d.jpg

 

Krok 4

Ścieranie w odstępach 1mm z pancerza wieży, washa za pomocą suchego patyczka higienicznego. Od tej pory wieżę trzymam przez rękawiczki higieniczne, jednorazowe.

dsc08700l.jpg

dsc08701s.jpg

 

Krok 5

Ścieranie, lekko nasączonym w benzynie ekstrakcyjnej, patyczkiem higienicznym.

dsc08702h.jpg

dsc08704g.jpg

 

Krok 6

Ścieranie roztarganym pędzlem w pionie zacieków na burtach.

dsc08705nv.jpg

dsc08706j.jpg

dsc08707.jpg

dsc08709h.jpg

 

Krok 7

Kolejne zacieki robię AK "Fuel stains" - nanosząc płyn cienkim pędzlem na burty oraz górę.

dsc08710c.jpg

dsc08711z.jpg

dsc08712j.jpg

dsc08713cl.jpg

 

Krok 8

Po zakończeniu nanoszenia specyfiku, czekam i słucham...

Gdy wszystko podeschnie biorę nasączony w benzynie ekstrakcyjnej, roztargany pędzel i zaczynam ścierać pionowo w dół. Generalnie już zacieki mamy gotowe wystarczy je tylko teraz stłumić delikatnie nasączonym w benzynie ekstrakcyjnej patyczkiem higienicznym.

dsc08714l.jpg

dsc08717z.jpg

dsc08718x.jpg

dsc08719i.jpg

dsc08721l.jpg

dsc08720h.jpg

 

Kolejne odcinki będą dotyczyły obijania, kurzenia oraz generalnego wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chciałem się pochwalić tylko skończoną wieżą i stanem modelu ok.90%. Jutro dam jeszcze mały poradnik jak ją zrobiłem i wykończyłem. Proszę o opinie bo mi się monolog zacznie robić!

PS. Ma ktoś na zbyciu parę gałązek z liśćmi które pasują do 1/48?

 

dsc08748u.jpg

 

dsc08749t.jpg

 

dsc08750t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.