Skocz do zawartości

T-34/76 Model 1943 Bitwa na Łuku Kurskim [1/48 HobbyBoss]


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

PS Czemu nie robiłeś nawet najmniejszej faktury odlewu na wieży?

 

Dobre pytanie bo chyba delikatną powinien mieć...

Zamiast gnać do przodu miło by było nad detalami posiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na tym etapie jest bardzo dobrze. Może i szybko działasz na tym modelu, ale sensownie Faktura wieży może i by się przydała, ale i tak będzie ok. Mam nadzieję, że troszkę zaszalejesz z nieco innym brudzeniem. Pod kurskiem t34 wjeżdżały na czołgi niemieckie taranując i blokując, może zdecydujesz się na tego typu dioramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkakrotnie na forum przewija się temat metalizera. Co to jest za specyfik?

 

Metalizer to jest prawie normalne farba metaliczna, prawie a robi wielką róźnicę. Klasyczny metalizer np. od Humbrola (Metal Cote) kładziemy i po 15 minutach przecieramy suchą szmatką i mamy metaliczną, bardzo realistyczną powłokę w krórej nie ma takiego ziarna jak w farbie metalicznej (tam drobiny aluminium bardziej widać). Co ciekawe przed tarciem masz totalny mat, nawet szarość a po przetarciu czary-mary i piękny błysk. Nowsze matalizery np. Gunze już nie wymagają przecierania ale ich nie próbowałem, myślę, jednak, że ta firma kitu by nie robiła. Na pewno też są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszę się - po prostu się nudzę i mam wolny czas. Wieża dostała 2 warstwy sido więc się świeci, fotki robię przy żarowym bo w nocy ciężko o dobrze światło.

Ma może ktoś fotki pierwszego wozu potwierdzające biały pas na wieży?

 

Jeśli masz czas do wieczora(ale tempo masz zabójcze, to nie wiem ), to mogę przejrzeć swoje kwity. Jak coś to się przypomnij na pw/gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem najpierw malujesz czarną a potem na to metalizer.

 

Metalizer to nie lakier a kolor sam w sobie, można dać pod niego oczywiście podkład w zależności od porządanego efektu. Poniżej porównaie metalizerów Humbrol do farb metalicznych Humbrol i Vallejo Air Metallics. Linia przerywana przy próbkach metalizerów oddziela miejsce przetarte i nieprzetarte. Różnica diametralna. Metalizery szczególnie fajnie wychodzą tam gdzie jest dużo zakamarków - zobacz jak fajnie ten spaw wyszedł w próbce 2704, pomaluj tym np. MG a efekt jest genialny. Jak idzie o farby metaliczne to zwróć uwagę, że ziarno aluminium jest większe - szczególnie przy ciemnych kolorach Vallejo Air. Sorry za jakość - robiłem to ad hoc! Mam nadzieję, że autor wybaczy mi ten niemały off-topic. Proszę o łagodny wymiar kary.

 

met01.jpg

 

met02.jpg

 

met1.jpg

 

met2.jpg

 

met3.jpg

 

met4.jpg

 

met5.jpg

 

met6.jpg

 

met7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Czemu nie robiłeś nawet najmniejszej faktury odlewu na wieży?

 

Dobre pytanie bo chyba delikatną powinien mieć...

Zamiast gnać do przodu miło by było nad detalami posiedzieć...

 

Tak powinien mieć ale te odlewy były bardzo delikatne a dodatkowo model buduje prosto z pudła bez żadnych większych przeróbek no i sam fakt, że nie umiem jej robić.

 

Witam, mam pytanko o szperacz (lampe) czy jej położenie jest zamierzone?

Sam kolor kamo mi się bardzo podoba.

 

Jest zamierzone, koło tego będzie jeszcze stłuczona szybka szperacza.

 

Na tym etapie jest bardzo dobrze. Może i szybko działasz na tym modelu, ale sensownie Faktura wieży może i by się przydała, ale i tak będzie ok. Mam nadzieję, że troszkę zaszalejesz z nieco innym brudzeniem. Pod kurskiem t34 wjeżdżały na czołgi niemieckie taranując i blokując, może zdecydujesz się na tego typu dioramę?

 

Będzie błotko bo muszę ukryć nie możliwe do zaszpachlowania ślady po wypychaczach na gąskach, lecz postaram się je zróżnicować tak aby nie było jak w T-28. Co do dioramy to ... nie.

 

Kilkakrotnie na forum przewija się temat metalizera. Co to jest za specyfik?

 

Metalizer to jest prawie normalne farba metaliczna, prawie a robi wielką róźnicę. Klasyczny metalizer np. od Humbrola (Metal Cote) kładziemy i po 15 minutach przecieramy suchą szmatką i mamy metaliczną, bardzo realistyczną powłokę w krórej nie ma takiego ziarna jak w farbie metalicznej (tam drobiny aluminium bardziej widać). Co ciekawe przed tarciem masz totalny mat, nawet szarość a po przetarciu czary-mary i piękny błysk. Nowsze matalizery np. Gunze już nie wymagają przecierania ale ich nie próbowałem, myślę, jednak, że ta firma kitu by nie robiła. Na pewno też są świetne.

Czyli jak dobrze rozumiem najpierw malujesz czarną a potem na to metalizer.

 

Krisownia dzięki za objaśnienie z którego sam skorzystam lecz co inny modelarz to inna technika. I ja mam jeszcze inna ale o tym później.

 

Nie spieszę się - po prostu się nudzę i mam wolny czas. Wieża dostała 2 warstwy sido więc się świeci, fotki robię przy żarowym bo w nocy ciężko o dobrze światło.

Ma może ktoś fotki pierwszego wozu potwierdzające biały pas na wieży?

 

Jeśli masz czas do wieczora(ale tempo masz zabójcze, to nie wiem ), to mogę przejrzeć swoje kwity. Jak coś to się przypomnij na pw/gg.

 

To bym prosił o te materiały, napiszę na gg wieczorem. ;)

Wczoraj jeszcze poobijałem pancerz ale, że wyszło tego za dużo już nie będę malował ciemniejszych brązowych obić. Przykurzyłem tez nieco górę, zabieg ten powtórzę po skończeniu błota. Samo błoto wymaga jeszcze duuuużo pracy i koloryzacji. Na dzień dzisiejszy zostało podkoloryzowane samymi pigmentami i to nie w całości. Chcę uzyskać bardzo mokre i płynne błoto dlatego pobawię się Humbrollowskim Clearfixem.

 

dsc08561u.jpg

dsc08562z.jpg

dsc08563f.jpg

dsc08560wc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa jest przykurzona pigmentami a prawa jeszcze nie, no i po macie i tak mało co będzie widać tego.

 

PS. Nie mniej jednak i tak to poprawię. Dzieki za uwage. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitwa pod Kurskiem toczyla sie w tropikalnych upalach a twoj teciak jechal przez bloto po blotniki... gdzie on takie znalazl? czolg powinien byc bardziej zakurzony niz zablocony, i tak jechal pewnie prosto z fabryki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znalazłem foto potwierdzające błotko na Łuku Kurskim

battle_kursk_0013.jpg

TUTAJ jest ich więcej.

Tak więc pozostaje przy błotku.

Plamy i zacieki to AK Fuel Stains.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem góra na prawdę świetna błotko powoli nabiera wyrazu ale nada widać na podwoziu wkurzające jaskrawo zielone plamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to prawda Krzysiek.

Dumo to cis zielone to nic innego jak odbicie moich zielonych ścian w pokoju oraz mojej czerwonej koszulki

Fotki na szybko:

dsc08579ls.jpg

dsc08580p.jpg

dsc08581n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o efekt artystyczny to twoje blotko jest bardzo ladne. co nie zmienia mojej obiekcji bo te zdjecia nie sa datowane. blota raczej nie uswiadczysz w publikacjach o Luku. ale to takie czepianie sie. dawaj dalej bo model ladny.

PS. na wskazanej stronie szczegolnie podobaja mi sie zdjecia z postaciami w sniegu i to z Messerschmittem 109 E (Kursk part 1 strona 6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.