Skocz do zawartości

T-34/76 Model 1943 Bitwa na Łuku Kurskim [1/48 HobbyBoss]


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Teciak nad którym pracuję jest już dosyć w zaawansowanym etapie budowy. Praktycznie brakuję tylko paru elementów. Zestaw tego producenta jest dosyć dobrą repliką w tej skali. Dosyć dobrą bo trzeba się sporo napracować nad śladami po wypychaczach oraz spasowaniem niektórych detali. Zestaw posiada wnętrze którego nie zrobiłem bo ... takich modeli nie lubię (wiem, że to dziwne wytłumaczenie ale człowiek czasami ma "schizy" dziwniejsze niż wszystko inne... )

Wóz przedstawia czołg który walczył w największej bitwie pancernej w historii więc jest już tym trochę zmęczony co widać po uszkodzeniach pojazdu, niemniej jednak walczy dalej.

 

 

dsc08529n.jpg

dsc08530s.jpg

dsc08531q.jpg

dsc08532r.jpg

dsc08534e.jpg

dsc08528k.jpg

 

Zapraszam na widownię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aj - rzeczywiście. Sorki ale dopiero co wstałem i skumać nie mogłem . Dziś to poprawię.

Mam pytanko - chciałbym uzyskać jasną zieleń na moim czołgu, znacie może jakąś fajną farbkę Pactry która by to oddała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teciaczek przyjemniaczek

Nie chce Ci się zeskrobać tych imitacji zaczepów na kadłubie i błotniku? Te plastikowe trochę dają po oczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj - rzeczywiście. Sorki ale dopiero co wstałem i skumać nie mogłem . Dziś to poprawię.

Mam pytanko - chciałbym uzyskać jasną zieleń na moim czołgu, znacie może jakąś fajną farbkę Pactry która by to oddała?

Pactra A32 plus trochę bieli i będziesz zadowolony. Ale mojego t34 będę malował russian armor green Model Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw posiada wnętrze którego nie zrobiłem bo ... takich modeli nie lubię (wiem, że to dziwne wytłumaczenie ale człowiek czasami ma "schizy" dziwniejsze niż wszystko inne... )

 

Po tym można odróżnić "modelarza artystę" od "modelarza mechanika". Mnie także bardziej interesuje wygląd zewnętrzny i jego finezyjne przedstawienie. Żadna schiza, a jesli tak to ja też ją mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw posiada wnętrze którego nie zrobiłem bo ... takich modeli nie lubię (wiem, że to dziwne wytłumaczenie ale człowiek czasami ma "schizy" dziwniejsze niż wszystko inne... )

 

Twój wybór. Już dałeś się poznać ze swojego uporu w kwestii podstawek.

 

Mam pytanko - chciałbym uzyskać jasną zieleń na moim czołgu, znacie może jakąś fajną farbkę Pactry która by to oddała?

 

Ja używałem Vallejo Model Air 71017 - Russian Green, z tym, że jest ciemniejszy niż ten z Twojego zdjęcia. Możliwe, że na zdjęciu został dośc konkretnie rozjaśniony przez CM, filtry, biedronki itp...

 

Powodzenia!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych farb Vallejo jest potrzebny jakiś formowy rozcieńczalnik jak np. do gunze?

Można je rozcieńczać wodą?

Chyba kupię sobie Vallejo Model Air 71017, proponowaną przez Kornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj, te farby są gęste jak cholera. Jak akryl to wodą

 

No niby akryl ale Gunze to tez akryl a robiły mi się jakieś kłaki jak mieszałem z woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś Konradzie o gunze . Pod żadnym pozorem nie stosuj wody . Będzie zapychał Ci się aerograf, oraz na malowanej powierzchni mogą pojawić się ''niteczki'' . Do rozcieńcznia obu serii farb w/w producenta najlepiej nadaje się Mr.Color leveling Thinner . Co tyczy się vallejo - dokładnie tak jak napisał reggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś Konradzie o gunze . Pod żadnym pozorem nie stosuj wody . Będzie zapychał Ci się aerograf, oraz na malowanej powierzchni mogą pojawić się ''niteczki'' . Do rozcieńcznia obu serii farb w/w producenta najlepiej nadaje się Mr.Color leveling Thinner . Co tyczy się vallejo - dokładnie tak jak napisał reggy

 

Hubercie już tego niestety doświadczyłem, na szczęście aerograf wyszedł z tego cało ale z modelu nie dało się zmyć farby i wylądował biedak jako "tester" różnych technik modelarskich.

Co do wódki to tak zrobię lecz będzie problem z jej pozyskaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Konrd z zaśmiecanie wątku. Do rocieńczenia Mr Colour (Gunze -pryp.) przy malowaniu wózków w Grancie użyłem Tamiya X-20A acrylic thinner i poza tym, że trzeba było od czasu do czasu wymieszać farbkę w aero nie miałem większych problemów. Mam zamiar Vallejo też tym potraktować. Zobaczymy co wyjdzie. W żadnym razie nie chcę podważać rad bardziej doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejo są bardzo gęste ale to zaleta bo chodzi o to, że masz w butelece 17ml mocno skondensowanej farby - ją trzeba rozcieńczać. Najlpeiej rozcieńczalnikiem Model Master 50496 lub wodą, rozcieńczalnik Vallejo natomiast nie wiem czemu nadaje połysk tym farbom. Vallejo ma do tego zajebistą serię mediów: mój ulubiony glaze do robienia zacieków, matt, gloss i crackel medium do robienia pęknięc "pajączków", że niby farba stara - super efekt, można je też mieszać z pigmentami rewelacja w przypadku glaze szczególnie. Radzę Ci spróbować - fajne efekty można uzyskać a z Twoją smykałką to będzie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Konrd z zaśmiecanie wątku. Do rocieńczenia Mr Colour (Gunze -pryp.) przy malowaniu wózków w Grancie użyłem Tamiya X-20A acrylic thinner i poza tym, że trzeba było od czasu do czasu wymieszać farbkę w aero nie miałem większych problemów. Mam zamiar Vallejo też tym potraktować. Zobaczymy co wyjdzie. W żadnym razie nie chcę podważać rad bardziej doświadczonych kolegów.

 

Nie zaśmiecasz. Osobiście Tamka jeszcze nie malowałem ale jeśli chodzi o te serie Gunze i proponowane do nich rozcieńczalniki producenta, nie ma znaczenia jakim rozcieńczalnikiem je rozcieńczamy. Osobiście sam próbowałem malować różnymi seriami i mieszałem rozcieńczalniki. Nie było żadnego kłopotu. Dodam jeszcze, że do farb Gunze wskazane jest użycie firmowego spowalniacza co daje wysoki połysk, świetna powierzchnię (prawie jak w cywilach) i dobrze się tym maluje.

 

Vallejo są bardzo gęste ale to zaleta bo chodzi o to, że masz w butelece 17ml mocno skondensowanej farby - ją trzeba rozcieńczać. Najlpeiej rozcieńczalnikiem Model Master 50496 lub wodą, rozcieńczalnik Vallejo natomiast nie wiem czemu nadaje połysk tym farbom. Vallejo ma do tego zajebistą serię mediów: mój ulubiony glaze do robienia zacieków, matt, gloss i crackel medium do robienia pęknięc "pajączków", że niby farba stara - super efekt, można je też mieszać z pigmentami rewelacja w przypadku glaze szczególnie. Radzę Ci spróbować - fajne efekty można uzyskać a z Twoją smykałką to będzie rewelacja.

 

TO fakt lepiej mieć pojemnik gęstej farby niż rzadkiej. Same farby Vallejo maja dosyć wygodny pojemniczek co sprawia, że nie potrzeba żadnych pędzli do aplikowania farby do pojemniczka aerografu czy też innego.

Myślę, że większość spowalniaczy do farb nadaje im połysk(czyt. wyżej). Tak czy siak i tak pewnie każdy z nas kładzie mat po wykończeniu modelu. Ja akurat kładę matt a potem sido aby nadać mały błysk. Można to zobaczyć w temacie T-28, model nie błyszczy się nadmiernie lecz sprawia wrażenie metalu który odbija słońce. Robienie pajączków już umiem bez żadnych firmowych specyfików. Nie jest to trudne aczkolwiek trzeba uważać.

 

No nic koniec ględzenia. Oto fotki modelu. Został odtłuszczony oraz pomalowany błyszcząca Pactrą, teraz czekam na farbkę.

dsc08536.jpg

dsc08537v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero tera skumałem, że to urwane koło to zabieg celowy - świetny pomysł a to jedno koło "nie od kompletu" to też rewelacja! Śledzę dalej ten projekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.