Skocz do zawartości

P-39Q Airacobra 1/48 Eduard


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

eksperymentów ciąg dalszy.

Zestaw to Eduard "weekend edition" prosto z pudła.

Wyszło jak wyszło, ale już chyba wiem gdzie popełniam największe błędy.

 

Besztajcie, rugajcie, chwalcie - każdy komentarz mile widziany.

 

Po kliknięciu na zdjęcie można je sobie powiększyć.

 

IMG_4170.JPG

 

IMG_4171.JPG

 

IMG_4172.JPG

 

IMG_4173.JPG

 

IMG_4175.JPG

 

IMG_4182.JPG

 

IMG_4183.JPG

 

IMG_4184.JPG

 

IMG_4185.jpg

 

IMG_4181.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airacobra to pierwszy plus, Malowanie też fajne. Preshading wyszedł. In minus chyba za dużo filtrów i napisy indywidualne są za bardzo przybrudzone, zapomniałeś też dać czerwonej obwódki wokoło znaków przynależności państwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia to kalkomanie czy od szablonów malowane ?
In minus chyba za dużo filtrów i napisy indywidualne są za bardzo przybrudzone [...]

Oznaczenie to kalkomanie. Akurat z nimi Eduard się nie popisał - kolory na gwiazdach są przesunięte względem siebie, a żółte napisy blade i do tego lekko transparentne. Stąd ten efekt "zbytniego przybrudzenia" - one były takie już w momencie kładzenia.

 

Chorowałem kiedyś na ten zestaw.

Z jednej strony z małe pieniądze da się zrobić przyjemny modelik w 1/48. Z drugiej strony składalność jest jednak mocno średnia. Powstają spore szpary w okolicach wlotów powietrza i w kilku innych miejscach też trzeba mocno uważać. Do tego - nie wiem czy to wina mojego egzemplarza, czy też każdy tak ma - miałem olbrzymie problemy z dopasowaniem owiewki. Na wysokości rur wydechowych kadłub był sporo za szeroki i musiałem go dosyć mocno spiąć, a i tak nie obyło się bez siłowego wklejania owiewki na zwykły klej do plastiku.

No ale było nie było, teraz strasznie kusi mnie zestaw Dual Combo z blachami, maskami i metalowym obciążeniem przodu Szkoda tylko, że to te same wypraski co w weekend edition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za skończenie tego modelu należy Ci się medal. Do wad które wymieniłeś należy dodać grube krawędzie spływu skrzydeł i zbyt grubą krawędź natarcia skrzydła. No i spróbuj zamknąć drzwi kabiny. Mój modelik porzuciłem jak jak zobaczyłem kalkomanie.

Gratuluję ukończenia tego modelu. Miło się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam! U mnie ta Airacobra od jakiegoś roku leży i czeka....na malowanie. Chyba największa wadą Eduardowskiego

P-39 jest strasznie gruba krawędź spywu skrzydeł. Co jakiś czas wyciągam moja Cobrę i...odkladam ją do szawki. Tyle moich senymenów.

Jesli chodzi o Twoj model, czy znak przynależności państwowej, na pewno powinien zachodzić na osłonę dzialka na lewym( patrząc od dołu) skrzydle? To nie jest wytyk ani złośliwość, jeśli masz na to jakieś kwity, podziel się proszę, bo pierwszy raz widzę takie malowanie.

Model- ogolnie- robi pozytywne wrażenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja również gratuluję cierpliwości. Opatrzność nad Tobą czuwa. Nie wiem dlaczego, ale jest coś w tym modelu co skutecznie zniechęca do jego budowy w pewnym momencie Przeklęty on czy jak ? Ja do swojej pochodziłem po 3 razy i ciągle coś było nie tak. Albo coś się przytrafiało, albo po prostu odchodziła wena...

 

Wracając do Twojego modelu, to wyszedł całkiem ok. Większość niedoskonałości została już wymieniona, a ja dodam jedynie, że do okopceń mogłeś dodać jeszcze przepalenia blach. Airacobra to jeden z tych samolotów, który dobrze wygląda gdy jest mocno "zmęczony" walką

 

Co do Dual Combo to oczywiście Twoja decyzja czy się na niego zdecydujesz czy nie. Ja jednak wolałbym dołożyć trochę kasy i kupić model Hasegawy.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Twoj model, czy znak przynależności państwowej, na pewno powinien zachodzić na osłonę dzialka na lewym( patrząc od dołu) skrzydle?

To jest moja wesoła twórczość. Nie mam na to żadnych kwitków.

Przepraszam za OT.

Oby więcej takiego OT Uwielbiam Twoje modele, a to zdjęcie http://i211.photobucket.com/albums/bb243/Dyzman/P-40%20E/DSC00550.jpg było jednym z głównych powodów, dla których chce się nauczyć porządnie malować samoloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Fajny model, fajny samolot - wykonanie też fajne- ale trochr brak konsekwencji - model jest dosyć nieźle pobrudzony, albo powiedzmy zużyty, a wydechy prawie czyste. Poza tym to model bazowy - ja bym go tak strasznie nie ciorał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

Fajny model, fajny samolot - wykonanie też fajne- ale trochr brak konsekwencji - model jest dosyć nieźle pobrudzony, albo powiedzmy zużyty, a wydechy prawie czyste. Poza tym to model bazowy - ja bym go tak strasznie nie ciorał.

Ja też mam lekki niedosyt jakby stał na składowisku sprzętu gdzieś w Arizonie i spłowiał na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.