Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf F, Dragon, 1/72


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pracowałem sobie nad takim maleństwem.

Czwóreczkę kupiłem i posklejałem już dawno, gdyż miał być to model na zimową dioramę, która nigdy nie powstała, ze względu na to, że totalnie skopałem malowanie. Model wrzuciłem do szafy i o nim zapomniałem. Parę tygodni temu go odnalazłem bez kilku elementów i zdecydowałem się go odrestaurować. Doszedłem do wniosku, że jeszcze nie robiłem pojazdu w malowaniu DAK, więc jest to moje pierwsze starcie z pustynią. Model poniszczyłem dość oszczędnie, z tego powodu, że chciałem zrobić dość świeży pojazd, nie taki do którego strzelano kamieniami (chociaż, nie mówię, że nie podoba mi się takie zużycie).

Tak w skrócie przebiegało malowanie:

*Podkład Chaos Black

*Nałożona baza z Tamiyi XF63 German Grey z odrobiną X2 White

*Nałożony kolor właściwy z mieszanki Vallejo Sand Yellow i Chocolate Brown i ścierany przy użyciu ciepłej wody pędzelkiem

*Kalki i malowanie detali

*2 brązowe i jeden szary filtr olejny

*Lakier matowy Vallejo

*Biedronka, cieniowanie i lekkie obijanie farbami olejnymi

*Czarny wash

*Lakier matowy Vallejo

*Kolorowanie tłumika przy użyciu pigmentów MiG'a utrwalanych Pigment Fixerem

*Kurzenie przy użyciu pigmentów MiG'a utrwalanych Pigment Fixerem i zestawów Tamiyi

 

Kilka zdjęć:

DSC00124.jpg

DSC00125.JPG

DSC00126.JPG

DSC00128.JPG

DSC00129.JPG

DSC00130.JPG

DSC00133.JPG

DSC00135.JPG

DSC00136.JPG

DSC00137.JPG

DSC00138.JPG

DSC00139.JPG

DSC00141.JPG

DSC00142.JPG

 

Ja osobiście jestem z niego bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, choć jak dla mnie nieco za mocno sfatygowany. Jakbyś jeszcze mógł zrobić kilka fotek przy naturalnym świetle, ze zbliżenia, pewno wyglądałby jeszcze lepiej, bo tak wydaje się nieco "płaski".

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki

Jakbyś jeszcze mógł zrobić kilka fotek przy naturalnym świetle, ze zbliżenia, pewno wyglądałby jeszcze lepiej, bo tak wydaje się nieco "płaski".

Zobaczę co da się zrobić, bo na razie pogoda nie pozwala na zrobienie dobrych zdjęć na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tomku - kompletnie źle wkleiłeś lufę.

Naprawdę? Rany, jaka kompromitacja Cóż, tak to jest jak się odgrzewa bardzo stare kotlety i myśli się tylko o malowaniu

 

Poza powyższym model artystycznie jest udany, prosi się o kawałek pustyni.

Bardzo miło mi to słyszeć od Ciebie, Andrzeju. Model raczej zostanie bez podstawki z prostej przyczyny. Po prostu nie umiem ich robić.

 

Gdzie to 1/72... nie wierzę

Super!!

Tak to jest 1/72. Dziękuję.

 

A tak przy okazji. Słonko na chwilę wyszło, więc kilka szybkich fotek na zewnątrz na innym tle:

DSC00152.JPG

DSC00153.JPG

DSC00154.JPG

DSC00155.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się właściwie samym malowaniem zgubić skalę, na pierwszy rzut oka nie widać, że to 72

 

Mnie się podoba, co do lufy nie wnikam

I poprę Andrzeja, do tak zapiaszczonego wozu przydała by się jakaś chociażby minialna podstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba piach leżący na modelu, zwłaszcza na gąsienicach. Jak/z czego to zrobiłeś?

To bardzo proste. Użyłem tutaj pigmentów firmy MiG, głównie koloru Beach Sand z małymi domieszkami nieco ciemniejszych kolorów. Pigment rozrobiłem sobie z Pigment Fixerem, także firmy MiG, po prostu zrobiłem sobie taką brudną wodę. Następnie małym pędzelkiem nakładałem tam gdzie chciałem i po wyschnięciu jeszcze poprawiałem pędzlami zamoczonymi w Pigment Fixerze. Można by powiedzieć, że zrobiłem swego rodzaju wash z pigmentów.

 

Rafale, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.