Skocz do zawartości

Custom Version of Honda Super CUb Fujimi 1/12


Kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Oto galeria mojej wariacji na temat niezniszczalnego skuterka, motorynki pod tytułem Honda Super Cub.

 

Tak jak wiecie z warsztatu wzorowałem się na sztuce przerobionej gdzieś na Tajwanie jednak dysponowałem tylko pięcioma fotkami i niestety wszystkie zostały zrobione tylko z prawej strony motorka tak wiec nie jest to wierna kopia.

Co przerobiłem?

Chyba łatwiej wymienić to co nie zostało tknięte, na ale dobra, spróbuję:

- rama - została oczyszczona, usunięte zostało dodatkowe mocowanie silnika, wycięte zostały boczne pojemniki znajdujące się pod siedzeniem, zmienione zostało mocowanie siedzenia (jest niżej) i lekko został przeprofilowany kształt ramy pod siedzeniem, wycięta została osłona łańcucha oraz kolek oleju na silniku, skrócony został tylny błotnik, sunięte zostały wszystkie plastikowe śruby i nakrętki, zmieniony wlew paliwa do zbiornika paliwa, dorobione wzmocnienia ramy przy główce ramy;

- silnik - usunięte zostały wszystkie plastikowe nakrętki i śruby, dorobiona została świeca oraz przewód olejowy wraz z przyłączami,

- gaźnik - został zmodyfikowany o "trąbkę" przy gaźniku, dodane zostały mocowania do przewodów oraz metalowe śruby i nakrętki mocujące gaźnik do silnika;

- przedni widelec - został oszlifowany i zmieniony został jego sposób mocowania do ramy, usunięte zostały wszystkie plastikowe śruby i nakrętki, dorobiona wewnętrzna część widelca oraz imitacje spawów;

- tylny wahacz - został odcięty od ramy i przerobiony na skręcany, dorobione zostały wewnętrzne części ramion wahacza, amortyzatory zostały skrócone i zostały odcięte plastikowe śruby a mocowanie zostało zmienione na dokręcane na śrubki i nakrętki w odpowiedniej skali;

- koła - wycięte zostały "pudełkowe" szprychy i zastosowane zostały dedykowane do tego modelu blaszki fototrawione imitujące szprychy, dodane wentyle metalowe;

- hamulec tylny - wycięta plastikowa linka hamulca zastąpiona cieńszym pręcikiem stalowym, dorobiony został odbój dźwigni hamulca oraz sprężynka;

- kopka startera - zmieniony sposób mocowania i osadzenie;

to są te rzeczy które przerobiłem z wykorzystaniem elementów z pudełka a teraz to co dorobiłem sam:

- siedzenie - wykonane z blaszki mosiężnej, masy Magic Sculp i drucika cynowego;

- wskaźnik paliwa - wykonany z polutowanych rurek i drucików mosiężnych oraz przeźroczystej rurki plastikowej;

- napęd - wykonana na zamówienie zębatka (Macio4ever, ukłony!), łańcuch zaadoptowany z innego modelu i dostosowany do zębatki;

- wydech - wykonany od podstaw z kombinacji rurki mosiężnej oraz pręcików polistyrenowych, mocowanie wydechu dorobione z przylutowanej blaszki mosiężnej, całość przykręcana do ramy przy pomocy stalowej śrubki i nakrętki ;

- stopka - wykonana z rurek, pręcików i blachy mosiężnej z zastosowaniem sprężynki stalowej (dzięki Wuen!) z zestawu do spinania wydechów, skręcana śrubkami i nakrętkami mosiężnymi;

- pokrywy pod siedzeniem - wykonane w całości z polistyrenu;

- kierownica - wygięta z pręta mosiężnego, mocowanie zlutowane z rurek mosiężnych całość dokręcana do blaszki z alpaki całość dokręcana do widelca śrubą wykonaną z druta mosiężnego i blaszki mosiężnej, gwint wykonany mikro narzynką i gwintownikiem;

- przednia lampa - wykona z "pstryczka" od długopisu, odbłyśnik i szybka z zestawu, mocowanie lampy wykonane z blaszki mosiężnej;

- korek wlewu paliwa - wykonany z pręcików polistyrenowych, element dekoracyjny na korku odlany z żywicy na wzór końcówki do przykręcania śrub z łbem torx;

- korek oleju ;o) - wykonany z okrągłego pręcika polistyrenowego oraz kawałeczka arkuszu polistyrenu;

- mocowanie kół przerobione na skręcane na śruby wykonane z drutu i blaszki mosiężnej, gwintowanie mikro narzynką i gwintownikiem, nakrętki wycięte z polistyrenowego okrągłego pręta (Macio4ever, ukłony!).

Ponad dodane śrubki i nakrętki metalowe, wężyki i kabelki.

 

Całość malowana farbkami takich producentów jak Gaia, Gunze rodzaj C, Gunze Super Metallic, Alclad, Tamiya, Model Master.

Być może o czym zapomniałem to pewnie jest w warsztacie http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=26980

 

Jest kilka baboli których jestem świadom ale zostawię je dla tych co lubią je wyszukiwać

 

IMG_3255-1.jpg

 

IMG_3239.jpg

 

IMG_3254.jpg

 

IMG_3248.jpg

 

IMG_3252.jpg

 

IMG_3249.jpg

 

IMG_3251.jpg

 

IMG_3256.jpg

 

IMG_3244-1.jpg

 

kilka ujęć z detalami (chociaż trochę strach się tak obnażać )

 

IMG_3275-1.jpg

 

IMG_3276.jpg

 

IMG_3277.jpg

 

IMG_3279.jpg

 

IMG_3280.jpg

 

IMG_3281.jpg

 

IMG_3282.jpg

 

IMG_3283.jpg

 

i jeszcze fotka dla oddania skali jakie to to jest wielkie

 

IMG_3308.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Panowie z miłe komentarze i ciesze się że się podoba.

Tak wygląda motorek na którym się wzorowałem

 

cub.jpg

 

IMG_3256.jpg

 

nie jest to wierna kopia.

Odpuściłem przeróbkę ramy na hardtail oraz cudaczną dźwignię zmiany biegów do przełączania ręcznego. No i lakier wyszedł mi trochę intensywniejszy ale jakby zrobić fotki przy oświetleniu dziennym to by trochę stracił na jaskrawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły kształt pedała, ramy, silnika dźwigni zmiany biegów i tych czarnych żeberek. Za czysty wężyk i opony, zły kolor rury wydechowej, zły przebieg linki do przedniego hamulca, nity pod siodełkiem z kosmosu, brak tego czegoś na stopce, złe umocowanie sprężynki, zły kolor siodełka, zbyt wyraźny szew na nim, złe mocowanie przedniego koła. A na serio, to mimo tego piękny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem że to takie duże! Pomysł z lustrem na fotkach bardzo dobry. Model co tu dużo mówić świetny wpadałem obserwowałem warsztat.

 

Oby tak dalej, co następnego planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

To nie jest klasyczne szklane lustro. Ono daje efekt podwójnego odbicia i niefajnie to wygląda.

To polistyren.

Oby tak dalej, co następnego planujesz?

Ostatnio robiłem porządki. Mam sporo pozaczynanych modeli do których się zniechęciłem albo coś mi nie wychodziło i tak sobie leżą w pudełkach. Stwierdziłem że można by od czasu do czasu wyciągnąć takowy i spróbować dokończyć w oparciu o to co zostało do tej pory zrobione.

Spróbuję podziałać. Nie z wszystkimi się uda bo jeden czy dwa z samych początków to się nadają jedynie do kosza

Właśnie mam taki na tapecie z przed prawie 4 lat.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Może wrzucę jakieś fotki robione z odległości 2m

 

Dziękuję wszystkim za miłe komentarze!

dumapolski mnie zmroził

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Rzadko zaglądam do "cywili" ale fotka admina (gratulacje!) zrobiła swoje To zupełnie nie moja dziedzina modelarstwa ale kunszt z jakim wykonałeś tego szkraba robi ogromne wrażenie. Bardzo podoba mi się malowanie poszczególnych elementów. Guma wygląda jak guma, skóra jak skóra, a lakier niczym nie różni się od tego jaki możemy zobaczyć na prawdziwych maszynach. Przepalenie rury wydechowej jest świetne. Zdetalowanie również na najwyższym poziomie. Co tu dużo gadać - gratuluję wspaniałego modelu! Miło popatrzeć na takie cudeńka

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.