Skocz do zawartości

Węgierski zwiadowca - 39.M Csaba (1/35 scratch)


szwabu87

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam precyzje w nawierceniu tych wszystkich otworów na nity (bo chyba tak je wklejałeś). Prezentują się super!

Nic nie wierciłem. Naklejałem 'plasterki' pociętej ramki na uprzednio zaznaczone miejsca na pancerzu. Ale nawet to szarpało nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lepi samo składające się dragony, legendy, tamiye,... a ja męczę to cuś

Do rzeczy,nie mogłem się powstrzymać -> malutki progres – Csaba już uzbrojona. Sorki za fotki, ale są prosto z hali montażowej zakładów Manfred Weiss

pc280295.jpg

pc280294.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie każdy też biega maraton. Nie wszyscy po prostu się do tego nadają. Tym większy mój szacunek dla takich jak ty. Nie wiem czy lufy nie wyglądałyby troszkę lepiej jakby były na tym samym poziomie. Ale to jest subiektywne opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lepi samo składające się dragony, legendy, tamiye,... a ja męczę to cuś

...nie do końca każdy ;P

Skracz to niepowtarzalna możliwość zbudowania TEGO-CO-W-DUSZY-GRA a nie tego co oferują sklepy...

 

 

Natomiast co do nitów - stosuję na co dzień dwa sposoby:

- wybijanie plasterków igłą spiłowaną "na tępo" z arkuszy polistyrenu odpowiedniej grubości. Igła podczas wybijania wygina polistyrenowy krążek w niewielką soczewkę. Nity na kadłub przenoszę poślinioną wykałaczką (mało higieniczne ale działa). Stosuję dla większych nitów.

- naklejanie na kadłubie ziarenek brokatu sylwestrowego (0,3-0,4 mm średnicy). Następnie na takie przyklejone ziarenko nanoszę spiłowaną na szpic wykałaczką kropelkę gęstego lakieru bezbarwnego (albo nawet wikolu). Wadą jest dużo większa pracochłonność ale można w ten sposób tworzyć bardzo malutkie nity.

 

A'ha... brokat sylwestrowy występuje m.in w kształcie sześciokątów. Można w ten sposób symulować łby malutkich śrub.

 

 

BTW - kawał dobrej roboty.

 

"Masochiści wszystkich modelarni łączcie się"

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie każdy też biega maraton. Nie wszyscy po prostu się do tego nadają.
Skracz to niepowtarzalna możliwość zbudowania TEGO-CO-W-DUSZY-GRA a nie tego co oferują sklepy...

Dzięki panowie za podtrzymanie na duchu , miałem chyba po prostu gorszy dzień i tak mi się wymksło z tym dragonem i resztą.

Nie wiem czy lufy nie wyglądałyby troszkę lepiej jakby były na tym samym poziomie. Ale to jest subiektywne opinia

 

Nie wiem co rozumiesz przez różny poziom (do zdjęcia są na taśmie tylko przychwycone - dlatego wyglądają jak wyglądają) Docelowo maja być jak na zdj. poniżej, zauważyłem ze w większości wozów uzbrojenie jest ustawione w taki sposób, zapewne żeby zrobić więcej miejsca w wieży.

tn800x6003122160486639m.jpg

Źródło internet

Natomiast co do nitów - stosuję na co dzień dwa sposoby:

Również dziękuję, może kiedyś wypróbuje.

Off top - widzę że, FCM 36 się szykuje?

A i owszem. Tak FCM-36, wielce uroczy szkrab. Trochę tylko zastopowałem bo cos skopałem łączenie kompleksu górnej płyty i przedniej z resztą. I dumam nad tym jak z tego wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Kilka słów opisu z postępu prac: detalowane włazy kierowców, doszły drzwi na burcie kadłuba, haki holownicze i te mniejsze na górze kadłuba, postanowiłem też dorobić wewnętrzne elementy uzbrojenia co by nie było goło w wieży. Ale główny owoc prac to montaż zawieszenia, które udało się zrobić ruchome! Obecnie pracuję nad kołem, które mam zamiar potem powielić…

Pozdrawiam Piotrek

pc280023.jpg

pc280024.jpg

b84318373474e025ddcae06be26214b0.gifgif creator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może odlej madziara w żywicy, to jeszcze fortuna się do ciebie uśmiechnie...

Może kiedyś, ale to już nie ten model, bo już się nie da. Poza tym już istnieje ten pojazd w żywicy, w tej podziałce, więc po co go dublować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! Podłubałem troszkę przez ferie, szału nie ma bo równocześnie robiłem jeszcze FCM’a i 7calówke Brooke’a. Kilka zdjęć i słów, o tym co zostało zrobione: doszło oporządzenie w postaci kilofa, łopaty , łomu i podnośnika, antena na pojeździe ( bo chyba jest to antena), jakies okablowanie, oraz „robi się” koło.

I mam jeszcze pytanie: jak myślicie, jakiego typu są mocowania kilofa, łopaty i łomy na tym wozie? Takie jak stosowali Niemcy, czy raczej zwykłe skórzane paski? Bo ja tego nie dałem rady tego ze zdjęć wyciągnąć…

Przepraszam za fotki, bo teraz dopiero widze ze wyszły

Pozdrawiam Piotrek

pc290009.jpg

pc290002.jpg

pc290001b.jpg

pc290004.jpg

pc290007v.jpg

pc290008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Widzę że zdmuchnięto kurz z tematu. Fajnie że ktoś pamięta i kibicuje – dzięki . Co dalej? Dalej to tylko te koła i jeden element zawieszenia który powstał w 1 egzemplarzu czekają do odlania i zostaje malowanko. Ale to chyba poczeka bo obiecałem sobie że już nie pomaluję go pędzlem za dużo mnie pracy kosztowała budowa. Więc nosze się z zakupem aerka, ale i wtedy będę musiał poćwiczyć na jakimś pudełkowym modelu.

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.