Skocz do zawartości

Dragon King Tiger 1/35+ Własne przeróbki (WN)


Is-7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko że Sebastian nic merytorycznego na temat Tygrysa nie napisał

 

No właśnie napisał

"chamskimi" spawami

A co to są Twoim zdaniem chamskie spawy?? to nazywasz merytoryką?? Widzę że nie przeczytałeś mojej wypowiedzi na temat spawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak.... To są moje pierwsze spawy i może faktycznie są złe, ale spróbuję się poprawić.

Sebastianie o których blaszkach mówisz ? ? ? Tych nad sitkami wentylatorów czy tymi na noktowizorach ? ? ?

Nie ma co się kłócić Panowie i roztrząsać czy ktoś miał prawo to czy tamto powiedzieć. Każdy ma swoje zdanie. Sebastian widać siedzi już w modelach dość trochę i liczę się z jego zdaniem. Jak pisałem wcześniej zmniejszę trochę grubość spawów w niektórych miejscach. Jeśli jednak napisałbyś gdzie są one złe to byłbym bardzo wdzięczny.

Blaszki to w 80 % własna inwencja więc może wyszły trochę krzywo. Noktowizory też własnoręcznej roboty.

Tak jak pisałem wcześniej model to kolejny ,,poligon doświadczalny" i trochę na nim eksperymentowałem. Następny model będę chciał wykonać tak by bardziej przypominał oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra na zdjęciach widać że "na pierwszej zmianie hans polożył takiespawy a skąd mamy wiedzieć że szmit nie położył całkiem innych" naprawde w kwestii spawów nie ma co dyskutować. Mi tylko i wyłącznie chodziło o to jak jest pisana krytyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no dwuletni staż spawacza . Nie ma co, chłop zęby ( chyba mleczne ) zjadł w zawodzie .

A na poważnie. WSZYSTKIE spawy oryginalne na modelach są do kitu .

Na takie spawy spawacze mówią, że materiał jest "posmarkany", a nie pospawany.

Grube płyty przed spawanie są fazowane na brzegach i spaw takich płyt musi być wielowarstwowy. Bez fazowania płyt nie uzyskano by tzw. przetopu. Sfazowanie krawędzi, w efekcie końcowym powoduje, że spaw wychodzi szerszy niż mogłoby się na początku wydawać. Mówimy tu o spawaniu tradycyjnymi metodami ręcznymi.

Spawy wykonane przez Wojtka na pewno nie są mistrzowskie, jednak na pewno nie są "chamskie".

Zauważcie, że juniorowi się chciało , czego nie można powiedzieć o wszystkich seniorach. A niektórym gratuluję pedagogicznego podejścia do młodzieży.

Tyle w temacie spawania.

Spawacz z siedemnastoletnim stażem (od dziesięciu lat nie w zawodzie)

Wojtek działaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tą wystającą listwę na końcu dachu z przodu wieży ?

Tak.

I jeszcze jedno pytanie: Czy lufa km-u wieżowego powinna "dochodzić" do jarzma działa ?

Pzdr

Ps. Przepraszam IS-7, że zadaje w Twoim wątku pytania, ale myślę, że Tobie się to też przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tą wystającą listwę na końcu dachu z przodu wieży ?

Tak.

I jeszcze jedno pytanie: Czy lufa km-u wieżowego powinna "dochodzić" do jarzma działa ?

 

Ta listwa w modelu Dragona, tak jakoś dziwnie wygląda.

W oryginale wyglądało to tak.

 

6708.jpg

 

Zdjęcie pochodzi z internetu via forum - TRUMPETER TIGER 2 : A BUILD & INFO RESOURCE!

 

Co się tyczy wieżowego km-u to wygląda to tak.

 

str54.jpg

 

str53.jpg

 

str52.jpg

 

Zdjęcia i rysunek pochodzą z książki wydawnictwa Ryton Publications - Schwere Panzer in Detail

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może spróbuję je zrobić. Jeśli chodzi o ten daszek to też coś pokombinuję.

Na razie robię co innego, taka mała niespodzianka , ale postaram się skończyć składać go do połowy listopada, a na gwiazdkę koniec budowy, bo jak pisałem mam jeszcze ważniejszą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dalej posuwają się moje prace nad Tygrysem, tym więcej ujawnia się baboli Dragona:

Daszek - tak długo kombinowałem, aż wpadłem w czym tkwi problem - Dragon źle przedstawił w instrukcji sposób wklejenia tego elementu ! Ten "daszek powinien" być wklejony odwrotnie ! "Do góry nogami", tak wklejony pasuje niemal idealnie.

Ale nie przejmuj się, widziałem już kilka gotowych modeli ze źle wklejonym tym elementem, nie jesteś pierwszy

Wcześniej pisałem, że siatki są wklejone niechlujnie, głównie chodzi o te prostokątne, odstają na rogach, też już wiem czemu. W modelu na rogach są takie bolce, trzeba je ściąć, wtedy siatki ładnie przylegają.

Krzywo masz też wklejone ramy pod te podłużne siatki, ale to znowu nie Twoje niechlujstwo, tylko Dragon, który tak umieścił kołki ustalające, że musi być krzywo Oczywiście kołki trzeba usunąć i wklejać "na oko".

Na razie to tyle.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, szczególnie blachy.

Z wiekiem i doświadczeniem zmysł estetyczny chyba się zmienia.

Model zeszpecony "chamskimi" spawami, a blachy wydają mi się wklejone niechlujnie.

Ale podpatruję budowę, bo akurat pracuję nad tym samym modelem.

Pzdr

 

Co do wieku i estetyki to chyba nie jest tak źle. Jestem 11 lat po ślubie i żona nadal mi się podoba.

W większości forum przeglądam na telefonie, więc nie zawsze mogę zauważyć detale (czasami nawet się nie znam). Sprawy faktycznie są trochę niedopracowane. Z blachami mi nie bardzo wychodzi, więc komentarze na ich temat zostawiam fachowcom. Ale twój ostatni post przywrócił mi nadzieję w ludzi, że zamiast "chamskich" komentarzy można napisać konstruktywną krytykę. Nie podważam twojej znajomości tematu jak również doświadczenia modelarskiego a tylko styl wypowiedzi. I zostawmy dalsze rozważania aby nie zaśmiecać koledze wątku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do siatek to są przyklejone na super glue i powinny jakoś odejść. Trochę je sfatyguję, porozcinam, ale nie za dużo. Przecież ( po wycięciu tych bolców ) siatki ładnie pasują do otworów i nie trzeba ich ustawiać na oko

Co do daszku, to możliwe, bo wkleiłem go zgodnie z instrukcją i faktycznie może w tym tkwić problem. To jak, zeszlifować ten ,,daszek i zrobić nowy czy zostawić tak jak jest ? ? ?

Spawy prawdopodobnie dzisiaj będą poprawione.

Dzięki za wszelką pomoc, a i konstruktywna krytyka się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poprawiłem spawy i dorobiłem uchwyty, ale wszyło to jak wyszło, zresztą sami popatrzcie.

zdjcie0212qu.jpg

By marekrc at 2011-10-29

zdjcie0214y.jpg

By marekrc at 2011-10-29

zdjcie0215z.jpg

By marekrc at 2011-10-29

zdjcie0216y.jpg

By marekrc at 2011-10-29

zdjcie0220.jpg

By marekrc at 2011-10-29

Oczywiście te piękne dziury obok tych uchwytów będą szpachlowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poprawiłem spawy i dorobiłem uchwyty, ale wszyło to jak wyszło, zresztą sami popatrzcie.

zdjcie0212qu.jpg

 

Ten KM będziesz poprawiał ?

Bo tak trochę mu się za mało wystaje z jarzma

 

Mniej więcej tyle powinien wystawać km z jarzma.

 

6364.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Dawno nic nie dawałem na stronę, ale szkoła i inne obowiązki hamowały postępy prac nad Kingiem, a i też praca przy podstawce do Pantery F. Co zrobiłem przez ten czas ? ? ? Poprawiłem kilka rzeczy, zmieniłem karabin i przykleiłem błotnik. Prawdopodobnie dzisiaj tata wytoczy mi reflektory do noktowizorów i jutro zamieszczę zdjęcia modelu przygotowanego do malowania. Poniżej fotki marnych postępów prac.

 

img0372q.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0373f.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0374me.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0375o.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0376ll.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0378l.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0367fn.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0365nc.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0357xm.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img04061.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0356i.jpg

By marekrc at 2011-11-11

img0368n.jpg

By marekrc at 2011-11-11

 

Proszę o komentarze, podpowiedzi. Mam trzy pomysły odnośnie kamo

Standardowe malowanie z Arden z miękkimi przejściami.

kt14.jpg

By marekrc at 2011-11-11

Trzy-kolorowe kamo SF

69711177.jpg

By marekrc at 2011-11-11

Dwu-kolorowe kamo

dscn7667x.jpg

By marekrc at 2011-11-11

 

Wszystkie będą miały dodatki w postaci elementów pomalowanych na minie.

Jak myślicie, które będzie najlepsze ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda nawet teraz przed malowaniem. Jeśli chodzi o mnie (choć jako laik w tematyce niemieckiej raczej nie powinienem się wypowiadać ) to podoba mi się to drugie malowanie SF

 

Powodzenia przy malowaniu!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za komentarze. Znalazłem jeszcze dwa ciekawe schematy malowania. Mnie osobiście podoba się ten pierwszy.

 

aad069e4219d27c65a542fd.jpg

By marekrc at 2011-11-11

 

Mam pytanie. Lepiej malować Pactrą, czy Life Color z aero ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za komentarze. Znalazłem jeszcze dwa ciekawe schematy malowania. Mnie osobiście podoba się ten pierwszy.

 

aad069e4219d27c65a542fd.jpg

By marekrc at 2011-11-11

 

Mam pytanie. Lepiej malować Pactrą, czy Life Color z aero ? ? ?

 

Racja pierwsze jest bardzo fajne

Co do malowania... malowałem kiedyś pactrą i jest bardzo fajna (to tylko moja opinia) ale na chwilę obecną to wydaje mi się że lepsza opcja jest malować z aero

I do tej i do tamtej techniki trzeba mieć wprawe...

Ale najlepiej będzie jak się wypowiedzą Ci doświadczeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.