Skocz do zawartości

Dragon King Tiger 1/35+ Własne przeróbki (WN)


Is-7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Dzięki za komenty.

Miałem dzisiaj zrobić lepsze zdjęcia, ale nie dałem rady, były ważniejsze sprawy- zakupy itd.

King dzisiaj dostał napisy i dodatkowe oznaczenia na włazie. Jak dobrze pójdzie to Jutro zacznę robić do niego podstawkę. Postaram się też poczernić gąski. Teraz czeka mnie ciężka przeprawa z obiciami. Będę musiał potrenować, zanim cokolwiek zrobię na gotowym modelu. A tak przy okazji, jakim kolorem robicie obicia ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobnego odcieniu nie ma Rust od Pactry ? ? ? Mam też ,,ciemną rdzę" z zestawu do rdzy i kurzu od LC. Nazwa farbki to Rust Dark Shadow. Nie wiem, może też będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dumo, czy zdradzisz może jakiego jakiego odcienia szarego z Vallejo używasz do mieszania z Rust-em Vallejo ? ? ?

Mały postęp, ale jest. Dorobiłem kilka szczegółów. Poniżej zdjęcia.

 

Jedno na wstęp.

img1006e.jpg

By marekrc at 2011-12-14

A tutaj normalnie.

img1032q.jpg

By marekrc at 2011-12-14

img1036s.jpg

By marekrc at 2011-12-14

img1037on.jpg

By marekrc at 2011-12-14

img1039gtr.jpg

By marekrc at 2011-12-14

img1042lc.jpg

By marekrc at 2011-12-14

img1043jb.jpg

By marekrc at 2011-12-14

img1045f.jpg

By marekrc at 2011-12-14

img1046i.jpg

By marekrc at 2011-12-14

img1048ig.jpg

By marekrc at 2011-12-14

 

 

Do zrobienia zostały jeszcze dodatki, czyli kanistry, urwana lina, kilka pocisków ( chyba dwa , ale nie jestem jeszcze pewny ), panzerfausty, ( oprócz kanistra wszystko będzie na pace) domalować karabin, zrobić obicia, błoto, gąski i lakier, by zabezpieczyć wszystko. No, lista jest jeszcze długa, ale może do końca roku zdążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis robiony białą farbą olejną.

Faktycznie, plan ambitny, ale już w przyszłym tygodniu we czwartek zaczynam przerwę świąteczną w szkole, to może coś akurat podciągnę w robocie. Tak naprawdę to zostały szczegóły ( no nie licząc układu jezdnego ), ale przydałoby się strzelić jakąś podstawkę, więc sam nie wiem czy zdążę.

Chciałem się jeszcze zapytać jak wyszły zdjęcia, czy takie mogą być ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dumo, czy zdradzisz może jakiego jakiego odcienia szarego z Vallejo używasz do mieszania z Rust-em Vallejo ? ? ?

 

Rust vallejo mieszam z dark rubber od panzer aces, mieszasz na oko aż się kolorek spodoba.

 

 

Zdjęcia niezbyt dobre, w miejscach niedoświetlone, a miejscami zbyt naświetlone. Brakuję obróbki. Ściągnij fotoszopa i rozkmiń obróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie jest ; ) te gaski na wiezy sa za jasne zdecydowanie, za krótko sie moczyły. No i te liny jakoś tak wystaja poza obreb kadłuba z tyłu... zle mocowania przykleiłeś czy lina jest za długa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Wiem, z tymi linami to totalna kicha, Dragonowskie liny są do d....y, twarde i ciężko się układają i w końcu gdy je zamontowałem odpuściłem sobie już te przesunięcia. Chyba tak możę być ? ? ?

Wczoraj wreszcie rozpoczęły się ferie świąteczne i miałem trochę czasu na model. Zrobiłem na razie tylko obicia odsłaniające farbę podkładową, a i tak zabrało mi to z 3 godziny. Teraz jeszcze kolor rdzy ( zakupione farbki , które polecał Dumo ), obicia gąbką i rozpoczynam to co tygrysy lubią najbardziej, czyli brudzing.

Poniżej fotki, słabe bo robione telefonem, ale może da się coś na nich zobaczyć.

 

zdjcie0382z.jpg

By marekrc at 2011-12-23

zdjcie0383ry.jpg

By marekrc at 2011-12-23

zdjcie0385x.jpg

By marekrc at 2011-12-23

zdjcie0386z.jpg

By marekrc at 2011-12-23

zdjcie0387a.jpg

By marekrc at 2011-12-23

zdjcie0388c.jpg

By marekrc at 2011-12-23

zdjcie0389n.jpg

By marekrc at 2011-12-23

zdjcie0390c.jpg

By marekrc at 2011-12-23

zdjcie0391p.jpg

By marekrc at 2011-12-23

 

Jak to wygląda ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś do mnie nie przemawiają. Jako przykład podam osłonę km-u w pancerzu czołowym. Otóż prawie całą krawędź otworu pokryłeś obiciami, a kopułka nie ma nawet najmniejszej ryski. Wydaje mi się, że raczej większa szansa byłaby na utratę farby w tym miejscu. Ocena subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo ty tych obić nie da się zmyć.

Zobaczymy jak będą wyglądały po dodaniu drugiego koloru. Dopiero uczę się robienia obić, jeśli będą złe to trudno, trzeba będzie wrzucić go do Cleanlux-a. Niektóre można zatuszować zaciekami, olejem, pigmentami, bo niektóre są na prawdę delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłeś Sido pomiędzy kamo a obicia? Jeżeli tak, to możesz je delikatnie zmyć. Jak robiłeś je akrylem, to wystarczy patyczek do uszu i woda, a jak olejną to pewnie rozpuszczalnik - ale koniecznie taki do olejnych co jest (prawie)obojętny dla akryli. Jak będziesz to robił z umiarem, to się uda

 

Myślę, że w wielu miejscach mogą zostać tak jak są, w innych wypadałoby je ograniczyć metodą jak powyżej. W kilku można też coś domalować. Pewnie jak dołożysz do nich drugi kolor - czarny, szary, panzergrey, gun metal? - to będzie to lepiej wyglądać i dopiero wtedy zobacz co i na ile trzeba poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie lepiej jak to wymalujesz, na razie jest ... jak jest.

Natomiast mi się bardzo podoba rdza na tych płytach i ogniwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten świąteczny dzień.

Wczoraj dokończyłem obicia na wierzy. Poniżej zdjęcia.

 

img1096qq.jpg

By marekRC at 2011-12-24

img1069p.jpg

By marekrc at 2011-12-24

img1070zn.jpg

By marekrc at 2011-12-24

 

Zdjęcia samej wieży.

img1082df.jpg

By marekrc at 2011-12-24

img1080j.jpg

By marekrc at 2011-12-24

img1084o.jpg

By marekrc at 2011-12-24

img1087i.jpg

By marekrc at 2011-12-24

img1090yl.jpg

By marekrc at 2011-12-24

img1091xm.jpg

By marekrc at 2011-12-24

img1092da.jpg

By marekrc at 2011-12-24

img1094rl.jpg

By marekrc at 2011-12-24

 

A tutaj zdjęcia podstawki szykowanej do tygryska.

img1100wk.jpg

By marekrc at 2011-12-24

img1099h.jpg

By marekrc at 2011-12-24

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim modelarzom spokojnych i radosnych świąt, wielu pięknych modeli pod choinką i szczęśliwego nowego roku.

 

yczeniad.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.