Skocz do zawartości

Dragon King Tiger 1/35+ Własne przeróbki (WN)


Is-7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ok, dzięki za info.

Co do mini, to ma być to czołg z końca wojny i z braku części w kolorach kamuflażowych tak właśnie wygląda.

To jaki kolor dać tego filtra ? ? ? Mam natural siena, ale nie wiem czy to będzie to. Które są lepsze farby olejne, Renesans czy Talens Van Gogh, bo mam dostęp i do tych i do tych więc które będą lepsze ? ? ?

Jakie kolory zastosować jako biedronkę ? ? ?

P.S. Czy to ten sidolux, który stosujecie jako lakier błyszczący???

sidoluxdoochronyinablys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zakupiłem właśnie Sidolux do Paneli. Zrobiłem test, ale wyniki nie są zadowalające. Malowałem pędzlem, ale po położeniu jednej warstwy Sido model ledwie zaczął się błyszczeć, tzn. wygląda jakby był pomalowany satynowym lakierem. Od czego to zależy ? ? ? Ile trzeba położyć warstw, by model ładnie się błyszczał ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cały czas problem z tym sido aerkiem nigdy nie udało mi się lustra uzyskać ,nawet kilka warstw i wychodzi półmat,pędzlem już jako tako ale też nigdy lusterko. Najlepszy bezbarwny jaki używałem to Gunze H ale drogi wiec kupiłem akrylowy gloss w sprayu w markecie budowlanym.wystarczyły dwie cieniutkie warstwy na "21" aby błyszczał sie jak psu j..ca

 

500ml za 14 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zobaczymy pokombinuję, a jak nie to mam zawsze w pogotowiu błyszczącą, Pactrę, one mnie nigdy nie zawiodła, a Sido będę używał do błota itd, ale jeszcze popróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do mini, to ma być to czołg z końca wojny i z braku części w kolorach kamuflażowych tak właśnie wygląda.

 

Na końcu wojny to raczej czołg wychodził z fabryki cały w minii (bywały przypadki zielonego)a kamo nakładano w warsztacie jednostki, uproszczone oczywiście, ale było

Nie słyszałem o pojedyńczych częściach w minii, a na wielu modelach się pojawiają takie kwiatki

ps. dlaczego szary kolor a nie żółty?, słyszałem o szarym bazowym ale to nie zostało potwierdzone oficjalnie.

 

Dodaję fotkę kamo podobnego do twojego:

ps. zdjęcie przy oświetleniu żarówkowym

qPp3J.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest szary tylko odcień piaskowego, coprawda wyszedł szarawo dosyć ale zawsze...

 

Trochę za szarawo, miałem wrażenie że to podkład i cały czas zastanawiałem się po co cieniowanie na podkładzie , ech stary człek już jest i źle widzi

Polecam:

http://www.auradesign.eu/ukazka_4en.htm

 

Myślę że podejdzie ten ,,Elfenbein,, co kolwiek to znaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie Sidolux do Paneli. Zrobiłem test, ale wyniki nie są zadowalające. Malowałem pędzlem, ale po położeniu jednej warstwy Sido model ledwie zaczął się błyszczeć, tzn. wygląda jakby był pomalowany satynowym lakierem. Od czego to zależy ? ? ? Ile trzeba położyć warstw, by model ładnie się błyszczał ? ? ?

 

Wojtku ja mam sidolux do PCV i Linoleum... jedna warstwa i błyszczy się jak psu ten no nakładam kalki i druga warstwa... efekt jest naprawdę super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu połóż drugą warstwę, sido bardzo dobrze nakłada się pędzlem. osobiście uważam, że najlepszy jest do drewna ale jak widać są różne gusta. jesli kładziesz sido na bardzo matową powierzchnię to pierwszy efekt jest satynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robercie nie ma się co smucić, testy wykonywałem na ,,wraku" więc żadnej straty nie ma.

Edit: Trzy warstwy Sido to lekarstwo na matową powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No, kalki położone, wash zrobiony. Sidolux się sprawdza, ale gdy nałożyłem kalki i pokryłem je Micro Sol-em w miejscach gdzie go zaaplikowałem sido całkiem się rozpuściło, ale z kamo nic się nie stało. Jest to prawdopodobnie efekt mojego pośpiechu, za szybko chciałem położyć kalki i lakier jeszcze dobrze nie wysechł.

Poniżej zdjęcia. Są strasznie blade ( robione komórką na szybko ), a nie chciało mi się ich obrabiać.

 

zdjcie0363b.jpg

By marekrc at 2011-12-09

zdjcie0364e.jpg

By marekrc at 2011-12-09

zdjcie0365l.jpg

By marekrc at 2011-12-09

zdjcie0366kv.jpg

By marekrc at 2011-12-09

zdjcie0367z.jpg

By marekrc at 2011-12-09

zdjcie0368z.jpg

By marekrc at 2011-12-09

zdjcie0369.jpg

By marekrc at 2011-12-09

 

Na tych zdjęciach rdza wygląda bardzo blado, ale w rzeczywistości jest ładniejsza. Gąski na wierzy moczą się ponownie, bo efekt, jaki widać na zdjęciach mnie nie zadowalał.

Jutro postaram się wrzucić lepsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.