Skocz do zawartości

Hanomag Sdkfz 251/1 Ausf C (Gerät 901)


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Hanomag Sdkfz 251/1 Ausf C (Gerät 901), 1:35 Tamiya. Kolejny gniot mojej produkcji, jakoś tam pomalowany i chyba skończony (?).

Więcej brudzingu nie będzie. Podstawki nie planuję.

Zapraszam do oglądania i oceny

 

hano01.jpg

 

hano02.jpg

 

hano03.jpg

 

hano04.jpg

 

hano05.jpg

 

hano06.jpg

 

hano07.jpg

 

hano08.jpg

 

hano09.jpg

 

hano10.jpg

 

hano11.jpg

 

hano22.jpg

 

Razem z PAK 38...

 

hano19.jpg

 

hano20.jpg

 

PAK 38

 

hano12.jpg

 

hano13.jpg

 

hano14.jpg

 

hano15.jpg

 

I po macoszemu potraktowany PAK 35/36. Armata absolutnie mi się nie podoba. Może ją kiedyś poprawię. Na razie zostaje tak jak jest....

 

hano16.jpg

 

hano17.jpg

 

hano18.jpg

 

 

I tyle......

 

Ps. A tutaj link do warsztatu http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=27751

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co....model piekny jak ta lala !!! Kedys sobie pstrykne takiego sdk'a napewno!

Fajnie zwashowany...moze kola bym bardziej podkurzyl...ale to kwestia upodoban....ale nad PAKiem to jeszcze mogles sie nieco poznecac

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to się wysyp tych SDK-ów zrobił. Taj jak Math też sobie kiedyś strzelę takiego lub podobnego. Jest super, jest super więc o co ci chodzi śpiewał kiedyś Muniek, ale chodzi mi o boczne klaki na których mogło być choćby trochę zacieków lub coś (tak przynajmniej wygląda u mnie na kompie i mogą to być zdjęcia - wiem po moim Grancie) Super robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Okrutnie dziękuję za pozytywny odbiór moich ostatnich wypocin!

 

Wypada teraz coś napisać.....

 

Super!!!

 

No, może tylko ładny.....

 

moze kola bym bardziej podkurzyl.

 

Mogłem ale jakoś tak nie wyszło.....

 

ale nad PAKiem to jeszcze mogles sie nieco poznecac

 

Nie miałem sumienia. Z tych modeli, on podoba mi się najbardziej....

 

ale chodzi mi o boczne klaki na których mogło być choćby trochę zacieków lub coś (tak przynajmniej wygląda u mnie na kompie i mogą to być zdjęcia - wiem po moim Grancie) Super robota.

 

Zacieki są, ale bez przesady. Wina zdjęć....

 

Przyczepię się jednak do oznaczeń: no bo albo oznaczenie z artylerii, albo pepanc na haku

 

Absolutnie masz racje co do kalek i brawa za czujność! Zestawowe kalki to sf, więc poleciały do szuflady. Coś tam dobrałem ze starych zapasów i tym co znalazłem model wykończyłem. Oznaczenia to Kampfgruppe Guderian i jakiś tam batalion czy regiment artylerii. PAK to już moja własna radosna twórczość!

 

Super wyglada i pokazuje to ze wcale nie trzeba Dragona zeby ukazac ciekawa konstrukcje

 

Stary jestem, więc lubię stare modele. Dragonów unikam, bo nie lubię, choć ostatnio coś mi chodzi po głowie....

 

Szkoda, że nie będzie podstawki

 

Nie będzie. Mam około setki modeli, których nie sprzedaję i nie mam gdzie już tego stawiać...

 

Co następne na warsztacie

 

KaJaPa albo Bradley. Chodzi za mną coś powojennego...

 

Do czego służyły tyczki podwieszone do PAKa

 

Te biało czerwone to tyczki artyleryjskie. Armata na stanowisku była ustawiana i poziomowana przez celowniczego na tzw. dozór, którym mógł być charakterystyczny punkt terenowy lub ta właśnie tyczka kierunkowa, ustawiona w odległości ok. 60 m od działa. Jeśli stanowisk ppanc było więcej, tymi tyczkami oznaczano również kąt-pole ostrzału poszczególnej armaty. Tyle teoria. A jak to wyglądało w praktyce? Trudno powiedzieć...

 

Nawet szare może być piękne. Jakim kolorem bazowym malowałeś siedzenia?

 

Siedzenia malowałem mieszanką Vallejo MC 034(70814 burnt cad. redy) i 148(914 burnt umber) w proporcji "na oko, aż będzie dobrze"...

 

Bardzo fajnie się prezentuje i chyba o to w tym chodzi

 

Chyba masz rację......

 

BDB

 

Dziękuję, staram się.....

 

Sd kfz piękny a Pak 38 jeszcze lepszy

 

Tak jest! PAK 38 jest uroczy.....

 

 

Jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.