Jump to content

F/A-18F Super Hornet 1/72 Hasegawa


karambolis8
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Prawie skończyłem MFa "Miecznika", wystarczy tylko dokleić odłamane ( ) podwozie i można robić galerię. Zaczynam teraz nowy model. Pomysł podpatrzyłem na ARC:

 

191108_133983660006507_100001846209847_226733_1464540_o.jpg

 

Zamierzam zrobić coś bardzo podobnego, wręcz to samo, czyli lądujący samolot zaczepiony o gumę. Udział biorą:

 

Hasegawa E18 Super Hornet F

Fotelie Pavla

Figurki pilotów z Intrudera Fujimi.

 

W następnym odcinku pierwsze zdjęcia, zapraszam

 

Pozdrawiam,

Adam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zasiadam w pierwszym rzędzie Jednak w modelu na zdjęciu dysze są zamknięte a samolot dopóki nie zatrzyma się całkowicie jest na pełnym gazie, na wypadek zerwania liny, tak więc żeby nie być gołosłownym

 

Powodzenia w budowie

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Czesio. Też o tym słyszałem. I zastanawiam się co z tym zrobić, bo w zestawie są zamknięte, a nie chcę zbytnio inwestować w dodatki. Nie wiem czy dam radę samemu je wydłubać. Inny pomysł to takie tłumaczenie: pilot już wie, że złapał linę, więc zamknął dysze, ale samolot jest jeszcze na dobiegu ;)

Link to comment
Share on other sites

(...) Zamierzam zrobić coś bardzo podobnego, wręcz to samo, czyli lądujący samolot zaczepiony o gumę. (...)

Ponieważ w podpisie masz słowo "elektronika" to może pokusisz się o coś takiego:

01.jpg

http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal10/9201-9300/gal9280-F-14-Ikeda/00.shtm

Polecam również obejrzeć film (link jest w powyższej relacji), efekty audio-wizualne mocno przemawiają do wyobraźni

Link to comment
Share on other sites

Widziałem już tą podstawkę Woit, ale kompletnie o niej zapomniałem. Na pewno to rozważę. Dźwięk do mnie nie przemawia jakoś specjalnie (chociaż nie powiem, w miarę realistycznie brzmi), ale oświetlenie już prędzej. Może nawet reflektory lądowania bym podłączył? No zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Dzisiaj troszkę o kabinie pilotów.

 

Kokpit ma zerową ilość detali. Wszystko płaskie. Szkoda, bo reszta elementów jest bardzo ładnie zdetalowana. Liczyłem na wypukłe panele, mógłbym posuchopędzlować, a tak zostają tylko kalki. Instrukcja proponuje FS 36231 jako kolor całego kokpitu.

 

SH105211.jpg

 

Poniżej fotele z zestawu i Pavlowe. Żywiczne są troszkę niższe, ale nie za bardzo. Pierwszy już z grubsza obrobiony.

 

SH105212.jpg

SH105213.jpg

 

Na koniec wspomniane figurki z Intrudera Fujimi. Bardzo mi się podobają. Fajnie, że łapki są osobno. Łepek też niczego sobie.

 

SH105214.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kurcze troche więcej można by się było spodziewać po Hase

Link to comment
Share on other sites

Zasiadam w pierwszym rzędzie Jednak w modelu na zdjęciu dysze są zamknięte a samolot dopóki nie zatrzyma się całkowicie jest na pełnym gazie, na wypadek zerwania liny, tak więc żeby nie być gołosłownym http://www.youtube.com/watch?v=BBtl7tck ... re=related

 

Powodzenia w budowie

Pzdr

Na filmie wyraznie widac ,że dysze są w takim samym położeniu co na zdjęciu modelu ,czyli zamknięte.

Link to comment
Share on other sites

Obejrzyj jeszcze raz, na podejściu ma zamknięte, siada na pokład wysuwa trochę liny i dysze się otwierają i widać płomienie z silnika, jak się kapnie że złapał linę i jest wszystko ok to wyłącza silniki. Tutaj 2 przykład

Link to comment
Share on other sites

Dysze otwiera dopiero, kiedy wie, że złapał linę. W momencie przyziemienia ma przymknięte ponieważ tylko w takim układzie uzyskuje pełny ciąg. Wynika to z prawa Bernoliego. Więc jeśli ma być w trakcie łapania liny, to zdjęcie załączone na początku przedstawia prawdziwą sytuację.

Link to comment
Share on other sites

Piękne zdjęcia ;) Ale mi chodziło że po dodaniu pełnego ciągu dysze się otwierają , a na podejściu są zamknięte by utrzymać odpowiednią prędkość podejścia czyli jeśli

się nie mylę 130 węzłów czyli +/- 240-250 km/h na pełnym ciągu otwiera dysze i leci nawet 1,8 macha ;) sorki ale się mała zamota zrobiła

Link to comment
Share on other sites

EA-18G-Growler.jpg

ace0aa3d8e20d8ab28ae3f3dfa03_grande.jpg

 

Po przyziemieniu daje pełny ciąg (więc dysze się otwierają), aby w razie przesmarowania mógł wystartować ponownie. Pilot o tym czy złapał liny czy nie wie dopiero kiedy samolot się zatrzyma. A wtedy nie potrzebny mu już pełny ciąg

Link to comment
Share on other sites

Długo by gadać na ten temat, poszukaj w internecie informacji o dyszach zbieżnych i zbieżno-rozbieżnych. Ale kluczem do zrozumienia istoty zjawisk przepływowych jest właśnie wspomniane wyżej prawo Bernouli'ego, bez tego nie ma co nawet ruszać tematu ;)

Link to comment
Share on other sites

Mikele ale tu chodzi o konkretny przykład. Jak widać na fotkach 18tka podchodzi na dyszach zamkniętych, dotyka pokładu daje pełną moc dysze się otwierają.

e35-23-069.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.