Skocz do zawartości

[OPEN] Mastercraft PZL P.37 "Łoś"


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Dzięki panowie

 

Dziś zająłem się mniej wyczerpującą pracą. Zacząłem montować przedział pilota z blaszek. Oprócz blaszek planuję nieco "okablować" wnętrze wzorując się na fotkach oryginału. Trochę tych kabli będzie...

 

Pionową ściankę zrobiłem z falistej blaszki od P.11. Part proponował gładką ale na fotkach widać blachę falistą. Zmieniłem także mocowanie pedałów. Poducha jest z Blu Tacka. Można ją dowolnie modelować.

 

052bk.jpg

 

053dg.jpg

 

054tc.jpg

 

055so.jpg

 

056tx.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipkins powinieneś mieć zakazane branie udziału w konkursach, psujesz innym zabawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dziękuję panowie za doping! Daje motywację do roboty

 

Moses! Pamiętaj, że mam szansę nie zdążyć w terminie... a poza tym to w konkursie jest na prawdę sporo bardzo dobrze zapowiadających się modeli (np. Twój) i rywalizacja będzie jak zwykle wyrównana. Tym lepiej dla modeli

 

A tymczasem kolejna mała aktualizacja. Dodałem wyposażenie lewej burty w przedziale pilota. Z własnych dodatków wykonałem cięgna (popychacze?) dźwigni przepustnic, włącznik reflektora i skrzyneczkę przycisku reflektora sygnalizacyjnego (podaję za nazwami z monografii ). Wykonałem również tablicę rozdzielczą (mój ulubiony element każdego kokpitu).

 

057gi.jpg

 

058ui.jpg

 

059tv.jpg

 

060mt.jpg

 

062ps.jpg

 

063fl.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses! Pamiętaj, że mam szansę nie zdążyć w terminie... a poza tym to w konkursie jest na prawdę sporo bardzo dobrze zapowiadających się modeli (np. Twój)

 

Ipkinsie proszę Cię! Może i model się dobrze zapowiada, ale nie stosownym by było porównywanie mojego warsztatu do Twojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy kolega będzie skracał tę podłogę co się ciągnie nad komorą bombową? Bo jeżeli nie to chyba będzie mało miejsca dla radiooperatora. Ja przy moim Łosiu się trochę za późno zorientowałem i kiszka wyszła (mało widoczna bo w środku ale kiszka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam takie pytanie: czy kolega będzie skracał tę podłogę co się ciągnie nad komorą bombową? Bo jeżeli nie to chyba będzie mało miejsca dla radiooperatora. Ja przy moim Łosiu się trochę za późno zorientowałem i kiszka wyszła (mało widoczna bo w środku ale kiszka).

 

Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem bo do radiooperatora jeszcze połowa drogi Patrząc na rysunki i fotki wnętrza w tym miejscu faktycznie wydaje się, że podłoga jest za długa. Skrócenie jej nie będzie trudne. Dzięki za uwagę!

 

A tymczasem porobiłem troszkę przy wyposażeniu przedziału dowódcy/obserwatora. I tym sposobem lewa strona jego kabiny jest gotowa. Dojdą jeszcze magazynki do km-ów ale to dopiero po malowaniu. Wymieniłem też wolant i zmontowałem fotel obserwatora. Teraz czas na prawą stronę przedziałów pilota i dowódcy

 

068xyh.jpg

070au.jpg

071mnn.jpg

 

Pomalowałem również tablicę. Zdjęcie bardzo jasne ale to po to by było jakoś widać zróżnicowanie tarcz zegarów Sama tablica jest pomalowana kolorem "tyre black".

 

067a.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne, jak Ty to wszystko będziesz maskował do malowania

 

Jako Juror mogę z pewnością powiezieć że Ipkins to nie tylko świetny fachowiec ale także Showman, który potrafi pokazać elementy Swojej pracy - Panowie 'czapki z głów' - dobrze poobserwować i nauczyć się jak wielki wkład pracy oddziaływujący na wynik ma dobrze obfotografowany warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki za doping

 

tombie01 heheh showman? Mam nadzieję, że uda mi się mój show dokończyć w terminie

 

Jarekk!

 

Co jest nie tak z dolnym stanowiskiem? W monografii jest kilka fotek, które pozwolą odtworzyć najważniejsze rzeczy. Chyba, że chodzi Ci o samą pozycję stanowiska w kadłubie. Tego nie będę zmieniał. Postanowiłem, że nie ingeruje w geometrię w tym modelu bo po prostu nie zdążę Właśnie zamierzam się zająć dolnym strzelcem zatem napisz na co zwrócić uwagę.

 

A tymczasem skończyłem wyposażać przedział radiotelegrafisty. Dodałem też zbiornik zastrzykowy i gaśnicę za fotelem pilota. Gaśnice pożyczyłem z LWS Mewa Ardpolu

 

077hu.jpg

 

075jk.jpg

 

076wi.jpg

 

078iq.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję sobie Łosia i jestem pod wrażeniem. Rzeczywiście monografia AJ Press pozwala na w miarę rzetelne odtworzenie stanowiska dolnego strzelca. Mam pytanie z innej beczki - jaki kolor kolega wybierze na wnętrze? Jest co by nie mówić spór w doktrynie - srebrny czy khaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem odtworzenie stanowiska od środka, ale od zewnątrz?

Dwie zasłonki stanowiska znajdują się po zewnętrznej stronie kadłuba i są osłonięte blachą. Chodzi mi o tę blachę osłaniającą. Na rysunkach różnie ją pokazują a zdjęcia z tym fragmentem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sporu po znaleziskach ekipy z programu "Było nie minęło".

 

 

Czyli jaki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasłonek dolnego stanowiska strzeleckiego - dość dobrze można to zobaczyć np na fotografiach z monografii AJ Press choćby str. 126 czy 152 - jest niewielkie wybrzuszenie na kadłubie.

Z kolorem wnętrza chyba nie wszystko jasne - fotki w monografii zwłaszcza str 260-278 - nie bardzo sugerują srebrny - brak kontrastu względem np obić zagłówków (str 275), na innych widać niewielkie obicia farby. Nie zmienia to faktu, że ciekawiej byłoby, gdyby był srebrny . A kiedy autor się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.