Skocz do zawartości

[Open] MasterCraft Spitfire Mk. VIII


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Szlachetni w Dziele Tworzenia...

Niestety moje ostatnie przejścia życiowe spowolniły znacznie prace nad modelami a wręcz je zablokowały... Może zdążę do finału, ale wybaczcie mi milczenie...

Z poważaniem...

Wasz Aleksandr Fiedotow, czyli Ja

P.S. Wpis dla obu tematów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc Szlachetni, ciąg dalszy prac nad Spitfirkiem.

Powstały drzwi do akumulatora i radia...

imgp0968a.jpg

imgp0975a.jpg

oraz poprawki podłogi (jakiś stary odlew treningowy).

imgp0953z.jpg

Wykonałem naciąg pasów za pomocą nici do repasacji pończoch.

imgp0946p.jpg

imgp0940c.jpg

Podłogę i przejście kadłub - skrzydło podciąłem dla łatwiejszego montażu.

imgp0967n.jpg

Przyszła kolej na lotki. Wzmocnienia to jak to u mnie naklejone ksero.

imgp1324.jpg

Zawieszenie wykonałem z paseczków plastiku odpowiednio dociętych po zaschnięciu kleju.

imgp1314.jpg

imgp1311yq.jpg

imgp1318z.jpg

Kropelki SG na zawiasach ustaliły ich położenie.

imgp1376w.jpg

imgp1376w.jpg

imgp1379h.jpg

imgp1381j.jpg

To tyle na tę chwilę. Mam nadzieję do końca przyszłego tygodnia zamknąć cały płatowiec, może prysnąć podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jasne! Troszkę pochłonęła mnie "Jedenastka" i coś jeszcze co widać w temacie PZLki.

Niebawem główny montaż Spita i wstępne malowanie. Planuję maski zrobić z Oramascu. Znalazłem gdzieś w necie widok MASEK - tych firmowych i w oparciu o nie zrobię swoje z korektą wg zdjęć Spita Skalskiego (aż dwa hihihihi).

P.S.

karambolis8...

To było wywołanie do tablicy hihihihihihi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienia Spita:

Chłodnice żywiczne - moja kopia Pavli.

imgp3186z.jpg

Powycinałem uchylane klapy wylotów

imgp3191.jpg

Wstawiłem blaszki siatek chłodnic które bardziej mi przypominały oryginalne i same klapy

imgp3195.jpg

Usterzenie poziome - stateczniki mają poprawiony obrys i zrobioną grawerkę. Ster wysokości to Pavla. Udało mi się "ściągnąć drążek na siebie" więc odzwierciedliłem to.

imgp3197o.jpg

A w P11 nudy. Kładę dalej blachę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W reszcie się coś ze Spitem ruszyło

Przez Kolegę nabawiłem się choroby na ten egzemplarz i teraz nie śpię po nocach by go sobie kupić

Z tego co wiem to Italery wypuściła coś podobnego ale u mnie w sklepie kosztuje to 49zł co uważam za lekko niepoważne więc puki co muszę się obejść smakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić TEGO Spita, to Italerki kijem nie tykaj. Albo masochizm jak u mnie, albo za dość śmieszne pieniądze Mk. IX Airfix z nowej edycji + końcówki z KP - MC, poprawka maski silnika i kalki mpd dawniej SP DECAL. To w 1:72.

Ale 1:48 radzę za równie śmieszne pieniądze kupić ICMkę i te same kalki w 1:48. A dodatków w formie żywicy, czy blaszek jest sporo. Nie polecam Revell - Hasegawa. Problem z zakrótkim kadłubem w części silnikowej.

Tu masz poprawki do Mk IXe z czerwonymi gwiazdami.

p1030629c.jpg

p1030798m.jpg

imgp3833.jpg

imgp3835x.jpg

Jakby co to końcówki w 1:72 i 1:48 po parze odstąpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że schnie szpachlówka w szczelinach zabrałem się za śmigło... Jak dobrze pójdzie, będzie się kręcić.

Po sklejeniu prysnąłem podkładem chwyty, podwozie i śmigło.

Oto one:

17289300.jpg

imgp3843.jpg

imgp3844.jpg

imgp3845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatowiec kompletny. Teraz zabawa z detalami. Chwyt na masce jeszcze za duży.

imgp3849.jpg

poprawki szpachlowania i trasowania konieczne...

imgp3851x.jpg

... to ta klapka od klap

imgp3860m.jpg

... i przeszklenie za fotelem oraz podstawa masztu anteny. Widoczne również pokrywa zasilania lotniskowego (papier)

imgp3862k.jpg

Celownik dostał wreszcie szybę, choć wcześniej zrobił takie PINNNGGGGGGG z pęsety i musiałem przypomnieć sobie raczkowanie - modelarze chyba najlepiej to potrafią.

imgp3877b.jpg

A takie coś zrobiłem sobie ze starego ostrza Olfy do grawerowania

imgp3880q.jpg

Jak, mam nadzieję, jutro pokażę dopasowanie kabiny nastręcza dużo problemów. Może dziś w nocy jeszcze to zrobię...

P.S.

Jeszcze kilka zdjęć z wstępnego dopasowania śmigła. Bałem się o skrzywienia osi, ale wyszło pozytywnie. Więc jest szansa na obrotowe zamocowanie.

imgp3895.jpg

82898582.jpg

84407284.jpg

95869792.jpg

Od rana walka z wiatrochronem. Limuzyna będzie częściowo otwarta żeby uktyć niedostatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD prac.

Przetłoczenia które brakowały odcisnąłem w modelinie i zalałem żywicą dwuskładnikową.

imgp3902t.jpg

imgp3904.jpg

imgp3907y.jpg

Dokończyłem "blachę" silnika.

imgp3913.jpg

Poprawiłem wycięcie kabiny...

imgp3900y.jpg

imgp3908o.jpg

...przykleiłem wiatrochron...

imgp3917.jpg

...i po zabezpieczeniu folią Oramasc zaszpachlowałem przejście w kadłub.

imgp3919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prastitie Druzja. S Jaczkom nie uspieju k sażaleniju. Ale będę kontynuował i nie omieszkam Was Szlachetni informować.

Stan faktyczny Spitfire HF Mk. VIII z 601 Dywizjonu RAF UF*7 na chwilę obecną:

-wykonane światła pozycyjne

cięcie

imgp3920.jpg

wklejanie

imgp3923q.jpg

szlifowanie

imgp3924.jpg

maskowanie

imgp3925.jpg

Po doklejeniu chłodnic i zamaskowaniu tego i owego oraz umyciu natrysk podkładu...

imgp3929.jpg

imgp3930.jpg

imgp3931.jpg

imgp3932g.jpg

... od spodu...

imgp3933.jpg

imgp3934.jpg

imgp3935u.jpg

... i ze śmigłem.

imgp3936c.jpg

imgp3937.jpg

TAk przez noc jeszcze malowanie drobiazgów typu podwozie, klapy, śmigło i wykonanie masztu anteny.

RANYYY!!! Skleroza. Nie założyłem anteny IFF i rurki Pito. Ale to może być bez podkładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to w porządku. Nie chodziło mi o samego Jaka, ale o niezdążenie ze wszystkimi warsztatami (tak zrozumiałem wypowiedź u Bartosza). Spit rokuje dobrze, oby tylko żaden pyłek farby przez osłonę na silnik się nie przedostał. Ale generalnie 4 dni na malowanie, kalki, eksploatację i różne popierdółki - sam bym się nie podjął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.