Skocz do zawartości

[Open] MasterCraft Spitfire Mk. VIII


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I stało się… Nie wkleiłem w miejscu łączenia zabezpieczeń od wewnątrz i kadłub po upadku na ziemię…

p1040202b.jpg

Ale już wzmocnienia są…

Ta paróweczka na patyku to zbiornik przed malowaniem…

p1040205f.jpg

… i po…

p1040209k.jpg

Tu zbiornik z silnikiem… a może na odwrót?

p1040217r.jpg

I wpasowany w kadłub. Nie obyło się jednak bez podcięcia łoża (buuuuuuu)

p1040222i.jpg

I jeszcze troszkę elementów wnętrza. Pasy poprawione o dodany „Y” wychodzący z otwory w oparciu ( bibułka papierosowa – ja nie palę)

p1040226c.jpg

Czym kleję? Super Glue wylewany na płytę szklaną i nakładany igłą do wykonywania preparatów mikroskopowych. Nie pytajcie gdzie TO kupić bo mam od wieków a skąd - nie pamiętam. Ale dobry jest drut stalowy z przewodów. Tylko trzeba taki mieć i dobrać odpowiednią średnicę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym kleję? Super Glue wylewany na płytę szklaną i nakładany igłą do wykonywania preparatów mikroskopowych. Nie pytajcie gdzie TO kupić bo mam od wieków a skąd - nie pamiętam. Ale dobry jest drut stalowy z przewodów. Tylko trzeba taki mieć i dobrać odpowiednią średnicę…

 

Cholera, takiej odpowiedzi się obawiałem . Też próbuję kleić SuperGlue i drucikami ale nie potrafię uzyskać takiej czystości łącza. A najgorsze to te drgawki, na moment przed położeniem elemnentu na miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tymi czpkami Dzięki za uznanie, ale to nic takiego...

Co do klejenia, to igła powinna być dobrze wypolerowana i czyszczona po każdym praktycznie nałożeniu. Ja robię to na kawałku sklejki. A igłę do szycia oprawić w kawałek drewna i jest. Tylko dobrać odpowiednią. Poza tym to kwestia treningu.

OK. C.D. prac. Wczoraj niewiele. Troszkę rycia... Wszelkie kształtowe linie graweruję za pomocą szablonów wykonanych z papieru. Po prostu ksero naklejam za pomocą Super Glue na brystol i nasączam SG. Otwory nieco powiększam o grubość igły, z łukami nie ma problema... Mocuję taśmą i do dzieła

p1040245f.jpg

p1040247x.jpg

Mało brakowało, a zapomniałbym o kółku ogonowym. Poprawiłem obrys wnęki i wyfrezowałem ją wgłąb kadłuba.

p1040240h.jpg

p1040241q.jpg

Tyle wczoraj. Może dziś troszkę więcej będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Późno wróciłem do domu i niewiele zrobiłem. Poprawki kadłuba w okolicy wiatrochronu…

 

I tak jesteś mocno do przodu. Ja się nie mogę doczekać złożenia tego wszystkiego w całość

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne rycie blach, przygotowywanie szablonów - NUUUUDA!!!

Ale taki drobiażdżek może troszkę nudę przepędzi - jeszcze bez szybki.

p1040268j.jpg

A jakoś trzeba mocować blachy osłaniające silnik. Poza tym okazało się, że źle poprowadziłem sięcie i trzeba było sztukować.

p1040262e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierowy montaż wyszedł kiepsko, więc usunąłem go.

p1040269g.jpg

Zrobiłem nowy z płytki plastikowej 0,2 mm.

p1040271sb.jpg

Wstawiony do wnętrza prezentował się znacznie lepiej.

p1040277c.jpg

p1040275d.jpg

Może te kółeczka są troszkę za duże, ale mnie się podobają i jestem z nich dumny

p1040284w.jpg

Poprawiłem też pokrywę silnika

p1040282z.jpg

p1040283lq.jpg

Jeszcze kilka detali i silnik można będzie mocować na stałe w kadłubie.

p1040286.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Silnik ukończony i wstawiony na miejsce…

Niestety w tym modelu zbiornik oleju jest tylko połówką zbiornika, ale obiecuję przy następnym otwartym przedziale silnikowym wstawić cały.

p1040288f.jpg

 

I tu już wklejony….

p1040306q.jpg

Upsssss… Nie ta strona…

Ta jest właściwa…

p1040305e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ten warsztat z ogromną przyjemnością. Po pierwsze - jestem początkującym modelarzem i mogę się wiele nauczyć. Po drugie - mam zamiar korzystać z blaszek, ale uważam, że model z blaszkami to tak naprawdę model z pudełka > blaszki to też gotowe klocki do złożenia (nie raz bardzo trudno je złożyć, ale i tak to gotowce) >>> natomiast właśnie takie ręczne dorabianie/przerabianie elementów modelu (manufaktura, że się tak wyrażę) to według mnie esencja modelarstwa - tu mnóstwo jest dodatków żywiczno-blacharskich, ale jest także wiele ręcznej roboty (celownik robi wrażenie). Podziwiam i trzymam kciuki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm… No kółko ogonowe od Mk. VIII to to nie jest…

p1040312z.jpg

Wypadałoby zrobić nowe, „chowane”

Zacząłem od stropu wnęki z przetłoczeniem na koło.

p1040313m.jpg

Dalej goleń z igieł 0,45 i 0,7 (tylko nowe jak to się kiedyś pisało) i troszkę papieru.

p1040314v.jpg

p1040315z.jpg

p1040316u.jpg

… widoczny element, w który wklejona będzie goleń pozwalający na trwałe i prawidłowe jej ustalenie.

Przed malowaniem…

p1040318d.jpg

 

… pomalowany i wklejony

p1040329.jpg

 

We wnętrzu wkleiłem wręgę z tablicą i zespół fotela. Jeszcze kilka detali i zamykamy…

p1040326sz.jpg

p1040327q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.