Skocz do zawartości

[Open] MasterCraft Spitfire Mk. VIII


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Oto PIZZA MODELŁORKOWA

 

½ kostki drożdży

1/4 szklanki mleka

1 – 2 łyżeczki cukru

2 szklanki mąki

2 łyżeczki oregano

3 łyżki oleju

łyżeczka soli

1 jajko

 

Mleko z cukrem lekko podgrzać i odstawić. Dodać drożdże. Poczekać aż wyrosną – półlitrowy rondelek ma być z czubkiem.

Dodać do mąki z solą i oregano. W trakcie mieszania dodać jajko i olej. Zagnieść ciasto i odstawić na 20 min. Wykładam na blachę przykrytą papierem do pieczenia i formuję krąg ok. 30 – 35 cm.

Farsz wg uznania.

Wkładam do piekarnika nagrzanego do 200 oC (górna i dolna grzałka). Zmniejszam na 150 oC i 15 min pieczenia. Później wygrzewam na termoobiegu jeszcze 10 min w t. 50o. Ale każdy piekarnik piecze troszkę inaczej.

Smacznego.

Bogdan „Fiedotow”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OK. Oto PIZZA MODELŁORKOWA

½ kostki drożdży

1/4 szklanki mleka

1 – 2 łyżeczki cukru

2 szklanki mąki

2 łyżeczki oregano

3 łyżki oleju

łyżeczka soli

1 jajko

Mamy "in-box", to może jeszcze warsztat ze zdjęciami albo chociaż "galeria"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę aktualności.

Wykonałem korki zbiorników skrzydłowych.

Najpierw wywierciłem wiertłem 0.7 otworek w miejscu korka.

p1040434s.jpg

 

Następnie powiększyłem go do średnicy wytoczonego kołeczka mającego pełnić rolę korka (wykałaczka utwardzona SG).

p1040435i.jpg

p1040436n.jpg

 

Później już tylko włożenie go od spodu i zalanie super Glue.

p1040437j.jpg

p1040438p.jpg

 

Do trasowania wzdłużnych linii blach zrobiłem sobie takie pomagadełko - statywik.

p1040444a.jpg

p1040440iw.jpg

p1040441w.jpg

 

W trakcie rycia wyszły na jaw kolejne niedostatki wyprasek: za głęboko osadzone prowadzenie limuzyny kabiny

p1040442k.jpg

 

i zły obrys krawędzi natarcia statecznika pionowego

p1040443z.jpg

 

Niestety w poprzednich KoPerkowych Spitach nie skorygowałem tego

Zastanawiam się, czy poprawić, czy wymienić na zbywający w PR XI MPMu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek korekty usterzenia

p1040447l.jpg

i elementy płatów. Muszę zaślepić stare otwory wyrzutników łusek. Część paneli będzie naklejana z folii aluminiowej samoprzylepnej. Po lewej szablon do grawerowania linii.

p1040449a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela była pracowita. Poprawiłem statecznik pionowy,

p1040450w.jpg

 

naciąłem podział blach oprofilowania kadłub - skrzydło

p1040453h.jpg

 

i zacząłem cd zabawy z panelami na spodzie skrzydła. Początkowo chciałem użyć folii samoprzylepnej aluminiowej, ale efekt nie był zadowalający.

p1040454pr.jpg

p1040455z.jpg

 

Pozostawiłem te mniejsze a resztę wykonałem z papieru który po nasączeniu SG doskonale się obrabia. Zawsze mam problem z równym wycięciem wylotów łusek. Ale od czego papier. Wycinam otwór i cały panel. W płacie ryję dziurę i naklejam panel.

p1040459t.jpg

p1040460sj.jpg

p1040463f.jpg

p1040461z.jpg

p1040462b.jpg

Gotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cierpca Fiedo, nie mogę na to spokojnie patrzeć - bez drina się nie obejdzie Gratuluję pomysłowości. No cóż, dalej będę zaglądał i się uczył - czapa już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie, choć nie wiem, czy aż tak zasłużone.

Myślę, że 60% prac mam za sobą. Płat zmontowany. Zaraz go wyszpachluję i pozostawię do schnięcia na 24 godziny. Dużo zachodu będzie z dopasowaniem, ale od czego frezy...

Tak to w tej chwili wygląda.

p1040467j.jpg

p1040466z.jpg

p1040465g.jpg

p1040464v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, małe opóźnienie w budowie Jaka wystąpiło z przyczyn niezależnych. Jaczek uzależniony jest od chwil wolnych od dzieciarni, Spite ma wieczory wolne i kawałek nocy...

Ale co u Spita?

Jak widzisz Robercie szpachlówka jeszcze poschnie. Zająłem się dziś lukami podwozia.

Podczas wstępnej obróbki płatów powiększyłem je. Po wklejeniu wzmocnień na stopie i sklejeniu elementów płata dociąłem paski plastiku 0.2 mm i wkleiłem w otwory. Wystarczyło jeszcze ściąć i wypolerować powierzchnię i gotowe. Wnęki zalałem jeszcze lakierem 135 Humbrola i do schnięcia.

p1040549m.jpg

p1040551p.jpg

p1040553r.jpg

p1040554q.jpg

p1040555c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiedotow gdyby nie to że obserwuję warsztat od początku nie uwierzyłbym że to MC. Chylę czoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki płatów oszlifowane. Stwierdziłem, że można by już Spitka uzbroić. Łatwiej jest obrobić miejsce łączenia elementów.

Podczas wiercenia okazało się, że trafiłem w otwór "fabryczny" i rozwaliłem kawałek poszycia. Otwór przebiegł nie tak jak trzeba.

p1040556t.jpg

Wkleiłem więc pręcik plastikowy jak głęboko się dało...

p1040557.jpg

Po opiłowaniu można było wiercić od nowa. Wiercę ręcznie używając oprawki do wierteł.

p1040558g.jpg

Kolejnym etapem było zainstalowanie działek i zaślepek.

p1040559j.jpg

p1040560p.jpg

p1040561y.jpg

p1040562.jpg

Pozostało jeszcze wygładzić miejsce łączenia...

Jeszcze kilka detali i płat będzie gotowy

Na koniec dzisiejszej relacji prośba do producentów: Nie róbcie na siłę otworów wylotowych uzbrojenia w płatach bo nic dobrego z tego nie wychodzi ( Żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlachetni w Dziele Tworzenia... Dajcie spokój z tymi komplementami... Nie są zasłużone ale bardzo miłe .

Dziś dolne światło. Widziałem na zdjęciach białe i pomarańczowe. Zrobiłem to drugie, bo bardziej mi się podobało.

Na początek wywierciłem otwór (w prawidłowym miejscu, nie jak w modelu) i przygotowałem fragment przezroczystego pręcika.

p1040575v.jpg

Wkleiłem od środka przyklejając kropelkami SG i wypolerowałem.

p1040577i.jpg

p1040578.jpg

Od środka pomalowałem przezroczystym Humbrolem 1322 na który pójdzie 11.

p1040579lh.jpg

p1040581d.jpg

Pierścień zewnętrzny to nawiercony pręt plastikowy, docięty, opiłowany i wypolerowany...

p1040611j.jpg

p1040613r.jpg

p1040614t.jpg

Aha... Początki dopasowywania lotek...

p1040609h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendowej przerwie powrót do działań.

Zabrałem się za podwozie. Podstawowym materiałem były igły do zastrzyków 0.5 , 0.9 , 1.2, papier samoprzylepny druciki o różnej średnicy, plastikowy pręcik oraz elementy fototrawione z blaszki Edka..

p1040633m.jpg

Igły 0.9 i 1.2

p1040634u.jpg

Docięte, sfazowane i sklejone...

p1040636.jpg

Wstawiona w środek zgięta igła 0.5 i nałożona na niż 0.9 stworzą oś koła. Szczelinę zalałem SG i wyprofilowałem.

p1040649.jpg

Z papieru samoprzylepnego nasączonego później SG wykonałem pierścienie na amortyzatorach, dokleiłem oczko blokady z blaszki ED i drucik jako przewód amortyzatora.

p1040650ci.jpg

Golenie połączyłem z osłonami nie odciętymi całkowicie z ramki. Zapobiega to "ucieczce" i ułatwia montaż.

p1040655n.jpg

Z plastikowych pręcików wykonałem połączenie goleni i pokryw oraz...

p1040657f.jpg

... przewody hamulcowe do których dokleiłem uformowane kawałeczki drutu, które po pomalowaniu będą częścią ich gumową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nad nimi myślę Mikołaju

Ale na razie cd Spitfire.

Naklej kilka warstw taśmy, weź zębatą żyletkę Tiger i ryj! To tak w skrócie (hihihihi) Ostatnio mam mało czasu na pracę, więc efekty minimalne, ale po mału kadłub zapełnia się siatką podziału blach.

p1040694y.jpg

Tak wygląda zamaskowany fragment...

p1040695f.jpg

p1040696wv.jpg

... i po nacięciu...

A tak wygląda początek wnętrza tego samego Spita, ale w 1:48 - to na inny konkurs...

p1040671j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję przede wszystkim rozmiaru własnej pracy wkładanej w ten model. Jako całość wygląda, przy swoich niewielkich rozmiarach, dość imponująco.

Widzę, że pomysł zrobienia pomarańczowego reflektora mieliśmy w dużej mierze podobny. Ja skorzystałem z pomarańczowego klosza od kierunkowskazu

Spit_074.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.