Skocz do zawartości

[OPEN] MisterCraft , AH-1G Artic Cobra


dak3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich oglądających i zaglądających .

Tak jak mówiłem tak też zrobiłem ... sesja zrobiona,a czy udana oceńcie sami.

Przy takich zdjęciach widać wszystkie nie dociągnięcia.

Życzę miłego oglądania, oceniania na na końce komentowania tego co zobaczyliście.

Jeszcze raz wielkie dzięki za uwagę !!

PS. cza najwyższy zabrać się za nowy projekt

mg9618.jpg

 

mg9620.jpg

 

mg9625.jpg

 

mg9623h.jpg

Czas na kilka zbliżeń...

mg9620a.jpg

 

mg9623a.jpg

 

mg9626a.jpg

 

mg9628.jpg

mg9629.jpg

mg9632.jpg

mg9631x.jpg

mg9630.jpg

mg9639g.jpg

 

mg9638.jpg

 

mg9634.jpg

 

mg9636j.jpg

 

mg9640.jpg

 

DZIĘKI ZA WYTRWAŁOŚĆ!! Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, widać, ile roboty zostało włozone i zdecydowanie się opłaciło. Tak jak pisałem w Twoim wątku warsztatowym (zgodnie z regulaminem powinieneć chyba dodać link do warsztatu), model bardzo mi się podoba, w porównaniu z pudełkowym niebo a ziemia. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę widać zapał chęci a przede wszystkim siły włożone w model bo to owocuje. Gratulacje pierwszego skończonego modelu w Open

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza Cobra z tego zestawu jaką widziałem.

Jak się dokładnie przyjrzeć widać bardzo duży wkład pracy włożony w model.

Czekam na następny projekt

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów komentujących. Czy Wy tak ogólnie na świat patrzycie przez różowe okulary, czy może tylko na potrzeby obejrzenia tej galerii

Dlaczego nikt nie nazywa rzeczy po imieniu?

 

Bardzo kiedyś lubiłem to forum za dużą liczbę bardzo dobrych i ambitnych modeli. Niestety ten model jest świetnym obrazkiem tego, w którą stronę forum zmierza. Szybko, kolorowo i byle do galerii, bo w kolejce kolejny model czeka. A że po drodze takie smaczki jak dziura przy oszkleniu kabiny, niedbale wykończona powierzchnia malarska, zupełny brak dbałości o detale, to pikuś.

 

Już kiedyś skonstatowałem, że krytyka nie tyle samego modelu, co pochlebnych pod jego adresem opinii, to jak wkładanie kija w mrowisko. Ciekaw jestem jak będzie tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczam stoper po jakim czasie moderator usunie Twoj wpis Marcinie. Juz byl jeden temat gdzie koledzy wyrazili swoja opinie o modelu i dziwnym trafem zniknely one z tematu, razem ze zdjeciem, ktorego dotyczyly. Zaczynam sie zastanawiac czy kolega moderator nie bedzie mial wplywu na wynik glosowania na poszczegolne modele. I jakims dziwnym trafem glosy oddane tez znikna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to ani ziębi ani grzeje czy post wyparuje, czy nie. Ale jeśli takie modele ocenia się w taki sposób, to jak młody człowiek, który zaczyna przygodę z modelarstwem i zajrzy tutaj, ma znaleźć punkt odniesienia do kształtowania swoich umiejętności kiedy na czarne mówi się, że jest białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a Ty myślisz, że to forum ma służyć kształtowaniu czegokolwiek? Od jakiegoś czasu jedyne dopuszczalne wpisy to te pozytywne (w galerii i warsztacie). Wpisy krytyczne (tak jak moje i SAABA) są usuwane na podstawie punktów III.6 i IV.1 regulaminu forum (tak przynajmniej twierdzi karambolis). Wystarczy, że osoba urażona krytycznymi uwagami (autor galerii) o to poprosi. Efekt tego jest taki, że nie jest ważne jak coś jest zrobione. Ważne że jest i należy za to pochwalić autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (mimo wieku) również. Obawiam się jednak, że znowu kogoś uraziliśmy i nasze posty na podstawie wspomnianych pkt regulaminu wyparują. I tyle zostanie z naiwności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, weźcie poprawkę na to, co to za konkurs i jaka jest baza do budowy tych modeli. Kwestia punktu odniesienia i nie widzę w tym żadnego kółka wzajemnej adoracji. Kilka modeli w klasie open prawdopodobnie będzie bezbłędnych, reszta na pewno nie będzie pozbawiona wad.

 

Ja swoją opinię podtrzymuję, najlepiej wykonana Cobra z tego zestawu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak czytać ze zrozumieniem. Jak rozumiem, że jakość zestawu/forma konkursu uniemożliwiają zaszpachlowanie dziury czy prawidłowe wklejenie elementów? Mikele spójrz na litość boską na zdjęcia tego modelu, w szczególności na to http://img85.imageshack.us/img85/4024/mg9620a.jpg i na to http://img24.imageshack.us/img24/3479/mg9623a.jpg. Czy naprawdę nie widzisz chociażby niezaszpachlowanej dziury (o reszcie nawet nie wspomnę). To nie jest kwestia jakości zestawu tylko tego co się komu chciało zrobić. Najgorsze jednak jest to, że gdy SAAB przy okazji anakondy zwrócił uwagę na podobne byki (typu krzywo wklejony wirnik czy źle wklejone siatki) to jego i moje posty zostały skasowane bo autor modelu poczuł się urażony. Dodatkowo przez takie właśnie podejście pseudo moderatorów forum przekształca się w portal społecznościowy typu słitaśna fotka i miast służyć nauce i wymianie doświadczeń użytkowników służy coraz częściej wzajemnemu poklepywaniu się po plecach. Wszystko to tylko dlatego że jakiś mentalny dzieciak źle znosi konstruktywną krytykę.

Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Ale na litość boską nie patrzcie na każde zdjęcie w galerii przez różowe okulary. Komentarz typu super, extra nic nie wnosi (prócz ewentualnego połechtania po ego wykonawcy). Dużo bardziej wartościowe jest wytknięcie błędów bo można ich przez to uniknąć w przyszłości a to zdaje się pozwala rozwijać swoje umiejętności i temu zdaje się forum pierwotnie miało służyć?

 

Ja wiem jakiej jakości był zestaw z którego budowany był model i zdaję sobie sprawę ile pracy trzeba było w niego włożyć. Szkoda tylko, że autorowi zabrakło odrobiny cierpliwości do detali o których Marcin pisał. Model mógł być dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czytaniem ze zrozumieniem problemów nie miałem, dawno to temu było, w podstawówce jeszcze, ale nie przypominam sobie, żebym kiedyś na tym poległ ale nie o to nie o to.

 

Owszem widzę tę szparę nad osłoną kabiny, wczesniej też widziałem, ale w moim odczuciu model jako taki, mimo niedociągnięc wygląda dobrze. Bez przesady z ochami o achami, ale głowy nie odwracam z obrzydzeniem na jego widok.

 

Jaki jest sens podnoszenia larum? I dlaczego wspominasz inny model w tym temacie? Czemu swojego sprzeciwu do usuwania postów w tamtym temacie nie poruszasz, tylko teraz? Dziwne to trochę. Równie dziwne jak wspomniany fakt usuwania niepochlebnych wpisów (tż tego nie rozumiem i nie pochwalam), ale tu tego przecież nikt nie robi, tak?

 

Po co ta kłótnia? Czy ja, lub ktokolwiek inny, każe Ci myśleć w jedynie słuszny sposób o tym modelu? Wyraziłeś własną opinię i ok. Uwagi słuszne, jak najbardziej.

 

Jakość wykonania modeli zweryfikuje ankieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym, że krytyka jest potrzebna. Sam dostałem garść błędów do mojej Iskry w warsztacie, ale było to powiedziane z kulturą i spokojnie, rzeczowo - zmotywowało mnie to i już pracuje nad poprawa modelu.

Jednak słowa

...Mikele spójrz na litość boską na zdjęcia tego modelu, w szczególności na to http://img85.imageshack.us/img85/4024/mg9620a.jpg i na to http://img24.imageshack.us/img24/3479/mg9623a.jpg. Czy naprawdę nie widzisz chociażby niezaszpachlowanej dziury (o reszcie nawet nie wspomnę). ...

 

można odebrać jako sugerowanie, że ktoś coś tam nie widzi, nie chce widzieć, itp. Na prawdę dużo lepiej brzmi:

Ten i ten element niedoszpachlowany, ten coś tam, ale za to oszklenie czysto wykonane.

Taka krytyka mobilizuje, bo modelarz wie, że coś jednak mu się udało zrobić dobrze, a coś trzeba poprawić.

 

...To nie jest kwestia jakości zestawu tylko tego co się komu chciało zrobić. ...

A może nie "nie chciało robić", ale po prostu brakło sił, umiejętności - człowiek się dopiero uczy.

 

Podsumowując - krytyka (nawet dużą) TAK, ale nie z agresją w tle - tak niestety odebrałem te posty - na zasadzie ja mam tylko rację, dlaczego inni tego nie widzą - może inni mają po prostu inne zdanie.

Trzeba pamiętać, że jesli grupka dzieciaków wyściguje się na podwórku to ten pierwszy na mecie jest najlepszy z nich i to, że do czasów chłopaków z innego podwórka mu duzo brakuje nie umniejsza jego zwycięstwa. Model, żeby sie podobał nie musi być idealny.

 

Pozdrawiam i życze trochę częściej zakładać właśnie te różowe okulary - zycie jest wtedy odrobinę łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega powyżej napisał.

Trzeba odróżnić pomocną i konstruktywną krytykę, przekazaną w sposób kulturalny, od momentami wręcz prostackiej zaczepki mającej na celu wytknięcie błędów i wyśmianie autora wraz z wszystkimi komentującymi.

Pojęcia nie mam skąd bierze się przekonanie w niektórych osobach, ze obowiązkiem każdego jest posiadanie nienagannego i wzorowego warsztatu nie tylko technicznego, ale merytorycznego. Sporo osób, które rozpoczynają swoją przygodę nie są w stanie wielu rzeczy zrobić przy pierwszym, drugim, czy trzecim modelu, więc niejednokrotne wymaganie od autora zegarmistrzowskiej precyzji jest śmieszne. Mało tego, wiele osób (w tym ja) kładę faktycznie nacisk na jak najlepsze wykonanie pod kątem precyzji i dokładności wykonania, ale takiego, jaka została przewidziana przez producenta modelu, ale wymaganie wykonania wszelkich modyfikacji (bo ścianka za gruba, po płoza o 0,5mm za długa, bo koło ma zły profil) i namalowanie każdego ptasiego gówna na płatowcu, bo Pan krytyk widział takie właśnie zdjęcie gdzieś w sieci, jest dla mnie jakimś chorobliwym onanizmem, a nie zdrowym podejściem normalnego modelarza do HOBBY. Tak, hobby, bo tak większość z nas traktuje tą zabawę, a za szalę śmierci nie bierze się faktu dobrania złego odcienia farby do pomalowania jakiejś pierdółki na modelu lub za małego/za dużego (o ile w ogóle) pobrudzenia modelu.

Każdy ma prawo wykonać model w sposób jaki chce i na ile pozwalają mu umiejętności. A jeśli komuś się to podoba, to ma prawo o tym napisać, nawet jak widzi pewne niedoskonałości. Zresztą, jak ja, 25. latek mogę pouczać takich wiekowych i doświadczonych fachowców.

Więcej głosu w tej kwestii nie zabieram.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te całą dyskusje zapomniałem coś na temat modelu powiedzieć. Mi z warsztatu zapadła w pamięci przeróbka wirnika głównego - ta spiralka z drucików - powiem szczerze, ze mi by się nie chciało. No i ta ręcznie malowana szczęka. Także szacunek. Model ma kilka niedociągnięć , ale ogólnie prezentuje sie bardzo fajnie. Najważniejsze, ze w warsztacie było widać, że włożyłes w niego wiele serca, a to najważniejsze. Następnym razem będzie na pewno lepiej - mam cichą nadzieję, że to nie ostatnia Twoja Cobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymaganie wykonania wszelkich modyfikacji (bo ścianka za gruba, po płoza o 0,5mm za długa, bo koło ma zły profil) i namalowanie każdego ptasiego gówna na płatowcu, bo Pan krytyk widział takie właśnie zdjęcie gdzieś w sieci
Nooo to ześ pojechał... Takich rzeczy to wymaga się od kogoś kto potrafi zaszpachlować dziury albo choć równo wymalować ramki kabiny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak się jest na forum od niedawna, to człowiek zastanawia się czy brać udział w kontrowersyjnej dyskusji, ale co mi tam...

Opinie krytyczne uznaję za słuszne, choć osobiście wolałbym, aby podane były w nieco subtelniejszej formnie. Z kolei wypowiedzi oponentów niepotrzebnie zakładają złą wolę i bezzasadnie zarzucają agresję i złośliwość. Na domiar złego wypowiedź kolegi Rafalika zawiera sformułowania niedopuszczalne w normalnej dyskusji (cytuję: "gówno", "onanizm" lub ironiczne "Pan krytyk")

Natomiast na razie nie wypowiedział się kolega dak3000. A może wcale się nie pogniewa, jak oczekiwali by niektórzy, tylko postanowi każdy następny model wykonać lepiej? Widząc jego pomysłowość i pewną odwagę w stosowaniu metod odbiegających od instrukcji modelu, wierzę, że tak będzie.

Kolego dak3000! Życzę sukcesów

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy chyba na forum dla przedszkolaków, żebym musiał pisać "ptasia kupka", jeśli jednak jest inaczej i kogoś uradziłem, to biję się w pierś!

Co do "normalnej dyskusji" to czy nie wolno w takowej ironizować? Nie spotkałem się z tym, by było to niedopuszczalne - podobnie ze słowem onanizm, które nie jest wulgaryzmem ani słowem obraźliwym.

Tak na marginesie, to kolega chyba nie zrozumiał sensu wypowiedzi - nikt nie powiedział, że krytyka jest zła. Zły jest sposób w jaki się ją przekazuje.

I przy okazji wymagania - wymagajmy od siebie, w od innych możemy co najwyżej oczekiwać...no bo jak dobry modelarz, ze sporą wiedzą merytoryczną, może oczekiwać takich samych efektów u niedoświadczonego (lub mniej doświadczonego) modelarza jak u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo się narobiło !!

Chyba czas najwyższy to skomentować .

Po pierwsze Panowie za stary jestem by bawić się tu w słowne utarczki.

To czy tu ktoś się obrazi, czy nie też mi lata... krytyka hm? Dziękuje przydaje się a owszem, ale panowie Marcinie, Marku i Reiden gdzie byliście, gdy był otwarty warsztat?

 

Jestem ciekaw, czy którykolwiek z was przeczytał ten warsztat ,a nie go tylko obejrzał.

Przeglądając wasze osiągnięcia na tym forum no to Panowie... (oprócz p. Marka), nic sobą nie prezentują ,noo chyba, że mowa tu o ciętym języku.

A więc Panowie mierząc was tą samą miarą co wy mnie, zalatuje tu coś jakąś HIPOKRYZJĄ ,no chyba że się mylę no i za chwilę otrzymam linki z pięknymi galeriami ;D

Aha ...panowie by była jasność ,szanuje wsze odmienne zdanie bo sam nie lubię jak ktoś mi to zarzuca, ale by kogoś krytykować trzeba coś sobą lub swymi czynami prezentować.

A co do samego modelu ... każdy widzi jaki jest i to wy go oceniacie,zrobiłem z nim to co potrafię i mam nadzieje że właśnie to będziecie oceniać.

Wciąż czekam na konstruktywną krytykę...

ps. do moderatora...

PROSZĘ O NIE USUWANIE TYCH (WEDLE NIEKTÓRYCH) NIEWYGODNYCH POSTÓW GDYŻ WSZYSTKIE INNE WYPOWIEDZI STRACĄ SENS

DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

Dariusz Kryściak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.