Skocz do zawartości

[OPEN] MisterCraft , AH-1G Artic Cobra


dak3000

Rekomendowane odpowiedzi

Och jaka sympatyczna dyskusja się wywiązała Boje się co to będzie jak będę prezentował Venturę

 

DAK biorąc pod uwagę jak wyglądał Twój pierwszy model jaki zaprezentowałeś na forum, Warsztat Ci się nieźle poprawił. Materiał wyjściowy miałeś taki, że producenta powinno się powiesić za klejnoty rodzinne, lub co gorsza, dać mu komisyjnie do sklejenia ten model. Z tego co wiem w regulaminie konkursu nie było nic napisane jak długi powinno się mieć staż w modelarstwie. Tematyka konkursu a co przez to idzie materiały wyjściowe definiują że najważniejszym w tej rywalizacji nie jest rywalizowanie a dobra zabawwa z tymi potworkami, więc dajmy już temu spokój i bawmy się

 

Wracając do Cobry. W warsztacie napisałem że jest to chyba najlepsza Cobra Golf firmy MasterCrap jaka powstała na tym forum, i będę się tego trzymał. Co fakt nie jest pozbawiona wad, ale nakład prac powoduje że nie odrzuca nas patrząc na ten model.

Błędy zostały już w dużej mierze wymienione, trochę kiepska powłoka lakiernicza (ale to braki w warsztacie i diabelska farba biała i czerwona więc przymknąć trzeba oko). Nie dopasowana owiewka (tutaj już zabrakło raczej chęci aby zaszpachlować dziurę). Ogólnie szkoda ze nie pomyślałeś nad spróbowaniem wytłoczenia jej z folii, w szczególności że jakiś czas temu ktoś zarzucił linka z opisem jak to zrobić. Reasumując jest bardzo git, i po cichu liczę że do kompletu zrobisz jeszcze Foxtrota, Tango i Whiskey'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku

Gdybyś uważnie przeczytał mój pierwszy post, to zauważysz, że moją krytykę skierowałem głównie na komentarze innych użytkowników. Może to nieco przewrotne, ale miast się na mnie denerwować powinieneś... podziękować. Jeśli weryfikatorem efektów Twoich modelarskich zmagań mają być takie poklepywania po plecach, to nie rozwiniesz zbyt szybko przysłowiowych skrzydeł w tej dziedzinie. Najtrudniej wyrobić sobie samokrytykę, stąd tak wielu z nas uczy się głównie dzięki krytyce i radom innych. Twój model nie należy do najlepszych, a koledzy zdaje się tego nie zauważyli w imię "dobroforumowych" stosunków i bycia "userfriendly". I może, choć w ten temat się nie zagłębiałem, jakichś zysków w konkursie. Co z tych komentarzy wyciągniesz na przyszłość? Na kolejny model? Zastanów się.

Zareagowałeś osobistymi przytykami na wypowiedź, która w niewielkim tylko stopniu dotyczyła przecież nie Ciebie, a modelu.

 

Twój wątek nie jest pierwszym, w którym zareagowałem na podobne, moim zdaniem wysoce negatywne zjawisko, które zwłaszcza na tym forum niestety obserwuje się coraz powszechniej. Prosiłeś o konstruktywną krytykę, więc też w pierwszym poście ją znajdziesz. Nie chcę Ci wypisywać wszystkiego co w modelu jest do poprawienia, wskazałem tylko te największe stricte modelarskie błędy. Nawet nie próbuję sięgać po dokumentację Cobry G, bo to chyba w ogóle nie miałoby sensu, kiedy najpierw musisz opanować błędy warsztatowe.

 

Czemu nie odzywałem się w warsztacie? Bo jako ktoś, kto czas ma ograniczony wolę popołudniami i wieczorami tych kilkadziesiąt minut poświęcić na własny warsztat. Piszę więc rzadko i tylko w wybranych sytuacjach - głównie z pracy w przerwie. Z tego samego względu, choć nie tylko, nie prowadzę relacji z budowy modelu na wielu internetowych płaszczyznach. W moim podpisie znajdziesz (nie aktywny co prawda) baner portalu Modelarstwo Redukcyjne gdzie, jeśli Cię to zainteresuje znajdziesz, to czym się zajmuje. Inna sprawa, że zawsze podpisuję się z imienia i nazwiska, więc nie jest jakimś problemem odszukanie co człowiek robi. Nawet jeśli robi jeden model długo. Swoją drogą nie wiem, a szukałem, czemu z tego forum zniknął prowadzony przeze mnie warsztat z F-16. Dawno tam nie zaglądałem, a wyszukiwarka go nie znajduje...? Na ARCu pewnie jest.

 

I tu też mała dygresja. Jeśli piszesz o licznych galeriach, które chciałbyś zobaczyć, to miej świadomość, że w modelarstwie, bardzo rzadko wysoka jakość (a o taką się staram) idzie w parze z dużą liczbą modeli. Zwłaszcza jeśli człowiek ma kilka godzin w tygodniu by nad modelem popracować. Marek jest tu wyjątkiem ;)

 

Pojawiły się wyżej zdania, że trudno oczekiwać cudów po modelu z takiego zestawu. Ale to nie zestaw jest przecież gwarantem ostatecznego sukcesu, a to co modelarz z nim zrobi. Nie sztuką kleić same TamiGawy. Dlatego największy szacunek (poza modelami budowanymi od podstaw) budzą właśnie osiągnięcia tych modelarzy, którzy z przysłowiowego bata potrafią to g....no ukręcić. Kiedy najsłabszy zestaw przeistacza się w mini replikę z prawdziwego zdarzenia. Tyle, że na to trzeba czasu. Słaby model + słabe weń zaangażowanie nie może się równać dobrem efektowi końcowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego największy szacunek (poza modelami budowanymi od podstaw) budzą właśnie osiągnięcia tych modelarzy, którzy z przysłowiowego bata potrafią to g....no ukręcić. .

O kurde, Marcin, takich modelarzy, wliczając mnie, jest chyba dosyć sporo.

 

Model dak3000 jest przeciętny. Z odległości 1-1,5 m prezentuje się z pewnością nieźle, bo malowanie to typowy eye-catcher. Zbliżenia obnażają niedostatki. Tragedii nie ma (sam nie robię moich kitów lepiej ) ale powodów do zachwytu też, raczej nie. Chwalebne jest ukończenie modelu w terminie, co wcale nie jest takie proste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę pociągnąć offtopic, to dodam takie spostrzeżenie. Wszyscy oprócz organizatorów, którzy pochwalili ten model, zanim Marcin Witkowski skrytykował bezkrytyczne poklepywanie po plecach, również biorą udział w konkursie. Pewnie zadziałało tu trochę poczucie braterstwa broni No bo w końcu "skoro budujemy modele w tym samym konkursie, to my są kumple, nie?". A kumpla jakoś tak głupio skrytykować. No i ważniejsza kwestia - skoro ktoś buduje konkurencyjny model, to nie wypada mu krytykować, a bo zostanie uznany za chama, a bo "zobaczymy jak Tobie wyjdzie" itp. Jestem pewien, że komentarze byłyby nieco inne, gdyby model pojawił się w zwykłej, nie konkursowej, galerii.

Marcina Witkowskiego kojarzę jako gościa znającego się na rzeczy i przywiązującego dużą wagę do zgodności z oryginałem, "czepiającego się" najdrobniejszych szczegółów. Cenię takie osoby, dzięki nim forum nabiera wartości, choć sam mam trochę inne podejście do modelarstwa - ma być przede wszystkim zabawą, a nie męką np. z usuwaniem rzędu dziesięciu nitów i dorabianiem w to miejsce rzędu nitów jedenastu, bo tyle było w oryginale. Dlatego wcale nie uważam modelu tej Cobry za nieudany. Owszem, ma swoje faule (niektórych można bylo uniknąć; najważniejsze, żeby i autor zdawał sobie z nich sprawę), ale może się podobać. Nawet niekoniecznie z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! No chyba już dość czasu odczekałem, więc można całość podsumować.

 

Cieszę się bardzo, że mój model wzbudził taką ciekawą dyskusję. Na przyszłość już wiem, że nie mam co robić tak dokładnych zdjęć bo wszystko na nich widać , a tak poważnie ... modelarstwo traktuje jako niezły FUN , a to że czasem coś wyjdzie lub nie, to już inna sprawa.

To jest konkurs dla wszystkich ... więc przekrój umiejętności ,też będzie niesamowity. To my będziemy wybierać i przez to każdy ma równe szanse, bo tylu ilu jest forumowiczów, tyle samo będzie gustów i upodobań, a jak mówi mądre powiedzenie "...o gustach się nie dyskutuje..." (bynajmniej nie głośno ;) )

Jeszcze raz dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

 

Ps. mam nadzieję, że moja kobra przypadła komuś do gustu i zdobędzie chodź jeden głos ( i nie będę musiał głosować sam na siebie, by go otrzymać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Już jest po konkursie więc można wrzucić jakieś fotki poza regulaminowe ...

Postanowiłem zrobić coś pod moją Cobre i dopełnić ją figurantami, a wyszło to tak ...

Pozdrawiam... i jeszcze raz Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich, którzy oddali na mnie swój głos.

Dla mnie jako raczkującego lepika jest to podwójne wyróżnienie że komuś spodobał się mój model...

Mam nadzieje że kolejna edycja będzie jeszcze bardziej udana i ekscytująca .

 

podstawka002a.jpg

podstawka003.jpg

podstawka004.jpg

podstawka005.jpg

podstawka006.jpg

podstawka007.jpg

podstawka008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.