Skocz do zawartości

Panzer III ausf. N Dragon 1/35


koperek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat znany i oklepany. Panzer III ausf. N z 501 sPzAbt z czasu walk w Afryce. Jako dodatki przewidziane zostały blachy voyager - używam ich w minimalnej ilości(nie polecam, kiepskie są) oraz żywicę panzerart.

 

DSC06551a.jpg

DSC06553a.jpg

DSC06554a.jpg

DSC06563.jpg

DSC06564.jpg

DSC06566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem blachy Voyagera są słabe?

 

Mam 2 zestawy od tego producenta i jeszcze ich nie używałem. Do tej pory działałem z Eduardem.

Napisz coś więcej o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem blachy Voyagera są słabe?

 

Mam 2 zestawy od tego producenta i jeszcze ich nie używałem. Do tej pory działałem z Eduardem.

Napisz coś więcej o tym.

 

Po pierwsze instrukcja każe w większości wymieniać dobre (dragonowskie) elementy, które po ewentualnej wymianie na blaszkę wyglądały by na zbyt chude itp.. maksymalnie da się wykorzystać 20 - 30 % elementów fototrawionych. Po drugie, składalność i dopasowanie blach pozostawia dużo do życzenia, a w pewnych momentach trzeba się mocno nagłowić żeby to jakoś wyglądało. Jakość fototrawionek również kiepska - kruche i zbyt delikatne. Producent idzie w ilość, a nie w jakość. W każdym bądź razie będę unikał tego producenta jak ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Worki panzerartu są fajnie ale osłona lufy kompletnie mi się nie podoba.

 

Jeszcze trochę rozjaśnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie prześwity szarego? Te czołgi były malowane fabrycznie kolorami DAK.

 

Niekoniecznie,wersja N powstała typowo na front wschodnii.Rzadko się zdarzalo że czołgi były malowane fabrycznie bardzo często z braków materiałowych(Gelb Braun zwanego Afrika Korps Gelb RAL 8000)malowano czolgi w kolory Luftwaffe np. RLM 79 Sandgelb (FS 595B; 33434) czy RLM 79a Sandbraun (FS 595B; 30215) używano też zdobycznych farb brytyjskich,bardzo często czołgi były pokrywane różnego rodzajem mazideł made in Hans&Helmut.Zalecenia z 25.III.42 roku (Heeres Mitelungen nr 315) gdzie nakazano malować pojazdy farbą Braun RAL 8020 (FS 595B; 32169-30257) ciemniejszą niż RAL 8000. Reszta miała być pokryta ciemnoszarą Panzer Grau RAL 7021 co bylo niezwykle rzadkie choć zdarzały się malowania nietypowe jak w 15DPanc.Nie to ze się znam,ale znając podejscie Niemców do instrukcji państwowych(szczególnie jednostek frontowych) można spodziewać sie wszystkiego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak dla mnie za brązowy kolor, no i razi mnie przy tak fajnym modelu rysa po pilniku na skrzyni ostatnie zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.