Skocz do zawartości

"Psy wojny" 1:72


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Właściwie to co będę tu robił kwalifikuje się raczej do winietek, ale chyba nie ma na to osobnego działu. Pierwszym elementem będzie rower Wehrmahtu w skali 1:72. Mój pierwszy rower do winietki z Harleyem WLA Military Police w tej skali miał kilka niedociągnięć i uproszczeń, ale tym razem to rower i jego jeździec będzie na pierwszym planie, dlatego "ni ma lipy"

 

Tyle na razie udało mi się wyrzeźbić :

 

th_DSC06082.jpg th_DSC06087.jpg th_DSC06090.jpg

 

th_DSC06094.jpg th_DSC06095.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy rower w tej skali miał kilka niedociągnięć i uproszczeń, ale tym razem to rower i jego jeździec będzie na pierwszym planie, dlatego "ni ma lipy"

 

Oj ni ma, bo nawet w tak ogromnym powiększeniu wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki liec

 

Po wklejeniu kół i pedałów rower może już spokojnie ugrzęznąć w kulce Blue-Tacka

 

th_DSC06105.jpg

 

Kilka ostatnich bambetli do roweru to tłoczone z cienkiej folii siedzenie, lampa przednia wykonana z przezroczystej ramki i łańcuch zrobiony z siatki kineskopu.

th_DSC06107.jpg

 

Poniżej niemal gotowy rower. Brakuje jeszcze tylko dynama i ekwipunku przytroczonego do bagażnika.

th_Wehrmahtbicycle72.jpg

 

Wprawne oko może dopatrzyć się zbyt krótkiej kierownicy, która została celowo skrócona o długość rączek. Pomyślałem, że wlepię je w dłonie figurki. Jeśli ten sposób nie wypali, bo na przykład figurka nie będzie chciała współpracować i doczepić rączki w odpowiednich miejscach na kierownicy, to całą kierownicę wykonam od nowa i przed wklejeniem jej do roweru ulepię na niej dłonie rowerzysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie

 

To jest łatwiejsze niż się Wam wydaje. Cały sukces tkwi w doborze odpowiednich technik i materiałów. Potrzebna jest też masa cierpliwości i zapału, bo każdy element trzeba wykonać i malowaćw odpowiedniej kolejności. Wszystko klejone jest 'na styk', więc w każdej chwili model może się rozpaść. Nie ma też gwarancji, że wszystko wyjdzie od razu jak należy. Na przykład koła szprychowałem 'do bólu', aż w końcu udało mi się zrobić dwa podobne .

 

Zresztą niedawno widziałem tu świetną dioramkę opartą na dwóch zdjęciach, której autor pokusił się o wykonanie roweru w 1:72. Chcieć to móc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarek, cieszę się że moje modele Ci się podobają

 

Teraz pracuję nad figurką. Wcześniej robiłem figurkowy upgrade (żandarm niemiecki przy Zundappie), rework (spadochroniarze amerykańscy przy skuterze Cushman) i kit bashing (żandarm amerykański przy Harleyu). Teraz pokusiłem się o scratch . Może nie całkowity, bo głowę, buty i wyposażenie wezmę z zestawu Preisera

 

Tak początkowo wyglądał szkielet (obok porównanie wielkości z figurką Preiser):

th_DSC06114.jpg th_DSC06113.jpg

 

A tak już wygląda po dopracowaniu pozy:

th_DSC06116.jpg th_DSC06115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ciekawe kto pierwszy na to wpadnie

 

Jeżeli chodzi o coś związanego z tytułem winietki to ja bym stawiał na scenkę, w której pan na rowerze ucieka przed szalonymi owczarkami :P

 

A wracając do samego roweru to jestem pod ogromnym wrażeniem, w 72 to takie maleństwo, że szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś szlachcik1, gratuluję

 

To będzie żołnierz Wehrmachtu spieprzający przed trzema kundlami, które gonią go od wsi, przez którą przed chwilą przejechał. Największy pies prawie łapie go już za nogę (właśnie dlatego figurka obraca się przez lewe ramię); pozostałe dwa psy to mniejsze, wolniejsze ale za to bardziej zapalczywe kundle Niestety nikt im nie wytłumaczył, że przez wieś przejeżdża rowerem najgroźniejsza armia 1939 roku

 

Poniżej kolejny etap pracy nad figurką:

 

th_DSC06157.jpg th_DSC06156.jpg

 

Milliput twardnieje tak wolno, że zabrałem się też za podstawkę. Standardowo z gablotki od resoraka wycinam część fabrycznej podstawki i zastępuję ją prostą płytką. Następnie przy pomocy Milliputu ukształtowałem z grubsza podstawkę.

 

th_DSC06142.jpg th_DSC06149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych drobiazgów:

 

Hełm - wyfrezowałem w środku i dodałem skórzane wnętrze:

 

th_Wehrmacht_bicycle4.jpg th_Wehrmacht_bicycle5.jpg th_Wehrmacht_bicycle6.jpg th_Wehrmacht_bicycle8.jpg

 

No i figurka, nad którą jeszcze pracuję. Twarz jest tylko wstępnie pryśnięta podkładem resztę zrobię jak tylko stwardnieją dłonie zaciśnięte na rączkach kierownicy (żeby malować je razem). Nie podobają mi się te włosy - spróbuję coś z nimi zrobić...

 

 

 

 

th_Wehrmacht_bicycle14.jpg th_Wehrmacht_bicycle13.jpg th_Wehrmacht_bicycle12.jpg th_Wehrmacht_bicycle11.jpg th_Wehrmacht_bicycle10.jpg th_Wehrmacht_bicycle9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.