Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
Napisano (edytowane)

Wczoraj domknąłem koło zaznajamiania się z SbLImem. Mając 15 lat po raz pierwszy siedziałem w tym typie samolotu na lotnisku w Siemirowicach. W miedzy czasie zbudowałem model wersji jednomiejscowej oraz dwumiejscowej. Wczoraj wykonałem lot w drugiej kabinie Sblima na trasie Mielec Modlin. Ja w drugiej kabinie.

 

 

95514136_3206817476008959_1030763039751667712_o.jpg

IMG_4978.JPG

IMG_4987.JPG

IMG_5038.JPG

IMG_5015.JPG

irek lot30.04.2020.jpg

95666467_156844145816694_433113298221662208_o.jpg

Edytowane przez Irek-M1
.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 

W dniu 1.05.2020 o 13:16, mandrivecs napisał:

Zazdraszczam. Można się tym przelecieć za opłatą, czy jak to wygląda? 

Tak za opłatą można zapraszam na facebooka-SBLim-2.pl tam ma być więcej zdjęć i są filmiki z kosiaka nad Modlinem

Edytowane przez Irek-M1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś teraz mnie zaimponiłeś Irek. ??? Moim marzeniem jest lot 29-tym u braci Rosjan ale teraz mam kolejne. Choć pewnie poza zasięgiem finansowym.
Sprzedam nerkę i nogę. Jacyś chętni?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Irek-M1 napisał:

tzn co to za marzenie

Lot Limem. Być może bardziej realne niż MiGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koszty zbliżone do kosztów przelotu Migiem-29.
Zetknąłem się z cenami od ok. 60 do 100 tysięcy złotych, zależnie od opcji. Za stówkę można przelecieć się w stratosferze, lot trwa blisko godzinę.
Są firmy w Polsce które to organizują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ile bo płaciłem 50%, resztę płaciła moja małżonka w ramach prezentu urodzinowego. Trzeba z nimi rozmawiać i indywidualnie dogadywać. Cena zależy od wielu czynników. Ja miałem szczęście bo lot odbywał się jako przebazowanie i trwał 39 minut.   Normalnie trwa około 20 minut. Była też licytacja na WOŚP i skończyła się w okolicy 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak ten normalny lot wygląda? Krąg nad lotniskiem i po sprawie czy są jakieś atrakcje? Dają poprowadzić chociaż na sekundę czy nie ma takiej opcji. Przed lotem musiałeś robić badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lot uzależniony jest od rozmów z właścicielami samolotu i stanu portfela danej osoby, która chce uczestniczyć w takim locie. Nie, nie robiłem żadnych badań przed lotem.

Solo stronę tą widzę po raz pierwszy. W przypadku SbLima to są już nowi właściciele. Warto śledzić stronę na facebooku SBlim-2.pl gdzie są dane kontaktowe. Obecnie samolot stacjonuje w MODLINIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Migiem ku zachodowi słońca

Z pozdrowieniami z drugiego lotu dla wszystkich ludzi związanych z lotnictwem z okazji ich Święta. W szczególności Mikowi Bravo z w sumie za spędzone w dwóch lotach ponad 1,5 h, za możliwość zrobienia samodzielnych dwóch beczek oraz obsłudze za przygotowanie samolotu do lotu jeszcze raz DZIĘKUJĘ. Może kiedyś jeszcze......:pilot:

Czas zacząć przygotowania do lotu - cytując klasyka "Widzę ciemność, widzę ciemność" a może coś tędy wlatuje?:D

"cjarnKD.jpg

 

Już w kabinie, czas się zapiąć

RzEIKaf.jpg

AHQnRXv.jpg

RzEIKaf.jpg

VAFtfra.jpg

0u6AAJx.jpg

 

Widoki bezcenne  jak i towarzystwo dwóch iskier w locie

 pPD0dAL.jpg

iW55q2e.jpg

7uak3Bj.jpg

T4Gqp9F.jpg

Y9K5bIL.jpg

  MZYwJUC.jpg

 

MIG-usiem, Mig-usiem do przodu

e9A7eAA.jpg

IjNv9eB.jpg 

ASgW03l.jpg

oh5SMeH.jpg

 

MIG-awki z  przelotu

LWxdffX.jpg

0Jxi0f7.jpg

uN02sVn.jpg

 

Czas wracać do domu po niezapomnianych chwilach a w szczególności tych dwóch beczkach.

Hwa7Eix.jpg

 

I już na ziemi

xwcbotV.jpg

 

A po locie należy się odpoczynek

<aUxRIbp.jpg

 

A po odpoczynku należy schować samolot do hangaru

jamtTBt.jpg

 SNVM3mQ.jpg"

 

Czas spać

pV5i4Zk.jpg

 

I pożegnanie z lotniskiem Modlin

SPdMeY8.jpg

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W dniach  09-10,10,2021  uczestniczyłem w VERBANA MODEL SHOW w miejscowości Stresa we Włoszech. W dużej mierze konkurs zdominowały wszelkiego rodzaju figurki i dioramy co znalazło odzwierciedlenie w wyróżnieniach i nagrodach specjalnych. W klasach w których stratowałem czyli tradycyjnie lotnicza oraz kategorie samochodowe poziom był wysoki.  Mój "rozebrany" Sblim-2A w kategorii A6 MASTER zdobył już 28 wyróżnienie czyli  złoty medal. W kategorii V1 Opel Astra dostał również złoty medal

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Irku po raz 28 gratulacje za " striptease Limka" (nadal żałuję że nie było mi dane go "oblukać" na żywca) oraz za Opelka (czy był on może pokazany przez Ciebie na forum?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.