Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko - sorry że się włączam w prywatną dyskusję -ale minęło dopiero 5 dni -może Artysta jest na urlopie , w podrózy , ma jakieś sprawy itp .Mamy sezon wakacyjny -nie wszyscy muszą siedzieć non-stop w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu jest mi przykro czytając takie słowa

CYTAT "Nie dostałem odpowiedzi na forum, moją PW autor również "olał". I co ja mam o tym myśleć" a podobno modelarstwo uczy cierpliwości.

 

Owszem przeczytałem twoją wiadomość na PW ale byłem w podróży służbowej i na chwilę zajrzałem do internetu. Pomyślałem sobie iż na spokojnie odpowiem tobie po powrocie do domu.

 

masz pełne prawo znać malowanie mojego modelu za banalne i cukierowe-o gustach się nie dyskutuje-ale przedstawia ono samolot w momencie przylotu do Babimostu po zakończeniu służby i w momencie przekazania go do muzeum. Malowanie oparłem o materiał zdjęciowy pozyskany dzięki uprzejmości Jarka Sobocińskiego, który ten samolot zna od tzw. podszewki. Miał on również mozliwość obejrzenia modelu i uznał iż malowanie dobrze odzwierciedla oryginał z tamtego czasu.

Co do kwesti nitowania to sam miałem z nim problem-robic nie robić o to jest pytanie. Być wierny realizmowi czy poddać się panującej modzie na robienie nitów. Nity w tym typie samolotu były zeszlifowane na gładko i po pomalowaniu samoltu w kamuflarz znikały one pod nim. Wielokrotnir oglądałem oryginał i mimo upływu lat i stania pod tzw. chmurką pod kamuflarzem nity nie były widoczne.

W temcie kratownicy opierałem sie na rysunkach oraz zdjęciach. Poszycie powinno być zdejmowane zgodnie z tym jak sa położone na samolocie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku szczere gratulacje, niecierpliwie czekalem na ten moment!

Atila z Wegier zrobil fajnego MiGa 15 UTI, ale do Twojego dziela go lata swietlne

 

Jurku nie znam tego modelu. Czy możesz mi przesłać jakieś zdjęcia?

 

Irku niestety model widzialem w Koprivnive a nie mialem aparatu, na forach nie znalazle zdjec tego modelu - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, dziękuję za odpowiedź. Nie było moją intencją sprawianie Ci przykrości. Jeśli tak się stało to przepraszam.

W temacie malowania każdy ma swój gust, Twój jest inny i szanuję to.

W temcie kratownicy opierałem sie na rysunkach oraz zdjęciach. Poszycie powinno być zdejmowane zgodnie z tym jak sa położone na samolocie.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli? Mnie chodzi o pozbawione poszycia części skrzydeł, lotek i tył kadłuba. Czy to mogło tak wyglądać w rzeczywistości? I czy są na to tak zwane "kwity" w postaci zdjęć? Jeśli tak to proszę o nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku szczere gratulacje, niecierpliwie czekalem na ten moment!

Atila z Wegier zrobil fajnego MiGa 15 UTI, ale do Twojego dziela go lata swietlne

 

Jurku nie znam tego modelu. Czy możesz mi przesłać jakieś zdjęcia?

 

Irku niestety model widzialem w Koprivnive a nie mialem aparatu, na forach nie znalazle zdjec tego modelu - niestety.

Ja mam odmienne zdanie, ten model z Koprivnicy był lepszy od tego sztucznie pootwieranego Lima, ale to moje zdanie. Malowanie tego węgierskiego o klasę lepsze od Lima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seweryn masz może foty tego Miga z Węgier?

Właśnie kurde nie, bo przy nim już nie miałem baterii w aparacie... Szukałem teraz jakiejkolwiek foty w sieciowych galeriach i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT:

"Nie bardzo rozumiem co masz na myśli? Mnie chodzi o pozbawione poszycia części skrzydeł, lotek i tył kadłuba. Czy to mogło tak wyglądać w rzeczywistości? I czy są na to tak zwane "kwity" w postaci zdjęć? Jeśli tak to proszę o nie."

 

Może tak to wyglądać w rzeczywistości. Sa to samoloty służące do nauki na uczelniach, mam takie zdjęcia w swoim posiadaniu. Jeśli ich szukasz spójrz chociażby w czeskie wydawnictwo 4+, tam jest klilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seweryn, ja znam Atille osobiscie to swietny modelarz, sam mi pokazuje bledy i nieczystosci swoich modeli i nie wmowisz mi ze nie widziales baboli w modelu wegierskiego kolegi. Z bliska czystoscia wykonania powala model Irka. Malowanie jak pisano, kazdy lubi co innego. Irek zrobil bardziej szczegolowy model. Jako ze MiG Atilli nie startowal w Moson (jakos nie pamietam) to jest szansa, jezeli namowi sie Irka na porownanie tam obu modeli w przyszlym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seweryn, ja znam Atille osobiscie to swietny modelarz, sam mi pokazuje bledy i nieczystosci swoich modeli i nie wmowisz mi ze nie widziales baboli w modelu wegierskiego kolegi. Z bliska czystoscia wykonania powala model Irka. Malowanie jak pisano, kazdy lubi co innego. Irek zrobil bardziej szczegolowy model. Jako ze MiG Atilli nie startowal w Moson (jakos nie pamietam) to jest szansa, jezeli namowi sie Irka na porownanie tam obu modeli w przyszlym roku.

Tych modeli nie da się porównać konkursowo, nie o to chodzi, one są w innej kategorii, jeden jest robiony żeby ładnie wyglądał, a drugi, żeby nabijał punkty na konkursach, to jest różnica mi między tymi modelami, idealnie wyważone modele robi Zdenek Sebesta, pootwierane, ale nazwijmy to "eksploatacyjnie", obsługowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W dniach 22-23.09.2012 przebywałem wraz z modelem SBlima na zawodach w Łasku. Po pierwsze gratulacje za wspaniale zorganizowaną imprezę, wycieczkę na lotnisko oraz wieczór dla organizatorów. Model Lima otrzymał cztery nagrody:

-wyróżnienie w swojej klasie

-wyróżnienie-statuetkę pilota od Grupy ARCHEO za najlepszy model samolotu/śmigłowca w barwach polskich

-puchar im. kom.por. Pawła Kowalskiego

-Best of Show

 

PSn4kP1.jpg

 

9IG39vu.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten model okazje oglądać w Krakowie. Zachwycił mnie wkład pracy jaką autor włożył w model i jego otoczkę. Malowania bym się zbytnio nie czepiał. Sam jestem osobą lubiąca sobie "poużywać" w tej kwestii ale jeśli autor ma dobry materiał zdjęciowy a samolot rzeczywiście tak wyglądał to w mojej opinii autor w tym punkcie jak najbardziej sie broni.

Nie podoba mi się jednak sposób prezentacji pracy oraz bardzo sztuczne pootwieranie modelu. Tak na marginesie to czy jesli blachy były nitowane do kratownic, po ich zdjęciu nie powinno być widać śladów po nitach? Ponadto:

-Kiepsko wykonane podłoże, wyglądające bardzo nienaturalnie.

-Generalny chaos panujący wszem i wobec.

Jeśli mówimy o prezentacji samolotu dla studentów to czy w okolo prezentowanego samolotu bedą walały się klucze i fragmenty poszycia? Po co? żeby słuchacz narobili jeszcze wiekszych zniszczeń? W mojej subiektywnej ocenie poważny minus za prezentację za brak logiki w przedstawieniu maszyny. Tego, czego mi najbardziej brakuje to kilku figurek mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniach 29-30.09.2012 w Kołczygłowach odbył się dzięki zaangażowaniu Marka Świderskiego II Festiwal modelarski.

Za model SBlima otrzymałem wyróżnienie w klasie w której startowałem oraz BEST of Show. Jedna z nagród osobiście mi wręczył gość honorowy Pan Czesław LANG.

jleOw20.jpg

 

X8nbGdT.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
... Mnóstwo niepotrzebnej nikomu roboty ...

 

ilekroć sklejam taka myśl często kołacze mi się po głowie, no i oczywiście przytacza mi to cały czas moja żona

 

Dla Ciebie Irku oczywiście gratulacje choć po publikacji tel galerii nie miałem wątpliwości co do takich rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć się do gratulacji za dotychczasowe osiągnięcia i życzyć kolejnych sukcesów na niwie modelarskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go w Gdańsku i trzeba przyznać, że na żywo robi jeszcze większe wrażenie. Jeszcze raz gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.