Skocz do zawartości

Kenworth T900 Australia


Diobeu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zbliżam się wielkimi krokami do końca, błotniki po Sidoluxie i atrapa chłodnicy z czarnym połyskiem - podkładem.

img7924t.jpg

 

Teraz Alclad. Na znaczek Kenworth zamierzam nakleić czerwoną kalkę, która jest liźnięta srebrnym tam, gdzie są wybrzuszenia, mam nadzieję, że kalka pociągnięta SOLem fajnie się rozłoży w zagłębieniach. Inny sposób to okleić to teraz i prysnąć czerwonym, a potem suchy pędzel ze srebrem, ma ktoś uwagi co do obu sposobów?

img7930w.jpg

 

A tak wygląda zderzak po wstępnym szpachlowaniu, jakość plastiku po zdjęciu chromu - masakra, jakby z deski sosnowej z tartaku piłą wycięte.

img7931j.jpg

 

img7932ny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mój kumpel kiedyś mi opowiadał taki patent na tabliczki do parowozów (białe na czerwonym tle) - malował tabliczkę na biało, czekał aż dobrze wyschła, potem kładł czerwoną farbę i po wierzchu przejeżdżał suchym palcem. Wychodziła igła. Może spróbuj coś podobnego? Powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj na czerwono i srebro... koniecznie przed Alcladem. Nie ryzykowałbym również położenia kalek i traktowanie ich Sol'em na Alcladzie, ten lakier bardzo źle znosi wszelkie operacje na nim wszelkimi "chemikaliami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły, zrobiłem jak pisał Mark666. Pomalowałem Acladem, zabezpieczyłem go Sido, na Sido czerwony, niestety miałem mat, więc znowu Sido, i na to Sido suchy pędzel z Alcladu (słabo) i tuszu z markera (lepiej). Wyszło tak, tak i tak:

 

img7934o.jpg

 

img7935k.jpg

 

img7936ck.jpg

 

Zabezpieczę to jeszcze raz Sido a całość przybrudzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i elegancja, lepiej nie bedzie.Kazda metoda jest dobra- efekt sie liczy.A wracajac do szyb przednich to w tym modelu sa płaskie wiec mozna nowe dorobic>tych juz nie ruszaj bo sa ok ale na przyszłosc to rwij i wstawiaj nowe.Model pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dopiero zauważyłem, johnnym- z Olkusza jesteś, fajnie, blisko mamy, liczę, że kiedyś uda się spotkać ;)

A co do Kenwortha: ostatni element pomalowany.

Tak wyglądał początek - już po wstępnych szlifach zgrubnych, szpachli itd. W środku okropne ślady po wypychaczach, nie mogłem ich zostawić. Nałożyłem więc szpachli i szlifowałem ją tym co leży na częściach, nakleiłem papier ścierny na CA, obciąłem nadmiar i jakoś poszło.

img7945sd.jpg

 

Tak to wyglądało po podkładzie.

img7947t.jpg

 

A tak po czarnym połysku:

img7951j.jpg

 

img7953h.jpg

 

A tak po Alcladzie i Sido.

img7957y.jpg

 

Zostały kalki, Sido, brudzenie ciemne i jasne błoto od spodu, klar mat gdzieniegdzie i zaproszę do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrapa wygląda elegancko, znaczek wyszedł prze kozacko. Kangur ma chyba jedną skazę widoczną na drugim zdjęciu, po kolejnych warstwach znikła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie komentarze jak twój, tomeka6, to aż mi się chce iść na strych. Nie to, żebym potrzebował chwalenia, dziękuję po prostu za poklepanie po plecach, to bardzo miłe.

No więc poszedłem na strych. Ostatnie elementy skończone.

img8013o.jpg

 

img8014c.jpg

 

Maska przyklejona na zawiasach, pasuje idealnie, przy odchylaniu jedynie trze delikatnie o dolot powietrza, jak będę za często otwierał do silnika to może się wytrzeć. Zderzak przymierzony.

img8016t.jpg

 

Oszkurde, ale on ładny!

img8017a.jpg

 

Jak radził Copycat wybrudziłem podwozie, ale wyszło z tego raczej porządne błoto cementowo - piaskowe. Od początku nie był to model z Interioru, więc się bardzo nie martwię kolorem brudzenia,tym niemniej jeśli chodzi o geografię modelu mam dwóję, bo błoto jest szaro-żółtawe, na tym zdjęciu lekko przekłamane ale nie jest to czerwonawy pył Australii. Jak mówiłem jakiś czas temu ciężarówka należy do niechluja, więc błoto jest na stopniach, drabinkach, teraz widzę, że zapomniałem go zrobić na wewnętrznej stronie przednich blach z napisem Keith, dorobię to. Mam też mały zgryz, bo podwozie wybrudziłem błotem żółtawo-ziemisto-szarym, a koła są szare, lekko niespójne to moje brudzenie jednak tak już zostanie, przyznaję, że niezbyt mi wyszedł ten ostatni etap.

img8025d.jpg

 

No i było się tak męczyć z silnikiem? Tyle go widać.

img8029y.jpg

 

Maksymalne otwarcie maski, z tego powodu nie przyklejam jeszcze zderzaka, zastanawiam się czy w ogóle to robić, fajnie się go wysuwa z prowadnic, a dzięki temu można czasem maskę całkiem uchylić.

img8031hg.jpg

 

img8032f.jpg

 

Zostały jeszcze kierunki i anteny i... galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś o tym pisałem, po Sido traci go najmniej, praktycznie niedostrzegalne zmatowienie. Uważam, że Alclad można pokrywać Sido wyłącznie na modelach do brudzenia, jak ma być czysty to szkoda tej odrobiny połysku, którą się straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam niechluja. Widziałem program jak jeżdżą w porze deszczowej, czasami muszą przejechać przez rzekę, czy błoto po pas. Koleś musiał zostawić przyczepę, bo nie był w stanie się wygrzebać. Drogi w Australii to nie autostrady w Holandii.

A kangurek powinien się kłaść przed otwarciem maski. Co teraz z tym zrobisz to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Keniu skończony. Anteny w tym miejscu to mój pomysł, normalnie nie wchodzą tam, gdzie powinny. Tak jak pisałem, nie jestem zbyt zadowolony z błota, proszę brać pod uwagę to, że to moja pierwsza ciężarówka, następnym razem liczę na poprawę wyników.

jak znajdę lepsze światło to wrzucę pełną galerię. Sorki za ilość zdjęć, nie mogłem się powstrzymać.

 

img8035d.jpg

 

img8036v.jpg

 

img8037v.jpg

 

img8039nz.jpg

 

img8041t.jpg

 

img8045p.jpg

 

img8046f.jpg

 

img8047f.jpg

 

img8048m.jpg

 

img8049n.jpg

 

img8050fn.jpg

 

img8052z.jpg

 

img8056s.jpg

 

img8085l.jpg

 

img8088y.jpg

 

img8089xv.jpg

 

img8092u.jpg

 

img8096q.jpg

 

img8097bl.jpg

 

img8101y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.