Skocz do zawartości

Grille II 17cm Cannon / Trumpeter 00378 / 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz pomysł jak wykonać ten napis szablon,kalki?

Ja kiedyś bawiłem się cienkopisem do plyt Cd ale średnio wychodzi.

Pomysłu na razie brak do napisu na lufie jeszcze daleka droga dlatego nie zawracam sobie tym głowy.

Jak coś to zrobię kalki na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wrzucić do Corela, włączyć funkcję trace, potem odpowiednio powiększyć/pomniejszyć i do jakiejś agencji reklamowej coby na ploterku wycieli w foli samoprzylepnej (koszt kilka zł )i prysnąć aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto kolejna odsłona mojego kolosa... przekładnia już całkowicie zmalowana, silnik najprawdopodobniej zostanie już bez zmian... chyba że pojawią się jakieś rady. No i zdjęcie ogólne jak to wygląda w całości... oczywiście wszystko dopasowane na sucho bez klejenia. Najprawdopodobniej dzisiaj już psiknę wszystko sidoluxem no i trzeba się będzie wziąć za efekty eksploatacji.

 

No a teraz czas na zdjęcia

Grille%2015.jpg

Grille%2016.jpg

Grille%2017.jpg

Grille%2018.jpg

Grille%2019.jpg

Grille%2020.jpg

Grille%2021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza na kolektorach super. Wyglądają jak prawdziwe. Jak i czym je zmajstrowałeś?

Na początku chciałem zrobić to tak jak Daniel skikut87 w swoim pershingu... ale stwierdziłem że po co się męczyć z czymś co w 90% nie będzie widać...

Ja to zrobiłem banalnym sposobem najpierw całość zmalowałem pędzelkiem farbą Vallejo 080 Rust a potem zaraz przed wyschnięciem nałożyłem dwa pigmenty Vallejo 73102 Light Yellow Ochre i Vallejo 73107 Dark Red Ochre.

No i wszytko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fakt, rdza jest super. Tylko ta minia mi jakoś nie podchodzi. Moim zdaniem jest za bardzo czerwona, ale możliwe, że po filtrach, washach i brudzeniu zostanie trochę przytłumiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Albo te siedzenia są takie małe, albo kadłub jest taki wielki.

Robiłeś już wash ? ? ? Jeśli tak to chyba przydałby się trochę mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Albo te siedzenia są takie małe, albo kadłub jest taki wielki.

Robiłeś już wash ? ? ? Jeśli tak to chyba przydałby się trochę mocniejszy.

 

Siedzenia faktycznie są małe... w innym warsztacie widziałem jak były przerabiane ale zaniechałem tego.

Co do washa to jeszcze nie... jakoś zawsze na odwrót wszystko robię... wash na końcu idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sobie radzisz z tym modelem, ale kurcze coś ten kolor mini wydaje mi się taki nie-miniowy i zbyt jaskrawy i nie wiem czy coś z tego uratujesz po filtrach i łoszu. Ja do koloru mini używam farby Gunze H047:

 

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=H047&lang=pl

 

I dla przykładu, tak wygląda ten kolor po filtrach, łoszu i lakierze matowym, w moim T-34 w 1/16 z Trumpetera, przy którym od czasu do czasu coś sobie dłubię:

 

th_DSC04841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Mam nadzieję, że pokusisz się o ,,troszke" więcej brudzingu

 

Będzie więcej syfku i to już dzisiaj

 

Janusz super to wygląda. Zegary to kalka

 

Zegary malowane odręcznie... nie no żart to są zapasowe kalki z mojego ostatniego sdeka 251

 

Fajnie sobie radzisz z tym modelem, ale kurcze coś ten kolor mini wydaje mi się taki nie-miniowy i zbyt jaskrawy i nie wiem czy coś z tego uratujesz po filtrach i łoszu. Ja do koloru mini używam farby Gunze H047:

 

Dzięki za wiarę. Co do koloru to staram się wzorować na jednej pracy tego kolosa... i wygląda to jak na razie tak jak na tym warsztacie Zaś co do jaskrawości koloru to najprawdopodobniej moja wina ponieważ każde zdjęcie obrabiam w Photoshopie i może troszkę przegiąłem.

 

No a teraz czas na zdjęcia...

Drugi etap eksploatacji

Grille%2027.jpg

Grille%2028.jpg

Grille%2029.jpg

Grille%2030.jpg

Grille%2031.jpg

Grille%2032.jpg

Wydaje mi się a raczej jestem pewny ze przydało by się jeszcze pościerać gdzieniegdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to koniecznie zalać jakimś czarnym washem po całości i ścierać suchymi patyczkami higienicznymi bo jak na razie jest za mocno i cukierkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zaczyna wyglądać. Jaki wasz będziesz robił - czarny, czy ciemny brąz?

 

 

Ciemny brąz jeszcze to dodatkowo wyostrzy, koniecznie czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najprawdopodobniej to już koniec zabawy z wnętrzem... powiem od razu że starałem się jak mogłem i jak na pierwsze malowanie wnętrza wydaje mi się że osiągnąłem pożądany efekt. No jeszcze jestem zadowolony z tego że w końcu udało mi się zrobić zdjęcia nie przekłamujące koloru wnętrza... za to chciałbym podziękować słońcu które dzisiaj dopisuje.

 

Czas na zdjęcia

Grille%2033.jpg

Grille%2034.jpg

Grille%2035.jpg

Grille%2036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.