Jump to content

Centurion AFV Club


jan-kol
 Share

Recommended Posts

Kolejny modelik. Centurion Mk 5/1 firmy AFV Club zwaloryzowany trawionkami firmy Voyager i ogniwkowymi gąsienicami "workable" z AFV. Dodatkowo figurki z zestawu Dragona.

Krótka recenzja: model skleja się dobrze, choć znam inne firmy, w których pewne elementy pasują lepiej. Ogólnie model wypada dobrze. Najwięcej trudu zajęło nasadzenie kół na osie, nie obeszło się bez użycia siły i uszkodzenia weatheringu.

Ogniwkowe gąsienice z tej samej firmy-nie bez przypadku napisałem w cudzysłowiu pracujące. Nie do końca wiem co producent miał na myśli, ale według mnie do "workable" nieco im daleko. Plastik jest dość miękki, łatwo uszkodzić wypustki mocujące, a wtedy już żadną siłą nie da się tego złożyć-rozpinają się. Trzeba je kleić, aby móc nałożyć na model, więc nie wiem czy zasługują na miano "pracujących". Od tej pory wolę Friulmodel.

 

"Biżuteria" od chińskiego producenta wypada jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, jednak wymaga cierpliwości i precyzji (tutaj szczególnie przy montażu kilkunastu zamków na skrzynki).

 

Dioramka - ma nawiązywać do Wietnamu, ale nie wiem czy mi się to udało. Nawsadzałem różnej maści roślinek z ogródka, trochę fabrycznej zieleni z Polaka no i pociąłem pędzel do malowania ścian na te zielone trawki Jednym słowem to poligon doświadczalny.

 

IMG_7345.jpg

 

IMG_7346.jpg

 

IMG_7347.jpg

 

IMG_7348.jpg

 

IMG_7350.jpg

 

IMG_7351.jpg

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że model jest najlepszym elementem tej dioramy. Roślinność taka sobie, bez zróżnicowania koloru, ale skoro to poligon, to różnie może wyglądać

Liście na tym "drzewku" z prawej strony z tyłu jakieś takie bez wyrazu, poza tym te rośliny z boku, jesteś pewien, że takie krzaki tam występowały?

Dobra, tyle krytyki, na plus jest wykonanie modelu i figurek. Poza dziwnym reflektorem nie mam się raczej do czego przyczepić.

Widzę, że jeden z żołnierzy dotarł na koniec świata

Jak zrobiłeś wodę?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ciekawa scenka. Rolinność mi też sprawia problemy, ale fakt - trawa z pędzla trochę jakaś monotonna. Może gdyby dać różną wysokość.

Najbardziej podoba mi się malowanie osłony jarzma i twarz żołnierza w kapeluszu przed czołgiem.

Link to comment
Share on other sites

Wow naprawde fajnie a figurka zlewej strony na ostatnim zdjęciu...ta twarz wygląda jak prawdziwa i również przyłączam sie do pytania:

...Jak zrobiłeś wodę?
Link to comment
Share on other sites

Bardzo, bardzo mi sie podoba osłona jarzma. To taka perełka w tym ogólnie dobrym modelu.

 

Osłona jarzma to gotowiec voyagera, niestety z błędami Do tego modelu aż się prosi zastosowanie żywicznej wieży z odlanym, osłoniętym jarzmem firmy LionMarc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.